Проект "Минотавър" - Maze Solving Robot

21 мнения в тази тема

Отговорено

Следващ проект:

робот - футболист :)

Браво!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Само в нашият форум можем да видим нещо толкова страхотно! :poklon:

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Страхотна идея имате браво :poklon:

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Като цяло е много интересна идеята. Харесва ми. :) Смятате ли да го използвате за нещо като например да участвате в някакво състезание по програмиране ?

Това може да ви донесе успехи.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ходя на клуб по електротехника в училище по програма Успех. Имаме изложба май месец. Та общо взето е само за там. Но госпожата казва, че сме можели да отидем на някаква конференция, ще видим. Да го довършим първо. :D

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Евалата! Не исках да спамя, но не успях да се сдържа. Наистина добра работа.

Радвам се, че има ентусиасти, радвам се, че има хора, които обичат да се учат, да се трудят и разбира се да виждат плодовете на труда си!

Желая ти успех. Между другото това клони повече към електрониката, но няма значение.

Аз повече ръчкам релета, контактори и такива истории.

Признавам си, че не знам, дали аз ще имам нерви да си направя такова роботче.

Иначе е много сладко. ;)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това ми привлече сериозно вниманието и е доста интересно. :clapping:;)

И един съвет от мен: Не може ли да сложиш вместо тези батерии една подобна на тази https://i.imgur.com/BVOq8pw.png май имаше едни с голям волтаж

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Или пък.. с такива от GSM ? :)

Тъкмо са по-тънки и ще може да навържете повече

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

То в началото беше с подобна, ама се оказа развалена. Принципно мога да сложа такава, ама частите (по-голямата част от тях) се осигуряват от училището и не знам дали накрая няма да поискат роботчето да остане за даскалото. Ако остане за мен и реша да го развивам определено ще сложа такива.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

според мен в първият клип има някаква измама,защото въпросният робот е свързан жично,мисълта ми е че може да се сложат четирите датчика ляво/дясно и на пред/ назад във вид на дистанционно и по този начин лесно се минава лабиринта.Не знам датчиците,които използваш на какво реагират ,на твоя клип използваш ръката си,но пробвай с материал,от който смяташ да направиш лабиринта как ще реагира колко бързо ще реагира(определено ще има разлика)така,че да си направиш сметката правилно,относно конструкцията на лабиринта.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Реагира на всичко, освен на черно. Защото самият сензор изпраща инфрачервена вълна, която се поглъща от черното. Иначе за първия клип, най вероятно е вързан към компа.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Христос Воскресе!

След близо месец неработене по проекта, днес проектирах лабиринта и утре би трябвало да го завърша.

https://i.imgur.com/E0ay1hv.jpg

(малко бледо се вижда, защото е с молив)

Квадратен е - 980мм на 980мм. 5 на 5 клетки със страна 19мм и 5мм стена между клетките. Изходът е най-горната лява клетка.

Проблемът е, че крайният срок е вдругиден, а лабиринтът и софтуерът още не са готови. :D Утре ще пада яко работа, че покрай кандидат-студентските изпити не остана време за роботчето. :)

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По въпроса с решаването на лабиринта: робота трябва да следва само една стена- лява или дясна. Вижте на клипчето, че робота първо следи лявата, а после дясната. :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

zeedor4o, предлагам да сложих някое друго тунелче в лабиринта :) Мисля, че ще е по-добре, но все пак ти си прецени.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Toчно за това си мислех и аз днеска. Ама няма време, вдругиден трябва да е готово. Иначе по-нататък ще го развивам. Доста неща съм измислил, но всичко с времето си. :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Казваш, че училището осигурява части и че може да си го поискат.

Добре, но какво ще стане, ако говориш с тях и си го поискаш, при нужда, да речем и да заплатиш. ;)

Вярно, не е проблем да си направиш още един, но защо да се започва от нулата ?

Между другото - чакам с нетърпение резултата ;)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много ме кефи как се получи, дори и да ми поискат няма да го дам. :ae: Иначе утре трябва да е готово.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

евала пич!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване