Какво стана със замунда? Въпроси и отговори.

79 мнения в тази тема

Отговорено

Сегашният "собственик" на .нет също си има политически пристрастия, просто не са от управляваща партия :)

Допълнително след бърз преглед на ъплоудърската секция в .нет си личи че са назначени набързо абсолютни нуубове в качването на торенти, за които сигурно единствения източник е залива :)

И един бърз цитат от коментарите из статии за случая:

Относно това какво е станало в Замунда чорапа се разплете доста бързо. Отначало сегашният "собственик" break твърдеше, че сайта му е хакнат и е изграден нов огледален сайт за крадене на пароли. Но по средата на деня притиснат от доказателствата направо си призна, че обратното, той е откраднал сайта като го регистрирал на името на друг собственик и е изтрил акаунтите на останалите администратори. Само тази лъжа вече е достатъчна да се усъмни човек в мотивите му с които се опитва да се оправдава.

Че е откраднат сайта доказателство е, че ъплоудърите масово го напускат по признанието на самият break във форума на Замунда.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Направих си регистрация в .СЕ,но ни иска да се логне... ?А със акаунта от .НЕТ се логва?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

павка просто трябва малко да се изчака, след половин час успях да се логна :)

Off Topic
techpost, извинявам се за статуса
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да, спря в момента.

Сега разбрах, че нищо му няма на сайта, просто бърникат системните и за това са го спрели. Спете спокойно. ;)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Каква е причината, когато се опитам да изтегля торент, да ме препрати към страница, на която пише

Not Found

Sorry pal :( ?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

20% от торентите са така, ще се оправят постепенно.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
Значи модераторите като имат пари и средства да отворят нова страница защо не пробват преговори с break да му бутнат някой лев и той да им върне старата.
Аз също не мога да се логна в новата .SE излиза ,че са наясно потребителското ми име и поща понеже ми пратиха нова парола обаче като я въведа нищо не става ако знаете нещо по въпроса ми пишете Л.С. да не твариме темата с простотии.
Благодаря много за обътнатото внимание сега опитах пак исках нова парола и всичко се оправи
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

до дни да стане обект на акция от страна на правоохранителните органи

Може вече да отложат акцията, то "Че Гевара" свърши половината работа. Как се убива тракер? Като го оставиш по една или друга причина без пиари. Така както развява байрака на революцията като виж номера минал, и след една две седмици като слезе новината от първите страници и народа потърси сиид... то екипа хубаво се мести, но ще успеят ли да преместят и хората?! Щото няма ли хора, няма тракер!

ps: Още ми е чудна историята с "Photoshop-a" и останалата поредица от бацили които се накачиха. Може би някой кодер си получаваше възнаграждението!?

И дано всяко зло да е за добро !

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@the_straight_shooter, вече доста пъти се спомена, че в .SE има още доста порблеми, които скоро ще бъдат решени.

Просто не разбирам зщао още продължавате да питате едно и също? Защо това, защо онова. Беше изяснено - имат проблеми.

@ffosirobb, след като старият екип от ъпове на .НЕТ се е прехвърлил вече на .СЕ а в .НЕТ сега качват некви идиоти просто колкото да не остане некачвано, ти как мислиш? Къде ли ще отидат хората? При боклука и изметта или при хубавите "продукти"? :)

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Роботче, не се знае, ще видим, може пък да сформира добър екип, може и да залезе. Но помни, няма незаменим екип, незаменими са само потребителите.

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

".се"-то само с ъплоудъри няма да го бъде. Явно единствения им качествен програмист е бил този, който остана в ".нет"-а. 3-4 дни не могат да си оправят готов сайт от бекъп, за какво да си говорим. Дори най-малкото .. логото им още е .нет, това и първолак ще го поправи за 20 секунди. Доста други дребни бъгове има по целия сайт, които човек, който си разбира от работата, за 30 мин. ги поправя всичките.

Ъплоудъри под път и над път, ама останалите които вършат истинската работа са явно кът. Другото, което ми прави впечатление, хората продължават да си сийдват и ползват главно ".нет", като гледам на ".се" торентите, само екипа си ги ъплоудва и сийдва, не могат да се наберат по 10 човека пиъри и сийдъри.

Не разбирам защо ъплоудърите, които не получават нищо, а за сметка на това изкарват луди пари на собствениците си, се напрягат толкова много в една война за пари, власт, политика, която не е тяхна.

Закривай всико и да се свършва с тази драма.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не искам да съм лош пророк, ама ще ви кажа каво ще стане: След като открадна сайта, ще започне да краде от .se и качественните торенти, а субтитрите най безцеремонно ще са в торента.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам - поне за неща, които следя аз има застой и на двата сайта.

Иначе и аз си мисля, че не могат да съществуват два сайта.

(Ако не беше тази тема нямаше да знам нищо. )

Благодаря на човека пуснал темата!

Off Topic

А на който не му харесва сайта, който го дразни - просто няма да го посещава!

Какви са тези приказки за закриване, какви са тези истории........

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За мен Zamunda умря на 11.04.2013 , не съм сигурен че ще излезе нещо от това разделение... накрая всички ще отидат във ArenaBG

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Само не можах да разбера защо екипът на Zamunda не предяви иск към домейна .net. Знам, че break е хакнал имейла, на който е регистрирана Zamunda, но все пак не може да е толкова лесно, иначе домейни щяха да се крадат с относителна лекота. Не за друго, ами че измамникът сега е седнал на "трона", който не заслужава. Надявам се, че не се бъркам там, където не ми е мястото :ah:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За всичко има 1 прост отговор...

Крадлив народ сме ние Българите! :D

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@ffosirobb, след като старият екип от ъпове на .НЕТ се е прехвърлил вече на .СЕ а в .НЕТ сега качват некви идиоти просто колкото да не остане некачвано, ти как мислиш? Къде ли ще отидат хората? При боклука и изметта или при хубавите "продукти"? :)

Да качват с години торенти и да не им се плаща за това...не знам, кои са идиотите в случая. Освен това, маса торенти се качваха с неграмотно описание или на чужд език (рускианглийскифренскинемски). За да докладваш за спам, трябваше да си супер потребител, което е глупаво. Да не говорим, че половината от докладваните въобще не бяха наказвани, въпреки, че имаше очевадни причини за това. Явно се мери с различен аршин. Попадал съм на заразени кракове, които незнайно защо не са били проверени преди това. Абе екипът им беше шайка пубери, които се отнасяха с потребители си, като със добичета. Сега, когато ножа опря до кокала, изведнъж същият този екип, реши да покаже внимание към потребителите си и смени тона. Ето това стана със замунда.

Интересно, твърди се, че данните ни не са защитени в .net. А дали ще са защитени в .se, след като се оставиха да им откраднат тракера, а? Как ще гарантират на потребителите си, че това няма да се повтори отново?

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам дали екипът е шайка пубери, но огромна част от потребителите са шайка пубери, неграмотни и недоволни, очакващи самò да им капне в устата.

Всяка модераторска намеса, в който и да е сайт, веднага се приема, като терор и нарушаване на права. Не е така, трябва да има ред и той обикновено се налага със сила.

Друг начин няма и с потребителите се отнасят, точно както подобава.

Всъщност, не съм наказван никога в който и да било тракер, поради простата причина, че не се занимавам с глупости, като да споря с пубери, било под торентите, било и на лични с екипа. Просто виждам страшно много потребители, които си спамят под торентите и само някои от тях биват наказвани, а други за същото...нищо. На теб това какво ти говори, а? Така че не насочвай спора в посока, която ти е угодна, само за да докажеш , че си прав за нещо, за което изобщо не става въпрос към момента.

И накрая, защо мислиш, че на някой са му необходими ника и паролата ти? Ще ти кажа една тайна - не са необходими на никого и въпреки собственото ти виждане, че си центъра на света, ще те светна, че си център само на своя свят.

Отново се опитваш да насочиш спора в посока, която ти е угодна за да покажеш, колко си умен, освен прав де :D

Споменах го, защото от zamunda.se го изтъкват като...аргумент ли, плюс ли и аз не знам като какво, за да се преместят всички при тях и да оставят zamunda.net. Е, след като го изтъкват та да ги питам и аз, как ТЕ ще защитят данните на потребителите си, като не могат да си опазят тракера?

Иначе си прав за това, че изобщо не ме интересува, дали ще ми имат ника и паролата, поради простата причина, че паролите ми за важните сайтове не съвпадат с тези в тракерите, за които общо взето...боли ме фара, както се казва.

Да не говорим, че постът ти не е по темата.

Точно по темата е. Много повече е по темата, отколкото постове от рода на '' ще напсувам екипа в . нет за да ме баннат'' или ''ако го набарам тоя, не знам си какво ще му направя''. Истината е, че не мнението ми по въпроса се разграничава коренно от твоето и това те дразни. Това е.

п.п. а случайно да си обърнал внимание, че има модератори в windwos7bg.com, които пишат обЕснявам, съжЕлявам, обикновенНо...няма да продължавам, защото ще се познаят. Средностатистическият потребител може да е неграмотен, но член на екипа в сериозен форум...

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да качват с години торенти и да не им се плаща за това...не знам, кои са идиотите в случая. Освен това, маса торенти се качваха с неграмотно описание или на чужд език (рускианглийскифренскинемски).

Както ти каза и Йордан,не са идиоти,а самаряни,правещи нещо на доброволни начала.Като не ти харесва някой торент,кихаш 20-30-50 лева,кефиш се на оригинално ДВД и си "ТИ"!!!

Свалял съм страшно много от замунда,имам и близо 3 терабайта ъплоуд и НИКОГА не съм имал претенции или критики относно някой торент...Леле,човек,ти ако намериш 50 лева на улицата сигурно ще се сърдиш защо са сгънати така а не така,или защо са смачкани,или пък изтървани във локвата...Кофти мислене...НЯМАШ МОРАЛНОТО ПРАВО ДА СЕ СЪРДИШ ЗА ТОРЕНТ,ПО ПРОСТАТА ПРИЧИНА ЧЕ ТИ Е ОТ ВЪЗДУХА!!!

Както казах,отиваш,скачаш с пачката и се кефиш...аз пък си тегля на аванта,ако нещо не е наред,търся си фиксове,пачове,кракове,търся си решение на проблема.

Абе екипът им беше шайка пубери, които се отнасяха с потребители си, като със добичета.

Нали не вярваш,че зрял 35-40 годишен човек,изхранващ семейство,ангажиран с десетки проблеми и зает с отглеждане на поколение,ще тръгне да се занимава с твоите егоистични желания?

Да ти кракне софтуер(без значение какъв),да ти напише субтитри,да ти го качи като торент,за да може Бай Ганю да се кефи,а ако нещо не му е както трябва да оплюе ъплоудера,че,видиш ли,бил кретен...

Съгласен съм,че ъплоудери и модератори са младежи,иначе казано лекета и лентяйчета(поне някои от тях),в крайна сметка,този тип хора имат много свободно време и енергия да виси с часове по форуми и комент-листите.

Но пък ти нямаш никакво основание,да обиждаш ъплоудери и модератори,Йордан ти го каза-понякога е нужна сила,за да въдвориш ред.Бях известно време модератор на БГ-форум,понякога наистина е нужно много търпение и такт,за да подходиш в някоя ситуация,в замунда съм наказан да нямам аватар,еми половин година няма кой да види предупреждението и изискванията за аватара,моя бил доста голям,анимиран и т.н....сега нямам аватар,еее,кой ми е виновен?Сетих се,човека,въвел ограничението за размера на аватара...

Явно си доста наказван по форумите като цяло,щом всички ги слагаш под един знаменател-модератори,админи,ъплоудери...

Човек,ти трябва да си с орязан достъп до всички форуми,тракери и Р2Р мрежи...

Нямам думи...

8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Темата май се изроди, започва да се заражда напрежение, а като цяло е полезна.

Нека не опорочаваме една добра идея!

Вижте какво, за едно Liver е прав - поне и мен ме дразни спама.

Очаквам да прочета нещо смислено като коментари - за качество, за това как вървят субтитрите, или, пък за това как върви програмата, а срещам коментари от рода ''Егати тъпия филм!'' , ''Аз го гледах на кино, а това изобщо не е същото!'', ''Аз използвам еди коя си програма, а не тази, '' ........ и още много полезни коментари. Хайде, нека си кажем честно, това никой, ли не го дразни ?

А приятното чувство, когато на някоя програма не е обяснено нищо за инсталацията, а тя не е толкова проста.......

Вярно е, че е без пари, вярно е, но, ако даваш нещо на хората, то давай и не се бъзикай с тях.

Говорим за отношение - не за нещо друго.

Това разбира се не означава, че не харесвам сайта, че съм неблагодарен и т.н.

Просто, ако можеше тези сапмерчета да ги наказват и да бъдат малко по-сериозни към хората - нищо повече.(Да, за да има ред се налага понякога употреба на сила, но все пак потребителите са приели това още с регистрацията си, нали ? )

И като говорим за сайта, ако някой има информация какво става, то нека да сподели - все пак темата е за това.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Доколкото видях, сайта е възстановен на домейн se и работи прекрасно. Торентите са си там, всичко си е наред, поне на пръв поглед

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
Ето една задънена улица в ,която се намирам да речем гледате едни същи сериали (като
мен) и свиквате да ги обсъждате с едни и същи потребители, който липсват и в двата сайта
заради тази мелодрама която се разиграва в момента а дилемата е там ,че в NET се появи
една доста голяма поддръжна група, която си плюе безнаказано по др. който отнасят
банове за това ,че оповестяват истината и така все повече хора остават заблудени.

На мен случайно ми блесна една идея ,но за съжаление съм малко не компетентен
в областта поради която причина и членувам в форума .

Ще се рамина ли с цензората и сътветно перманентният Бан , ако с чуждо бг. прокси
си създам акаунт и разпратя на познати здравомислещи и не осведомени потребители
Л.С. с линкове към статии който публикувате по-горе от Капитал и прочие ?
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.