Компютърни въпроси, неизискващи нова тема

2847 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

Пробвах и с двете програми не го виждат,дори програмата която казах че ще ми свърши работа не го вижда.Просто съм се заблудил защото ссд-то на лаптопа на който в момента се опитвам да отворя външният са еднакви по памет и марка,моя грешка.Продължавам да търся начин не ми се форматира.

Редактирано от Mirgogo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сложи го на мястото на сегашното ссд и стартирай стрелец от флашка 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сложи го на мястото на сегашното ссд и стартирай стрелец от флашка 

Ти били отворил нов лаптоп на седмица  да му махнеш ссд-то и да сложиш това което от което се опитвам да спася нещо?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дака другият път вземи та хвърли един боб, та да може да разбереш, че лаптопа му е нов. :blink:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ти били отворил нов лаптоп на седмица  да му махнеш ссд-то и да сложиш това което от което се опитвам да спася нещо?

Просто ще сложа това ssd в USB кутийка или на usb hdd docking станция.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

До сега не съм обръщал внимание на подобно нещо.

Au7CxoI.png

Искам да попитам като се препълни диска и светне в червено има ли някаква опасност от повреда  или нещо такова в твърдия диск - HDD. Питам , защото имам няколко външни твърди диска с данни и внимавам да не засветят в червено. Обаче остава свободно място на диска около 170 - 180 гигабайта, и примерно за 10-15 диска си е почти 2 тб незаето място???

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Няма проблем, ако е системния ще бави заради PageFile.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не, иде реч за външен HDD

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

До сега не съм обръщал внимание на подобно нещо.

Au7CxoI.png

Искам да попитам като се препълни диска и светне в червено има ли някаква опасност от повреда  или нещо такова в твърдия диск - HDD. Питам , защото имам няколко външни твърди диска с данни и внимавам да не засветят в червено. Обаче остава свободно място на диска около 170 - 180 гигабайта, и примерно за 10-15 диска си е почти 2 тб незаето място???

Windows изисква поне 15% свободно място. Това е свързано основно с режима за поправка на дяла.
Можеш да ползваш Windirstat за анализ и висуализиранена заетостта на дяла. Ако ползваш рег. файла и поставиш Windirstat в 
C:\Windows\System32\ShellExt ще можеш да ползваш инструмента директно от контекста на съответния диск/папка.

windirstat.exe

Windirstat.reg

Вариант е да пуснеш компресията на дяла

Редактирано от ExaFlop
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имах друго предвид. Ползвам няколко външни твърди диска (HDD - 2 ТБ) за съхранение на информация. Когато свободното място остане около 180-190 гигабайта диска все още е в синьо. Когато тези 180-190 гигабайта останат по-малко (под 160 гб) диска светва в червено (Дисковете ги ползвам рядко, примерно 2-5 пъти годишно ). Въпроса ми беше дали това претоварване или не знам как да го нарека пречи или може да доведе до повреда на диска.

zHuIa66.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Скрито съдържание

Няма нужда от

Скрито съдържание

За спорта ли коментирате?предполагам имате много успехи?

Просто ще сложа това ssd в USB кутийка или на usb hdd docking станция.

Направено е,по назад съм описал проблема си. 

-1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имах друго предвид. Ползвам няколко външни твърди диска (HDD - 2 ТБ) за съхранение на информация. Когато свободното място остане около 180-190 гигабайта диска все още е в синьо. Когато тези 180-190 гигабайта останат по-малко (под 160 гб) диска светва в червено (Дисковете ги ползвам рядко, примерно 2-5 пъти годишно ). Въпроса ми беше дали това претоварване или не знам как да го нарека пречи или може да доведе до повреда на диска.

zHuIa66.png

Под 10% фри узрява.

Направено е,по назад съм описал проблема си. 

1. Писал си, че липсва [Security] раздел в Свойствата на диска. Това още вярно и е? Ако да - в gpedit.msc >User Configuration > Administrative Templates > Windows Components > File Explorer намери Remove Security tab и задай Not configured или Disabled. Потвърди и рестартирай машината.
Следб рестарта сканирай с Testdisk и покажи какво намира. Или се води по ръководството

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Под 10% фри узрява.

1. Писал си, че липсва [Security] раздел в Свойствата на диска. Това още вярно и е? Ако да - в gpedit.msc >User Configuration > Administrative Templates > Windows Components > File Explorer намери Remove Security tab и задай Not configured или Disabled. Потвърди и рестартирай машината.
Следб рестарта сканирай с Testdisk и покажи какво намира. Или се води по ръководството

Security липсва само за външният диск   https://i.imgur.com/lAfsd3Y.png  направих това което каза https://i.imgur.com/bcRURuv.png  Testdisk вижда само вътрешното ссд  https://i.imgur.com/LZF2Mfo.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В диспечера на устройства дискът вижда ли се? А в BIOS?

Ако в BIOS не се вижда, евентуално само в специализирана фирма за възстановяване на данни, но да знаеш, че никак не е евтино!!! 

Редактирано от ExaFlop
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В биос мисля че не се вижда защото исках да пробвам да бутна от ссд-то на него има инсталиран уиндоус 11 но греда.Мисля че ако форматирам ще се оправи но искам да спася нещо.Явно нямам шанс.

Редактирано от Mirgogo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Щом не се вижда в BIOS и нямаш наистина ценна информация на него - във вечните електронни полета.
А да не би кутията му да се е скапала? Сложи някакъв друг диск в нея и тествай вижда ли се в BIOS.

Редактирано от ExaFlop
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Кутията сега я купих за да мога да използвам ссд-то,нямам друга надявам се проблема не е във нея че ще е върхът на сладоледа.Нямам друг диск за да я тествам.

Престанете да цитирате предходно мнение!!!

Редактирано от Mirgogo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Добре, а кутията вижда ли се в доспечера наустройства? Там избери View > Devices by connection. Сега разгърни докрай всички USB host controllers
Така изглежда примерен път до кутийка:
DXWvq5R.png

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да вижда се https://i.imgur.com/iZIWPR4.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Значи или кейсът не работи, т.е. USB частта му работи, а pci-e контролерът не, или дискът не работи.
Може да се пробва дискът директно свързан към дъно.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Днес се се сетих се за нещо имам един дядо"лаптоп на 15 години" взех го не беше в мен едвам диша горкия с уиндоус 7 свързах ссд-то с кутията и директно ми даде да го форматирам.Не знам може ли да ми свърши някаква работа?Нямам представа да ли мога да сложа ссд-то на него като той е  с ндд диск.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нямам представа да ли мога да сложа ссд-то на него като той е  с ндд диск.

Най-вероятно не, поради липса на слот. Но можеш да сканираш диска с Testdisk от Strelec

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване