Компютърни въпроси, неизискващи нова тема

2747 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

ок , благодаря ти за идеята, но това няма ли да ограничи и нея, когато се опитва да качи някаква информация чрез юсб флашка на собствения си компютър.  Всеки път преди да качи нещо ще трябва да премахне забраната.

Чудя се , дали няма някакъв софтуер или друг вариант, при които да се изисква парола при опит за сваляне или качване на информация на/от лаптопа. 

Редактирано от pepy86
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това примерно - https://www.reneelab.com/usb-block

Пробвах го. Като сложих парола и след това флашката и веднага ми поиска парола. След въвеждането ѝ ме пусна да я прочета.

Редактирано от Пламен Тодоринов
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мерси Пламене , ще опитаме по този начин. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте на всички. Пиша ви с молба за съвет. Имам моя позната, която е певица и редовно ходи по участия. Момичето ми се оплака, че постоянно им даунлодват песните без нейно позволение на въпросните участия. В момента търси вариант да закупи лаптоп с добра звукува карта (за да не се понижава качеството на аудиото) както и някакъв софтуер, които да не позволява някой да им свали песните от лаптопа, било то чрез юсб или по друг начин. Иска да може да си пуска свободно песните от лаптопа, без някой да може да им ги свали докато пее. 

Има ли такъв софтуер, който да може да предотврати това, /дори да е платен , няма проблем/, стига да не я ограничава и затруднява при зареждането на някакъв плейлист и пускането на песните от конкретна папка. 

Отделно , ако се сетите за някакъв по-малък лаптоп или дори таблет , който да може да разснася с нея по участия и да не влошава качеството на звука , също ще се радвам да споделите.  

Мерси предварително ! 

Има дак системи колкото кибритена кутийка, потдържат от мид до дтс фаилова система и до 2 терабайта памет плюс блутут5 връзка и непробиваема защита... в момента не мога да намеря точния доставчик, но в алито ги има за стотинки.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@krasibadboy, може ли линк да ми изпратиш да видя за какво става въпрос , защото тоя тематика ми напълно чужда. Мерси предварително!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Казвате Събинчо става коректен е?.

Малко късно виждам, но поне да споделя. Доволен съм от Събинчо, коректен е. Преди 7-8 години баща ми от там си купи компютър, който все още се ползва (баща ми го ползва 3-4 години, а от тогава баба ми го ползва). Беше в гаранция компютъра, когато харда се прецака, звъннахме и ни го смениха с нов без проблеми. Сравнително скоро сестра ми два лаптопа си купи от там (и двата ползва), както и един iPhone. За айфона имаше дефект с батерията, отново нямаше никакви проблеми с гаранцията.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@krasibadboy, може ли линк да ми изпратиш да видя за какво става въпрос , защото тоя тематика ми напълно чужда. Мерси предварително!

това за кареоки ли става на въпрос или.. щот има много профи програми за музика, апък не ги знае като музикант...

пп: Каквото и да ползва, след като е включено към миксер или крайно стъпало, винаги може да са записва... Друг е случая ако тя притежава и разнася всичката апаратура плюс един тир багаж и много хора грижещи се за нея.;)

Редактирано от krasibadboy
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте преди време питах тук в форума за мнение между два компютъра и два търговеца .Спрях се и купих от Събинчо но искам да питам следното на компютъра който е с видео карта Nvidia nvs510 и 16гб  рам какви игри може да подкара?Ако въобще може?

https://i.imgur.com/3TFVx8V.jpgе това са параметрите на машина (на етика са описани)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@damageplan,

Видео картите "бизнес клас" са оптимизирани за друг тип работа и не стават за игри. Ако искаш да играеш някакви игри изобщо на този компютър, сменяш картата.

Редактирано от Йордан
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте преди време питах тук в форума за мнение между два компютъра и два търговеца .Спрях се и купих от Събинчо но искам да питам следното на компютъра който е с видео карта Nvidia nvs510 и 16гб  рам какви игри може да подкара?Ако въобще може?

https://i.imgur.com/3TFVx8V.jpgе това са параметрите на машина (на етика са описани)

пробвай, харесай си някоя игра и тествай, може да бъдеш изненадан от резултатите :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Видеокартата изобщо не ми звучи, като геймърска. Ако не се лъжа втората цифра беше важна. А тук е на минимум 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Айде и аз да питам за един лаптоп, който смята да си купи моя приятелка. 
Ще се ползва за графичен дизайн. Параметрите му са на линка 
https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Gejming-laptop-ACER-Nitro-5-AN517-42-R54Z-NH-QG8EX-005/p/519190

Редактирано от Mike_Toreno
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Айде и аз да питам за един лаптоп, който смята да си купи моя приятелка. 
Ще се ползва за графичен дизайн. Параметрите му са на линка 
https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Gejming-laptop-ACER-Nitro-5-AN517-42-R54Z-NH-QG8EX-005/p/519190

Изобщо не бих се наел да коментирам лаптоп над 1500 лв. Всъщност ще коментирам, за мен тази цена е безумна и е много над необходимото за графичен дизайн. Изрично е посочено, че е геймърски лаптоп. Но който иска да дава за телефон или за лаптоп пари колкото за кола на старо - нека.

п.п. Мислиш ли че за Photoshop трябва 165 Hz дисплей?

Редактирано от Иванов
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Преди четири дни инсталирах widows на същия лаптоп на едно момиче което се занимава с графичен дизайн, вчера ми каза че бил "пушка" , каквото и да значи това :D 

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Търся да си взема Докинг станция. Обаче до сега не съм си имал вземане-даване с такива, и си нямам идея кое как е. Спях се на това  1-ТУК 

Но не знам дали е съвместим с  ТОЗИ дискове.

Ако имате по-добри предложения Докинг станции моля давайте ги на воля, не се скъпете.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Днеска купих още едно SSD 256 Гб. Сега имам 2х256 и 1х120 ГБ. Искам тези 2х256 ГБ да ги направя в RAID0. Първо ме интересува трябва ли двата диска да са абсолютно еднакви, защото не са (различни марки са)? Второ - може ли да ми дадете някакви стъпки как да процедирам за да ги свържа в RAID? И трето - трябва ли ми някакъв кабел, който да ги свързва помежду им? 

Редактирано от Пламен Тодоринов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте! И аз имам въпрос - сигурно тъп. В къщи, замених си старият рутер с нов, уж по-добър. Мога ли по някакъв начин да използвам старият като ретранслатор на Wi-Fi-а, да работят някак си в тандем, или направо да го пускам в.....знаете къде, за продажба? Благодаря!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По принцип може, но дай моделите.

Търси на стария Bridge mode.

Редактирано от androns
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Добре, това е старият, а това е новият. Но на старият вече не му стигам настройките. Може би за целта ще трябва пак да го закача на кабела.
На старият, преди да го разкача, бях направил "скрийншот" на повечето настройки за да си ги повторя на новият, но не виждам такава опция "Bridge mode".

Редактирано от mario1961
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ето урок как да го направиш повторител https://imagineer.in/blog/setting-tplink-archer-c2-as-repeater/

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря за уроците, но явно при мен няма да стане! Направих каквото трябва докато не се стигна до активирането на "WDS". Просто.....няма такова животно в настройките! И съм до тук!

01.jpg

edit: Помислих си дали не мога да направя обратното, да закача отново старият рутер като основен, а новия да стане ретранслатор, обаче и в настройките на новият няма такава опция "WDS". Греда отвсякъде!

edit 2: Свързах ги рутерите само, че с LAN кабел. Въпросът е, че сега имам в къщи две мрежи. Но все пак е нещо. Свързвам всеки уред към по-силната (според местоположението) мрежа и така.

Редактирано от mario1961
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване