Избор на SSD

52 мнения в тази тема

Отговорено

Всичко е китайско вече.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Марките не са.

Но когато препоръчваш Silicon Power пред Kingston  Samsung и/или Corsair  които са на същите цени г/д, тогаз ми стана интересно 

По принцип ми трябва 120 гиги  но май ще трябва да купя поне 2

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пред Kingston да, ама Samsung са си най-добрите SSD. Държат най-високи скорости. Не случайно цените им са по-скъпи от другите. SP и Team Group които ти дадох също са с по-високи скорости от Kingston за същите пари. Преди 1 година взех 4 като този Team Group, едно за мен което ми е на лаптопа и 3 за приятели. :)

Редактирано от Пената
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Варио ме загубиха с доставка 12 лева  Надяват се да не прочетеш ли? 

Въпросът не е кое на хартия ще е с една наносекунда по - бързо  а кое ще изкара по - дълго.

A-Data явно мрат, кат пилци.

Май цялата работа е до късмет.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сигурно ще се повторя, но аз не бих разчитал на това, че даден диск е "марка". Просто марките отдавна не са това, което бяха. Като пример бих дал смартфоните Samsung (само да не се обиди някой фен от форума :D ). Като ти гледам подписа и ти си заложил на китайското. В което няма нищо лошо, защото в последните години дръпнаха страшно много в електрониката. За последните около 2 години съм си купил вече 3 SSD диска от Китай (марка KingDian) и съм повече от доволен :). Да - няма гаранция :)

Редактирано от Иванов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да де, но в ибей кингдиан излизат по - скъпо или равно на Кингстън, тиймгруп, А-дата, сандиск и така нататък с 3 до 5 години гаранция.

Не ме притеснява китайското  Притеснява ме, че съм се сжлъсквал някога с флашка на силикон пауър и беше кошмар.

Притеснява ме че имам няколко умрели но нейм флашки.

Телефонът ми е китайски  защото LG не могат да направят модел който да изкара година без да изгори. А Самсунг решиха  че са епъл и издуха цените до на майка си...

А и този изпадна на добра цена.

За мен оптимума м/у цена и качество е Xiaomi.

И точно това търся в момента Xiaomi на SSD дисковете 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Разбира се, че не съм си мислил, че ще пропуснеш цената на доставката. Въпреки нея е по-евтино. Факт е, че цената на Варио за доставка е огромна. Нещо, което и аз не мога да си обясня, защо е така. Човек преди да закупува нещо онлайн е важно да прегледа, къде какво и на каква цена се предлага.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Варио ме загубиха с доставка 12 лева  Надяват се да не прочетеш ли? 

Обърни внимание на outmax.bg

Телефонът ми е китайски  защото LG не могат да направят модел който да изкара година без да изгори.

В семейството и тримата сме с G6.Моя си е като нов.На жената също.И двата са на по година и +.Сина неговия го разбива като щайга-фейсбуци,снапчатове,игри,месинджър не ползва само докато спи.Отива към двегодишен неговия.Само батерията нещо го ебава в последно време,че го изкарва до следобед(защо ли) :ag:.Нашите карат по ден и половина,моя до два дни(не съм активен фейсбук/месинджър потребител,мобилният гейминг за мен е глупост,пък и си го жаля).

Модел,който с две ръце(и три апарата вкъщи) казвам че е дурак.Два от апаратите са с по 128Гб карти и ги ядат без да се замислят.За мен е доказано издръжлив апарат.

Едит:Април месец ще продавам този на жената...

Заснемане.JPG

Редактирано от Чопаков
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Outmax ми се вижда скъпичко на фона на Sky. Има ли някаква далавера (отстъпка  или нещо такова)?

И нас всички бяха с LG, Последно умря G3 на жената  Отпои се чипа на Wi-Fi самичък  Оказа се поголовен проблем  Имам G4 с пре@бана платка. Загубиха ми доверието. Иначе LG e много по - яко от Huawei  ма докат не умре.

Това ми е и търсенето на SSD  Не е важно да е най - бързото  важно е да не умре 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Outmax ми се вижда скъпичко на фона на Sky. Има ли някаква далавера (отстъпка  или нещо такова)?

И нас всички бяха с LG, Последно умря G3 на жената  Отпои се чипа на Wi-Fi самичък  Оказа се поголовен проблем  Имам G4 с пре@бана платка. Загубиха ми доверието. Иначе LG e много по - яко от Huawei  ма докат не умре.

Това ми е и търсенето на SSD  Не е важно да е най - бързото  важно е да не умре 

Имат много продукти с безплатна доставка.

ССД-тата които взех бяха по-евтини и от скай миналата година,сега не знам какво е положението.

На моя G4 му се отлепи процесора(типично),оправиха го гаранционно и го ожених на колега.Работеше добре и не грееше след ремонта,ама стана каскадьор-face to face с теракота в офиса и филма свърши-пръснат екран.Гони ме носталгията по G4-много ме радва като модел/визия.

G6 си има охлаждане-медна тръбичка за отвеждане/разсейване на топлината.До момента няма грижи.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В Ebay е скъпо, в Ali не толкова, поне мисля че 73 лв за 240 GB SSD е смешна сума :)

T8wIMpS.png

п.п. Лелее, за 4 месеца са паднали с още 10 долара :ag:, сега струват 55 лв :blink:

5WZKlmN.png

Линк към търговеца: Цък

Редактирано от Иванов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В емаг Кингстъна в момента е 64лв с 3г гаранция, която не е за пренебрегване.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

AData не купувам вече дори флашки. Отдавна вече не са това, което бяха като качество. Уверявам ви, че ако си купите куча китайска марка SSD, ще ви изкара доста повече години от "реномираните" и популярни марки. Защо е така, мисля че ще се досетите, ако помислите малко

Искам да споделя нещо по въпросът с давност 2 дни.Става въпрос за същият модел ССД.Съвсем ново от румънците. Форматиране- без проблем.Тръгвам да качвам Уиндоус 10х64/ не че го харесвам,но ми се налагаше/.Подкарва инсталацията и и 4 часа стои на "инсталацията приключи изчакайте няколко минути" или нещо от сорта.Е,не изтърпях повече и принудителен рестарт след което великото Адата повече не се открива ни от дънА/да повече от 1/ ,ни от операционни с-ми/Уин и Линукс/- т.е мъртво или реклама на адата- съдън дет! 

Редактирано от Йордан
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Какво мислите за Teclast ССД-тата ? Имам лаптоп на който искам да взема 120гб ссд и гледам са на много добра тези.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Никой ли не е запознат със ССД-тата ? Търся някое евтино, но добро, че с тоя хард направо е много зле лаптопа.Откакто свикнах с ССД-то на настолния, като работа на компютър без ссд ми е много странно как зарежда и мисли на всяка програма като пускам

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Като гледа  Кингстън и препортчаните тийм са на същата цена  като теклас. Вземи от препоръчаните

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Лаптопа е Lenovo G510, но при поддържаните hard disk-ове не виждам да има ССД.Възможно ли е това да не го чете или да неможе да го използва с пълния му потенциал ? В графата ССД нищо не е записано, а в графата PCI express има Wifi x1 и ССД х1.

53180458_2064315727018139_8572585728737804288_o.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Какво значи да поддържа? Това си е стандартен 2.5 инчов диск, SATA интерфейс. Просто го слагаш на мястото на механичния.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Даже имаш слот за ССД...което според мен е още по-добре !!!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В списъка са най-вероятно дисковете, с които модела излиза от завода в различните си конфигурации.

Редактирано от tarlyo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако напишеш в гугъл Lenovo G510 излизат 32 модела... Аз преди 1-2 седмици сложих SSD на лаптоп, който е на повече от 10 години. При теб също може да се замени. Ако наистина имаш SSD слот, можеш да сложиш на неговия си слот и да оставиш харда.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хора, заблуждавате го. Има слот PCI Express Mini и за него трябва такова SSD:

Mini_PCIe_SSD.jpg

А на мястото на оригиналния механичен хард може да си сложи какъвто иска 2.5 инчов SSD

Редактирано от Иванов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да, аз също видях че не е стандартния M2 слот за ССД, ами е някакъв PCI-e и доколкото разбрах е точно до Wifi модула.Място не ми трябва.120ГБ от ССДто са предостатъчни за този лаптоп.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване