613 мнения в тази тема

Отговорено

Слушалки съм поръчал, като дойдат ще ви покажа какво съм взел.

Но сега ми трябва нов лаптоп. Следните условия, които трябва да има са:

1. Цена до 1100 лв.;

2. SSD да не е по-малко от 256 GB (ще взема от стария харда и ще го ползвам като външен), паметта да е 8 GB, без ОС, няма значение дали ще има записвачка;

3. Смятам, че ще е по-добре с вградена видео карта, защото така се ограничава възможността тя да изгори (имам лоши спомени от лаптоп с външна видео карта);

4. Ще се ползва за интернет, музика и игри от типа "логически" - тези, които са по 1 GB големи и супер ниски изисквания. Демек, основният натоварващ процес ще е Хром и ЮТуб.

5. Дисплея трябва да е 15,6 инча.

Не съм сигурен дали процесора трябва да е Intel или AMD (като цяло съм любител на Intel при лаптопите - пак от лош спомен с AMD конфигурация на лаптоп).

Намерих това - https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Laptop-LENOVO-IdeaPad-3-IdeaPad-3-15IIL05-81WE00EHBM/p/517392 . Какво мислите по въпроса?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Става. 

А това? 

https://emagbg.page.link/5Exjt4Efed5q4PJD7

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Слушалки съм поръчал, като дойдат ще ви покажа какво съм взел.

Но сега ми трябва нов лаптоп. Следните условия, които трябва да има са:

1. Цена до 1100 лв.;

2. SSD да не е по-малко от 256 GB (ще взема от стария харда и ще го ползвам като външен), паметта да е 8 GB, без ОС, няма значение дали ще има записвачка;

3. Смятам, че ще е по-добре с вградена видео карта, защото така се ограничава възможността тя да изгори (имам лоши спомени от лаптоп с външна видео карта);

4. Ще се ползва за интернет, музика и игри от типа "логически" - тези, които са по 1 GB големи и супер ниски изисквания. Демек, основният натоварващ процес ще е Хром и ЮТуб.

5. Дисплея трябва да е 15,6 инча.

Не съм сигурен дали процесора трябва да е Intel или AMD (като цяло съм любител на Intel при лаптопите - пак от лош спомен с AMD конфигурация на лаптоп).

Вчера инсталирах такъв, доста е пъргав:

https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Laptop-ASUS-VivoBook-X512DA-EJ121/p/516545

Редактирано от Насско
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Йордантози го видях вчера, но виж това което пише в характеристиките:

602e2a0c346ae___(6).thumb.png.e1eecf95eb

И не мога разбера това наличната памет ли е или колко всъщност може да му се сложи, а в същото време да е с 4GB.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Йордантози го видях вчера, но виж това което пише в характеристиките:

602e2a0c346ae___(6).thumb.png.e1eecf95eb

И не мога разбера това наличната памет ли е или колко всъщност може да му се сложи, а в същото време да е с 4GB.

В заглавието пише 8 гиги. Звънни и ги питай. А и можеш да го върнеш, ако не ти уйдисва

https://www.emag.bg/laptop-hp-15s-fq2026nq-15-6-intelr-coretm-i3-1115g4-ram-8gb-ssd-256gb-intelr-uhd-graphics-free-dos-grey-2l9x7ea/pd/DT657DMBM/?ref=automated-compare_6_2&provider=rec&recid=rec_4_5065a2473fb822b057c93fe3adacedd8f3de8f327b6f9081f2b148a7aaa88f7d_1613636711

Ма Асус-ът е по - готин, като портове и х-ки и цена

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Насско, сега гледах съотношение на скоростта в сайта UserBenchmark между двете вградени видео карти Intel® UHD Graphics G1 и AMD RADEON VEGA 8, според който VEGA-та е малко по-добра. Може ли някой да потвърди, че това е така?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вградените видеокарти на AMD са по-добри от тези на Intel, ПОТВЪРЖДАВАМ.

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Трябва да вържа харда от старият лаптоп чрез USB към новият лаптоп. Дайте предложение какво да купя?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Евтин вариант без доп. захранване виж

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не му трябва никаква кутия, дисковете на лаптопите са 2.5 инч и се захранват с 5 в само с едно просто кабелче. 

https://i.imgur.com/j99kCwp.jpgj99kCwp.jpg

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Колкото пъти съм се опитвал с такива преходници все нещо са хлабави.Което е проблем както се сещаш.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това купих от съседният магазин за компютърни чаркове - не съм търсил промоции, скорости на трансфер и подобни. Скорост при четене 34 МВ/с.

IMG_20210403_155719.thumb.jpg.f95ce67a76

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Самия хард те ограничава в скороста ,също и вида  на файловете.

Редактирано от Dimi
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване