Несъвместимост на Windows 10 с видео карта.

10 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги. Имам едно лаптоп-че Asus eee PC X101CH с видео карта: Intel (R) Graphics Media Acselerator 3600 series. Лаптопа е с оригинална WIndows 7 Starter 32 bit. Естествено при ъпдейти излиза предложение за безплатно надстройване до Windows 10. Аз имам такова желание, обаче като започна чрез иконата за надстройка, която вече се е "нагнездиала" в лентата на задачите ми изписва: "За съжаление, компютърът не може да роботи с Windows 10. Проблем със съвместимостта: Intel (R) Graphics Media Acselerator 3600 series - производителят на дисплей не е направил дисплея Ви съвместим с Windows 10. Обърнете се към производителя за поддръжка."

Максималната разделителна способност на екрана ми е 1024х600, когато го свържа с TV през HDMI порта вади резолюция до 1920х1080 (Full HD).

Инсталирал съм последното издание на драйвера за видео картата, след него няма вече по-нови драйвери.

В сайта на Microsoft пише, че е необходимо:

Графична карта:

DirectX 9 или по-нова версия с драйвер WDDM 1.0

Дисплей:

800 x 600.

Дисплеят го имам. Може ли по някакъв начин да имам и/или инсталирам "DirectX 9 или по-нова версия с драйвер WDDM 1.0" и след което да инсталирам Windows 10.

Благодаря предварително. Поздрави,

Редактирано от ivannidi
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

windows 10 не подържа резолюцията на основния дисплей, не е виновен драйвера, на дисплей 800х600 не може да работи и за това не иска да се инсталира

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

windows 10 не подържа резолюцията на основния дисплей, не е виновен драйвера, на дисплей 800х600 не може да работи и за това не иска да се инсталира

Току що си направих труда да видя каква версия ми е DirectX-а, чрез strart/run/dxdiag.

Както съм писал по-горе резолюцията в момента ми е 1024х600.

Та да се върна на отчета. Моя Direct X e версия 11, модел на драйвера WDDM 1.1

T.e. всички изисквания ги имам. Ти какво имаш предвид под основен дисплей.

Не мога да разбера какъв е проблема, т.е. защо дисплеят не е съвместим.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

P.S. - а ако свържа телевизора с компютъра и пусна дисплея му като основен, дали ще излъжа инсталатора на Windows 10?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

windows 10 изисква минимална резолюция от 1024x768,а твоята е 1024х600 т.е. няма да стане.
Ако включиш ТВ към PC така вече по-може :D

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Най-леката и оптизмизирана операционна система, създавана някога - Windows 10, изисква хардуер, който ти не притежаваш. Моят съвет е да не се опитваш да инсталираш такива .... неща. Запази си мераците за нов лаптоп (ако си купиш). Резолюцията ти е най-малкия проблем ;)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря колеги. Имам три лаптопа + таблет с Windows 8, така, че няма какво да купувам. Имам три именно защото обичам да експериментирам с ОС. Дайте да дискутираме тогава, защо в изискванията на Windows 10 пише, че иска резолюция 800х600, а на 1024х600 не тръгва. Аз също от практически опит съм разбрал че минимума е 1024х768.

Обаче искам да разбера при какви допускания Microsoft са дали тези минимални изисквания (DIrectX 9 + 800х600 резолюция). Щом са го написали, значи може. Ама как?

Да не би проблема да е във вида видео карта на Asus eee PS и в чипсета съответно.

Редактирано от ivannidi
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Проблемът е, че някой лъже :). Айде помисли кой ;)

Най-добронамероно те съветвам да не инсталираш нещо различно от това с което ти е бил купен лаптопа... 

Редактирано от Иванов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Послушай съвета на човека и не си тормози главата с глупости.После ще съжаляваш.Ок,влезна,попита - отговори ти се.Защо продължаваш да чопкаш?Стартер е възможно най-орязаната версия на 7.Този лаптоп дори и да подкара по някакво чудо 10 ще е мнооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооооого муден с него. :) Ползвай си другите машинки с 10,8,8.1,8-1 и т.н. :)  Идеята на "оптимизацията" на 10 е на новият хардуер,не старият! :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Опитай тази операционна система, ASUS-чето ще лети с нея: http://www.jide.com/en/remixos-for-pc

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване