Съвет за поредната конфигурация.

744 мнения в тази тема

Отговорено

Пламене, то хубаво ще вземеш на 2133 ДДР3, ама на колко ще тръгне; не се вкарвай във филми, размисли разни и четива безобразни.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Иван Грозни - R7 240 изискваща 400 вата захранване ще има ли проблем за това захранване - http://nikem-bg.net/computer-components/CORSAIR-350W-VS350W-VS-CP-9020052/ 

Редактирано от Пламен Тодоринов
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пламене, то дерт няма да има, ама тая карта е много слаба- само да изгрей монитора; ако ще я слагаш на майка ти на компа и я взимаш за безпари- бива.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

AПУ - то е достатъчно бързо а с четирите си ядра ще е много по добре от селерони и пентиуми ако му пуснеш няколко неща едновременно. Имам пентиум 3258 и е ок докато не оставиш браузъра отворен и антивируса да върви и още някоя програмка. Тогава умира.

Но  наистина ти си знаеш най-добре какво ти трябва. Тов което съм ти дал е моето мнение за вариант за този бюджет за поставените цели. Отделна карта е абсолютно безидейна за мултимедия компютър а за парите на отделна карта и селерон си купуваш АПУ,което е по-бързо и по-икономично от двете заедно.

Друго ,това с R7 240 изискваща 400 вата не може да стане никога,моя компютър дърпа общо максимум 500 вата с овърклок и изкуствено натоварени процесор и карта на 100%. Това с ватовете го пишат и го нямат за нищо,просто нямам думи....

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Tommygun, така е. Дори съм сигурен, че на @pepy86 конфигурацията, която пак е с 290Х, няма да мине 350 вата.

@Пламен Тодоринов, това са процесор и видео от нисък клас, което означава и ниска консумация. Ако погледнеш платката на r7 240, ще видиш, че няма букса за захранване, а се захранва само от PCI E слота, който дава максимум 75 вата; погледнеш ли пък сайта на Sapphire, ще видиш, че хората са написали "<45W". Всяко захранване, което може да достави 100 вата ще стане. Въпросът е не да се намери някое, което стига за конфигурацията, а както стана модерно да се казва на жаргон в последно време- да е "читаво".

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Иван Грозни между другото ми отговори на въпрос, на който преди време доста се чудех ! Каква е максималната консумация на подобна карта , която черпи захранване изцяло от PCI-E слота на дънната платка?

Пламене взимай човече това което Иван Грозни и Томигън ти предлагат , убеден съм напълно ,че това е оптималния вариант за тези пари като производителност спрямо целите, за които ще се ползва конфигурацията!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@pepy86, аз не предлагам конфиг, а само захранване. Кво да кажа- преди няколко дена в продава на хардуерБГ видях и5 3470 или 3570 за 160 лв, дъна на 1155- 61, 65, 67,68, 75, 77- за по 40- 60 лв (е 68 и 77 за повечко де), рам 2х4ГБ има за 50 лв, захранвания за 50 лв и кутии,че и карти, хардове за по 40- 50 лв (но хард втора ръка не му препоръчвам, макар да има снимки и на СМАРТа)... Ще направи кукла комп за тия пари, пък и рядко измамници се появяват там. Ама не иска.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да предложа и аз един вариант за филми и музика:

GB H110M-S2H LGA1151
G4400 3.3GHz 3Mb box LGA1151
HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3
Zalman Case mATX ZM-T2 Plus USB3.0 Black
PSU SEASONIC SSR-430ST /430W
4G DDR4 2133 KINGSTON

Обща стойност - 491.08 лв. с ДДС

Даже е с цели 2 лв. под обявената за таван сума.

Има си хубаво захранване, съвременна платформа, дъното си има DVI-D и HDMI изходи, вградено видео(HD510), напълно достатъчно за целите ... освен ако няма да гледаш под Chrome 4K видеа в тубата(VP9 encoded). Единствено още 4ГБ рам може да се добавят в бъдеще ако е нужно.

Иначе за втората ръка съм съгласен. Аз грабнах онзи ден GB H61M-S2PV + CPU Intel G630 + 8GB RAM (2x4GB Adata) за скромната сума от 130лв. Ще го слагам на бащата. Пък ако му утеснее пентиума, един i3-2100 за 70-80 лв. решава всички възможни проблеми. Реално погледнато за под 400 лв. може да се сглоби доста сносна машинка.

Редактирано от CaRd
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дори съм сигурен, че на @pepy86 конфигурацията, която пак е с 290Х, няма да мине 350 вата.

Иван Грозни ами като се позагледам , ако тези тестове отговарят на истината , може моментно и 450+ да ударя под пълен товар.

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-290-and-290x,3728-4.html

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ми, Пепи, има съответните уредчета (писах в темата за захранвания и как да сметнеш по КПДто на захранването). Криеш 20 лв от булката и ще ти стане ясно. Колкото до тестовете от линка- знаеш, че след 21.00 не съм в кондиция... тия картата ли мерят, цялата система ли... Пък и ти си със 750 вата ПСУ- не го мисли.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

ами уж теста е само за консумацията на видео картата. И аз останах учуден , но явно са големи лами тея карти.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пепи, аз не съм мерил 290Х, а и отделен компонент- също. Имам ватметър и съм мерил цялата конфигурация преди захранването. Вземи една подобна машинка, даже като пишех темата за захранвания, разтърсих за такива онлайн да сложа линкове и намерих и за 17 лв.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В тези тестове се показва най-често консумацията на цялата  система, за да се види как ще се справят захранванията. В случая 290X може да има пикови стойности до близо 400W, което не проблем попринцип(те са доста кратки), но наистина захранването може да включи защитите. Тези ватове са за цялата система. Извади от тях грубо 150W и ще получиш консумацията на самата карта. Иначе с клок нещата стават доста по-различни. Много зависи от хардуера, какви напрежения се използват и т.н., но за система с клок определено не е препоръчително захранване(качествено) под 550W. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ох, едвам намерих темата където си говорите за тея неща,че днес четох от телефона.

Ето ви как е при мен на конфигурацията описана под аватара.

Това е на десктопа само с браузъра пуснат но не съм сигурен дали браузърната игра не вкарва картата в по-високи честоти.

20160825_173959.thumb.jpg.159c4df0866506

Това е при пуснат Deus Ex Mankind Devided - доста тежка игра,смазваща картата и на 1080 ако не се заиграе човек с настройките. Най-вече текстурите на very high и нагоре и почва да мрънка,че не стигат 4гб памет на картата.

20160825_175228.thumb.jpg.21b2cdc9aaee1f

Трябва да се отбележи обаче,че моята конфигурация може да се смята за WCS за разход на ток.Процесор на 1,35v с близо 45% овърклок и изключени всички енергоспестяващи функции и карта на 1175 с +81mv (това ми е за 24/7)

_01.thumb.jpg.875d8b5d0c0c9114d0c4be856b

Картата ми е от първите бройки а процесора и съответния му чипсет са си лами откъдето и да ги погледне човек. Затова казвам,че ги нямат ватовете за нищо. Един модерен компютър ще харчи много по-малко ток от това ,което е при мен. И дори и както е зле пак е под 500вата под реален товар. Като му пусна prime85+Furmark и минава 500 вата,но кой прави такова нещо в ежедневието освен за тест.

Забравих да спомена,това е от контакта преди захранването. Моето е 80+Silver 850 вата. Значи при десктоп консумацията става при натоварване около 25% и дадена по сертификат ефективност 87-88% 189 вата, а при гейминг с натоварване около 50-60% и ефективност около 90%,консумацията отива на 428 вата реални за системата.

Чакам гости иначе може да се заиграя да махна клока на двете и едно по едно и да ви кажа как влияе на цялостната картинка - ако имате интерес ще се заиграя събота и неделя.

Редактирано от Tommygun
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

интерес имаме , очаквам да видя на сток какво е положението !

п.п. Томи колко ти стига максимално(пиково) волтажа на теб на видеото с този клок?

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Tommygun, ма мен, на немски ли ти напиша, че тия снимки кат ги качиш нейде из небитието и само ти можеш да си ги гледаш... С риск да се повторя, ама твойта конфигурация е 200 вата над тази на Пепи, е ли да сте със еднакви картички. Виж сега Айви и Таити, хард, ССД, фан контролер и 13 малки и големи фанове и фанчета в шасито:

-волтаж стабилен кат фиеста в завой (не можах се стърпя на майтапа):

8888767L.jpg

- стенд бая е 0.6 вата, ма му е намигнала светкавицата и не се види:

8888791C.jpg

-зарежда Уина:

8888797P.jpg

-няколко таба и някъв се прозява в тубата:

8888798g.jpg

-няква детска игричка, дето само анимационният герой може да играй, че няма видео:

8888804C.jpg

-и накрая малко синтетика с товар на проца и видеото:

8888806h.jpg

Да кажем, че КПДто на ПСУто е 88% (ако не лъжат), ай смятай, ше минем и с 350PNF тъй да се каже (е, шегувам се де).

@CaRd, зарежи ги тия пикове по тестовете.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сега вече трябва да се виждат снимките.

Без клок са 158(~126) вата на контакта  и 343(~301) при същата игра на същата сцена.Кадрите са ми обаче с около 30 надолу и картата е ботълнекната.....Ето тук

DXMD_2016_08_25_23_59_55_962.thumb.jpg.e

С клок само на картата са 420(~378) и тя обаче отново е подпряла в процесора и то мъжки.

DXMD_2016_08_26_00_03_53_062.thumb.jpg.0

Пепи,за волтажа трябва като клопкна и процесора пак да ти направя сравнение когато картата е на 100% натоварена.Иначе моята е със фабричен клок +30мхц,не знам дали не е пипан и волтажа. Аз и слагам +81mV и е стабилна на 1175/1300 за 24/7.За бенч съм я докаравал на +100mV на 1220/1350,но само веднъж Time Spy.

Сега обаче трябва да лягам ,че ме чака път утре.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Tommygun, да, сега снимките са прекрасни. При теб дори и в idle е висока консумацията, което ме навежда на мисълта,че помпата ти не е 20 вата, а фановете- по 2 вата, не е само клока. Отделно- Блумфилд не го сравнявай със Скайлейк като консумация.

Редактирано от Иван Грозни
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Точно това имах предвид. Не ми е проблема помпата - процесора дъни нон-стоп на 3,8. А платформата все пак е лакома. Без клок е 130 вата TDP.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Томи а тези данни в ливало с коя програма ги вадиш? Гледам на 1170 клок си добре , ако този 1.211волта е максимален пиков , аз при 1050 удрям пиков до 1.234волта на gpu-то.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Данните се вадят с MSI Afterburner. Иначе да, новите процесори и видеокарти са значително по-малко енергоемки. Един скайлейк с RX480 примерно(без клок) едва ли ще прехвърли/стигне 350W в натоварване и то в синтетика. Ако е с умерен клок, предполагам и 430W ще стигнат, но е добре човек да се презапасява с поне едно 100W.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@CaRd, с едно CX 450M, което е 104 лв при това и полумодул ги имаш тия 100, че и отгоре вата за 6700К/480. Не се бъркай по писания за някви пикове по разни форуми и ревюта. На теб ти се чудя даже защо даде толкова пари за захранване, чийто капацитет и на половина не ползваш.

пп @Tommygun, ай честито, със здраве и безаварийно! Сложи кадри в "похвали се".:thumbup::cheers:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Абе ако наклокаш процесора и картата как си трябва, не знам дали ще имаш баш 100. Иначе ще държи захранването, но и перката ще върти повече. А пиковете не са въобще за пренебрегване, понеже както казах, някои по-алтави захранвания може и да задействат някоя защита ако пика отиде над допустимото. 

Как дадох пари за моето? Лесно. Исках да е първокласно, тихо и модулно. По времето когато пазарувах, единствените захранвания, покриващи тези критерий бяха CM VS650(към което се бях и насочил) и един платинен Seasonic 660W. Тогава се появи това, което беше с 20 лв. над VS650 и 40лв. под Seasonic-а. Съответно е доста по-качествено от първото и кажи речи почти на същото ниво като второто. Е ... 750W са много, но нямах особено голям избор. Сега поне е абсолютен мъртвец(перката не се включва при каквото и да е натоварване от моите чаркове). А и 10 годишната гаранция към  EVGA, които имат отлично обслужване и сервиз в Европа, не бяха за пренебрегване. 

Та надълго - така.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@CaRd, в грешка си за всичко. А по време, когато пазаруваше, имаше прекрасни захранвания и то на добра цена- под 200 лв ;), но ти не ме пита, а се повлия от другия форум. И твоето си е прекрасно, но ти не можеш да хванеш и 200 вата от контакта, опа- мерено преди захранването, т.е.- нямаш стигане и на 1/3 от капацитета. Просто щях да ти намеря нещо отлично за далеч по- малко пари, и да пренасочиш  средства към компонент, който да повиши производителността. Казвам ти го без лоши чувства. Да си го ползваш със здраве!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всъщност нямаше особено голям избор на първокласни захранвания. Сносни и не-лоши - да. Но и аз съм си чешит и си искам хубавото. Имаше едни XFX-и във Вали, които бяха на старата платформа ... не исках такива. Всичко останало беше по-нисък клас и не модулно. Не, че нямаше да ми свърши работа и захранване за 130 лв. Просто нямаше да е това, което искам и щеше да ме дразни :)  А и никой не съм питал за мнение относно това захранвяне. Изчетох достатъчно статии за различните платформи и тестовете, които се правят. Имаше в hl едни Leadex Gold(каквото е и моето всъщност), но на момента бяха изчерпани по-изгодните оферти и ми беше все едно.

То реално погледнато и от дъното можех да спестя едни 100 лв. и пак да ми върши прекрасна работа :)

Редактирано от CaRd
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване