Купих оригинален windows 10 Имам проблем

6 мнения в тази тема

Публикувано

Хора здравейте,
Купих си нов лаптоп без windows
инсталирах му 10ка обаче виряса за 2 дни и днес си купих от Технополис windows 10 оригинал x64 бита тип флашка.
Човека в магазина каза, че няма проблем, че имам инсталиран windows просто включвам флашката и давам чиста инсталация.
Да обаче не иска да чете флашката от биоса съм настроил да чете първо флашки (аз така си инсталирах пиратския)
обаче оригиналната флашка не я чете.
Като вляза в пиратския уиндоус и отворя флашката на нея има нужната информация обаче не може да зареди при стартиране на лаптопа.
Хора кажете какво да направя вече два часа си губя времето и не ще?
Как да направя чиста инсталация на оригиналния windows?

Благодаря предварително!

Едит:
Аз направих следното отворих флашката през пиратския windows и дадох сетъп и инсталирах windows-а наново като отбелязах, че искам да изтрие всичко. И след като изпълних всички стъпки ми даде тази грешка:

4430c79270968f64cf251143e529720a_120x90.

и сега ме е страх да си въведа оригиналния код за активация за да не се прецакам дайте малко информация какво да правя?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

изтегли си оригинален ISO образ от microsoft,там вече зависи какъв windows 10 си купил (pro,home,enterprise) и го запиши на диск (флашка),инсталирай го и само си въведи ключа.

има няколко начина за създаване на флашка,а когато последно правих имах опции за MBR,GPT boot,нямам си на представа как действат на лаптопите,но съм сигурен,че има някаква тънкост.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Може да опиташ и този начин https://www.youtube.com/watch?v=J1dCVg0kx9U

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

другия вариант е да си купил windows 10 pro код,а да го ползваш на пиратската windows 10 home,провери и това.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Направи така, както ти казват. Ако не успееш да бутнеш флашката, свали си оригинално iso от тук: https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

В исото от сайта на Microsoft, се съдържа Home и Pro версията. При поставката на ключа - то автоматично, че ти разпознае версията.

Да не си мисли човек, че като е купил оригинален Windows, означава, че е по-качествен... Разликата е НИКАКВА. Разликата е само в лиценза.

Enterprise версията, до колкото знам, не се продава с флашки и дискове, ами чрез MSDN лиценз и прочие...

Редактирано от Ground Zero SPL
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

да понеже enterprise е за корпорации,не е предназначена за обикновените потребители.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване