Най-добрият софтуер за вашият компютър

Best software   32 гласа

1. 1. Харесва ли ви идеята на темата?

• Да
      32
    • Не
      0
    • Все тая брат
      0

Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

11 мнения в тази тема

Публикувано

Хрумна ми да направя подобна тема, която е само началото от няколко поредни теми, ако идеята се хареса. 

А идеята е, чрез поредица от теми-анкети да съберем мнения за това, кои са най-популярните програми, които ползваме ние - посещаващите този форум на компютрите си. Ще бъдат създадени няколко теми, които да обхващат основните категории - антивирус и защита, аудио, видео, интернет, офис, бекъп, инструменти, графична обработка и.т.н. В тези теми, всеки ще предложи програми, които ползва. Най-предлаганите програми после ще бъдат включени в анкета, в която всеки гласува и накрая ще подредим най-добрите програми във всяка категория, според вашите гласове :)

Като начало, пускам анкета за това дали ви харесва идеята ... аз тези, на които не им се пишат коментари :D

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Прекрасно хрумване, аз съм За!

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз съм ЗА.

Много добра идея ,винаги можеш да научиш нещо ново и полезно от опита и на др. хора.:cheers:

Редактирано от Dimi
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По-интересно е не просто кои програми се ползват, а защо се ползва конкретно една или друга програма- аз още не мога да схвана защо куцо, кьораво и сакато е инсталирало Фотошоп като го ползват основно да си изрежат картинка за фон на телефона или десктопа... 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ще ти кажа защо. И точно това ме провокира да направя тази тема. Защото всеки е чувал за Photoshop, но почти никой не е чувал например за безплатната  FastStone. И не знае, че е лека програма, която предлага куп инструменти за обработка директно като отвориш снимката на цял екран. Но когато имаш информация и някой ти препоръча програма, може да решиш да я пробваш и в крайна сметка да останеш доволен :)

Редактирано от Иванов
8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Така си е, препоръките са важни обаче друго имах предвид- защо изобщо се тегли Фотошоп и се правят магии да работи като всеки знае, че това е програма за проф. работа и има куп други по-леки и безплатни програми? На работната машина имам офис пакета на М$ (и там ми трябва), но на домашната щайга където я отворя 3 документа на седмица, я не имам Open office- схвана ми идеята, нали? 

Какво се ползва е интересна статистика, но защо се ползва нещо е по-интересно- поне за мен. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Правилно, аз за обработка на снимки ползвам от години PhotoScape - върши добра работа , лесна , безплатна , без реклами и прочее.

За конвертиране на медия файлове - Format Factory  ( превода на БГ е моя работа ;) ) , макар че в последно време слагат адони - браузър табове и др. и трябва да се внимава при инсталацията.

За четене на книги - и за Андроид , и за Уиндоус - CoolReader - най-добрата според мен.

Виж при антивирусните е интересно : имам десктоп с 360 Total Security  , лаптоп с Avast Free  и друг с Panda Cloud - в различни времена са взети и съм ги слагал по прищявка - да видя как работят. Честно казано досега не съм пипвал вирус , така , че не мога да кажа коя е по-добрата - еднакво добре (или еднакво лошо :)) работят за сега. Сега се сещам , че по едно време на единия лаптоп бях с MSE , но изтриваше някои кракове без да пита и я махнах.

За гледане на филми и слушане на музика - Daum PotPlayer .

За преглед на снимки - HoneyView , за организирането им - преименуване и др. - XnView.

За теглене на торенти - qBittorrent.

За търсене и сваляне на музика - Songr - почти е нямало нещо , което да не намери .

Обичам и да експериментирам и като чуя за нещо ново го пробвам , но за сега тези са ми основните.

Може би ви е направило впечетление , че ползвам предимно безплатни програми и версиите им - за непрофесионална работа според мен и те са достатъчно добри.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Определено безплатните програми са с предимство, а има доста добри, даже супер добри програми, които обаче не са много известни и точно затова искам да направя подобни теми. Това, което ти написа в поста си е точно това, което искам да се пише в бъдещите теми, с тази разлика, че ще са разделени по категории и всеки ще сподели своя опит какво ползва или какво е ползвал и защо го ползва и от какво е бил разочарован. Полезно, според мен. Например малко хора знаят, че безплатната програма за аудио обработка и запис Audacity може да прави повече неща от редица платени, скъпи програми. Например да отваря multichannel файлове .mogg. :)

Редактирано от Иванов
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

RBTray,

Малко програмче, което може да е полезно на някого.Десен клик върху minimize бутона минимизира почти всяка програма в system tray.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Подкрепям темата с две ръце.Тъкмо ще се видят много от програмите които ползваме,но са неизвестни за някои.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мисля, че подобна тема вече има: https://windows7bulgaria.com/topic/6725-препоръчай-програма/#comment-80240

Дали не се припокриват и има ли смисъл от нова?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване