Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Mac OS X Snow Leopard 10.6.8 Intel-AMD (image for direct restore)

76 мнения в тази тема

Отговорено

Насско, Освободих място , програмата е инсталирана в другия дял, но не разбирам как да създам друг който да използвам, защото ако използвам готовите ще ми се изтрие всичко

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Никаде не съм писал че трябва да създаваш нов, програмата за рестор ще си го направи, ти само трябва да посочиш не форматираното място което си освободил.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да, но не ми дава да го направя когато избера диск C пише че е заключен, а ако избера диск D ще ми изтрие всичко

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
Вие вече се оплаквате от грешки при инсталацията, а при мен все още торента не е започнал да се сваля :ag: Само аз ли имам този проблем? :bn:
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз за AHCI разбрах, ама как да го активирам, като в BIOS нямам нищо подобно.

едит: Някакъв начин за инсталиране, без активиране на ahci?

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да, но не ми дава да го направя когато избера диск C пише че е заключен, а ако избера диск D ще ми изтрие всичко

Ти май не ме разбра, я добре разгледай снимките и чети какво трябва да направиш, не трябва да избираш нито Ц нито Д, а трябва предварително да освободиш не форматирано пространство 12 и повече гигабайта, което да посчиш после по време на рестора :plias:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Доколкото разбрах, трябва да преоразмериш D: и да оставиш 15ГБ Unalocated space, нали...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не мога да продължа нататък пише Disc not locked

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имам въпрос: Имам инсталиран Windows 7 и Линукс , след инсталацията на Мака ще ми се запази ли ГРУБ-а или ще има някакво ново стартиране?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ново стартиране ще има.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

ще омажеш бота на линдоса а комбинациа с линукс е оште по кофти по добре да качиш мака на оделен хард...има много писано за мак ос хаки..

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имам проблем с интернет-а,видях упътването но не мога да го конфигурирам,нямам Ethernet Adaptor.Явно не ми чете лан картата,"Realtek PCIe FE Family Controller" :wall:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Wabbit,аз имам Windows 7 , Ubuntu 11.10 и Mac OS X Snow Leopard 10.6.2. Нямам проблеми с боота,просто с F12 Избирам да буутне от харда и ми изкарва трите броя.Избирам примерно да буутне от тоя с мака и ми буутва той,а иначе без да бутам нищо си ми излиза Grub-a на Линукса и си избирам Windows 7 или Ubuntu.Т.е мака само с F12 boot-ва. :)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имам проблем с интернет-а,видях упътването но не мога да го конфигурирам,нямам Ethernet Adaptor.Явно не ми чете лан картата,"Realtek PCIe FE Family Controller"

Виж в папка Downlod на Mak-a има разни неща :ag: може да са точно за теб :ag:

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
Започнах инсталацията на Мак-а,би трябвало всичко да е наред но от 10 минути вече стои с ябълката и един забранителен знак върху нея,и от долу се върти уж че зарежда нещо.Притеснително ли е , или си е напълно нормално?
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Притеснително е. Няма да тръгне. От харда ти е!!!!!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Интересното е че не дава никакви грешки,но стой на едно място зарежда си и до там.Интересно ми е защо се появява знак на ябълката..

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Заради AHCI! Колко пъти тряа го напиша това? Не четете ли?! Тая опция трябва да е включена в Биоса! Знака се появява защото няма Руут дивайс!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Някакво инфо за инсталацията чрез диск?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Off Topic
Спрямо около 4 годишният ми опит с "Хаки" бих дал няколко съвета на тези, които те първа са решили да "опитат от Мак ОС":
1. Подобни "сглобки" са силно непрепоръчителни, още повече, че методите на Retail инсталация на Мак ОС са вече изключително улеснени и почти перфектно изпипани. Не вярвам, че някой би "почуствал" Мак от подобна сглобка. Вероятно би си причинил единствено нерви и главоболия. - Още повече, че поради естеството на инсталация на подобни дистрота, потребителите пренебрегват научаването на основни знания за Хаки.
2. Преди да се захванете с подобна "операция", добийте знания за основни понятия в "Хаки"-тата като - Chameleon, DSDT, Graphics Enabler, Kext, Permissions, GUID и т.н. Разберете кой хардуер е най-добре поддържан и в какво се изразява това. Прекрасни места за това "начално" обучение са форумите на - InsanelyMAC, TonyMacX86 & HackintoshMe. Чак след като сте добили този "санитарен минимум" от знания се наемете да инсталирате "Хаки".
3. Много по-добре, поне според мен, е вместо подобни дистрота да си свалите VMWare "образ" например, за да добиете представа за МакОС.
4. Изключително важно е да инсталирате Мак ОС на GUID форматиран диск.
И няколко съвета за Retail инсталация - Най-добре поддържани компоненти и най-важни са системата са:
- Дънните платки на Gigabyte + дъната на останалите производители, за които има DSDT-та;
- Процесорите Intel;
ПП: (За AMD до версия Snow Leopard има Legacy Kernel, който върши добра работа)
- Видеокарти AMD 4*/5/6 серии.
+ Добри настройки и познания за BIOS.
Иначе поздравявам Насско за труда вложил в темата, но както казах подобни сглобки и начини на инсталация са непрепоръчителни и доста по-сложни.
7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Инсталирах си мак и на лаптопа.За учудване звука и картата,нямат проблеми,но не вижда вградения wi-fi или поне има ли начин някак да се активира или да го види?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вечни благодарности Насско :poklon:

Опитвам се да си сложа мак на компа от няколко години и въпреки всички мой опити нещо комютърчето ми не иска да ме слуша...Даже и писах в един друг форум, специализиран за хаки, за проблема си и те нищо не успяха да ми кажат... Силно се надявам твоя релииз на Мака да тръгне без грижи, ако ли не здраве да е :)

Още веднъж браво за труда, който си положил :):thumbup::poklon:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте имам проблем не мога да настроя дъното в AHCI режим моля за помощ !

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Как не можеш, кажи какво ти е дъното.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.