Компютърни въпроси, неизискващи нова тема

2618 мнения в тази тема

Отговорено

Като гледам версията на драйвера си с видео карта на Интел. Ако е така, пробвай това:

Win+R > regedit > Enter > намираш HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Intel > от дясната страна на прозореца натискаш десен бутон на мишката и избираш New > Key > именуваш новия ключ GMM > десен бутон в новия ключ и New > DWORD (32-bit) Value > новата стойност я именуваш DedicatedSegmentSize > поставяш отметка на Decimal > в полето Value Data въвеждаш 512 > OK > рестартираш.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря. Всъщност картата е Nvidia, нямам предства защо има два различни номера на версиите, но като се потърси в нета излиза това

DyrPAS3.png

Картата е GeForce GTX 970

zwb16uu.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Nvidia правилно. По погрешка съм написал Интел. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте ! Закупих си нов лаптоп и излезе следния въпрос, дали е проблем да го оставям на зарядно, докато имам възможност. Или просто да си е с батерия и да се зарежда. Някой казват, че новите лаптопи вече нямат този проблем както старите, но не съм много сигурен. Ако някой е запознат , нека пише !

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз бих го ползвал като телефон. Зарежда се, махаш от зарядното. Имам едно малко лаптопче на десетина години и батерията държи, като нова. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз така бих го ползвал. Също така ме е страх да го оставя в зарядното, ако не съм в стаята, защото знам, че някои батерии се запалват и предизвикват пожари.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз така бих го ползвал. Също така ме е страх да го оставя в зарядното, ако не съм в стаята, защото знам, че някои батерии се запалват и предизвикват пожари.

Ееее, ча па толко. Има защита в захранването, в лаптопа и в батерията. Едва ли ще гръмне.

Тия от клиповете са без защита и нарочно го презареждат, да гръмнат. Или са от айфон. Те си се палят 

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тоест да кажем ако е на 20 % вкл. го в зарядното ползвам си го докато стане до към 100 и пак го изключвам .

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имам лаптоп който е на 13 години който доста път е видял но когато е имало възможност  винаги е бил на зарядно,мисля че и във момента може да изкара поне един филм на батерия.Това според мен си е успех за такъв дядо,може и да е чист късмет.Сега имам нов и процедирам с него по същият начин но при него забелязвам че дори и на зарядно батерията се разрежда като ми показва спад на процентите в батерията.Според мен е на късмет от към устройство и живот на батерията.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Моята Тошиба е все на зарядно, като се зареди на 100%, диодът светва зелено и контролерът прекратява зареждането-и така вече 10 год.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А забелязал ли си кога се включва? И каква е батерията?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тоест да кажем ако е на 20 % вкл. го в зарядното ползвам си го докато стане до към 100 и пак го изключвам .

Да, като телефон

А забелязал ли си кога се включва? И каква е батерията?

Ще забележи, когато изключи зарядното или в един момент изгрее Х на батерията.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По-скоро си мисля, че като се появи кабел с щепсел на иконата на батерията...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имах предвид, когато батерията умре 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Имах предвид, когато батерията умре 

Рано или късно ще умре. Имам 3, 2 стари и 1 по-нов уж(ASUS UX410UAK) и ползвам основно него, винаги е на зарядно и след 4 години ползване батерията издържа около 6 часа на видео или тв. Зареждането е малко странно, пълни до около 96 %, после преминава в режим батерия и така е постоянно. Та извода ми е, че зависи от самия модел, софт, хард и марка. 

Забравих да допълня, тоя работи 24/7, т.е. нон стоп. Само му добавих рам, че с тия 4 gb си ме вбесяваше.

Редактирано от deyan.dk
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И аз следя тази тема с интерес. На мен не ми изнася да го включвам и изключвам постоянно. 
Аз също съм чувал, че сега зареждането било по-добре направено, не прецаквало така батерията...
Някой да има опит с новите лаптопи ? Защото лаптопът ми трябва онлайн... Последното нещо, което искам е да угасне, когато съм го оставил да сканира за вируси,  да прави бекъп, или да прави планиран запис от телевизията. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тогава просто го остави на захранване и след време ще разбереш дали е правилно. Ако ти трябва си заслужава рискът 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При преинсталация препоръчвам от сайта на производителя да изтеглите  utilities за управление на захранване на лаптопа. Много често това се пренебрегва и се разчита единствено на Windows updates

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване