Неизползвано място на твърдия диск

10 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

Здравейте! Преди 2 дни си взех лаптоп Lenovo, който дойде без операционна система. Започнах да инсталирам Win10 и при разделянето на твърдия диск на дялове нещо обърках и сега останаха 2 дяла с неизползваемо място по 550GB. Диска е 1TB и исках да го разделя 150 и останалото да е другия дял(диска е към 900GB) При деленето направих 1 дял 150GB и станаха 2 дяла.. системния - 150GB и 1 с неизползваемо място. После всичките останали гб ги направих на друг дял и станаха пак 2 дяла... 770+GB и 2рия дял с 550MB... Сега как да направя този 1GB отново използваем? Не знам дали го обясних като хората :D Вижда се на снимката... C дяла е 149GB, E дяла е 780GB, 2 дяла по 450MB и 100MB и тези 2 дяла с неизползваемите 2x550MB.

Untitled.png

Редактирано от mustang_94
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте! Преди 2 дни си взех лаптоп Lenovo, който дойде без операционна система. Започнах да инсталирам Win10 и при разделянето на твърдия диск на дялове нещо обърках и сега останаха 2 дяла с неизползваемо място по 550GB. Диска е 1TB и исках да го разделя 150 и останалото да е другия дял(диска е към 900GB) При деленето направих 1 дял 150GB и станаха 2 дяла.. системния - 150GB и 1 с неизползваемо място. После всичките останали гб ги направих на друг дял и станаха пак 2 дяла... 770+GB и 2рия дял с 550MB... Сега как да направя този 1GB отново използваем? Не знам дали го обясних като хората :D Вижда се на снимката... C дяла е 149GB, E дяла е 780GB, 2 дяла по 450MB и 100MB и тези 2 дяла с неизползваемите 2x550MB.

Untitled.png

Неизползваното място е 550 Мегабайта *2. Като гледам са в началото и няма да можеш да ги обединиш с последния. За един гигабайт не си заслужава, но ако заредиш някое live cd с някой линукс и gparted може и да може да се оправят нещата или да ги омажеш още повече.  Другите 450 и 100 са системни!

Редактирано от 7h3ev1l 7h3ev1l
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

С MiniTool Partition Wizard ще можеш да ги обединиш.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

С MiniTool Partition Wizard ще можеш да ги обединиш.

А има ли шанс да се обърка нещо и да станат зле нещата?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Винаги има шанс нещо да се обърка! Работи внимателно и най-важното - прочети възможно повече из интернет за работата с програмата, която смяташ да ползваш.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвах програмата и наистина успях да добавя единия дял към C.. така стана точно 150GB. Обаче другия 550MB дял не мога да го добавя никъде. А понеже използвам безплатната версия на програмата Merge функцията не работи. За C-то проработи с Resizе обаче за другия дял май няма да стане без преинсталиране. 

Untitled.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Направи си буутваща флашка на Acronis disc director и го оправи! Странно е, че не става с ресайз. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам единия дял го добавих ама този не ми дава да го бутна. Не съм знаел, че имало значение къде се намира самия дял... буквално. Ама 550mb не са чак толкова много. Останалите 700+GB на Е и 100+GB на C ще ми стигнат ама ме човърка като знам, че не е направено като хората :D Иначе мога да го направя като 3-ти дял..

Редактирано от mustang_94
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравей, пробвай с AOMEI Partition Assistant Standard Edition безплатна версия е това.

Би трябвало Merge да работи на тази версия.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравей, пробвай с AOMEI Partition Assistant Standard Edition безплатна версия е това.

Би трябвало Merge да работи на тази версия.

С това стана перфектно! И друг път съм делил твърди дискове ама не знам защо този път се създадоха тези допълнителни дялове. Благодаря все пак на всички за помощта! Целия твърд диск е на мое разположение вече! 

Untitled.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване