Съвет за поредната конфигурация.

744 мнения в тази тема

Отговорено

Аз лично съм много доволен от моя Iiyama Prolite XB2483HSU-B1, който е AMVA+, И определено няма нищо общо с TN гадостите. Даже го харесвам повече от другия ми IPS(пак Iiyama, но по-стар модел). Нивата на черното са много добри и няма неравномерно разпределение на подсветката, матово покритие ... А когато визирам качество, не говоря само за матрицата, въпреки че наистина добрите IPS матрици започват по-нагоре в ценовия клас. Не гледай матрица и марка, а определени модели ...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

CaRd,ще се усмихна широко и нищо няма да кажа,освен-да си жив и здрав.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Препоръчайте ми захранване до 170лв. Минимум 600W / 80 plus bronze, за следната конфигурация. Спрях се на тези трите 

http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FD-650W-INTEGRA-BLACK/description.html

http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-DeepCool-650W-Gold-Silent-DQ650ST/description.html

http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-PSU-750W-Gold-Silent-DQ750ST/description.html

Този също е хубав май? http://nikem-bg.net/computer-components/XFX-TS-650W-GOLD-P1-650G-TS3X/description.html

Като марка Fractal Design ми харесва, но пък другите са с Gold сертификат.

Процесор: AMD A8-7600, TDP 65 W/45 W

Охладител на CPU: Cooler Master Hyper TX3 EVO, Power Consumption 1.8W (EU Version)

Дъно: MSI A78M-E35 V2

Рам: Kingston HyperX Savage 2x4GB (8GB) 1600 Mhz

Видео карта: AMD R9 270X, 2GB, Sapphire OC, PCI-E, 256bit, DDR5 / Power Consumption <180W / 500 Watt Power Supply (Suggestion)

HDD: Seagate Barracuda 500GB, SATA 6Gb/s, 7200 RPM + Seagate Barracuda 1TB, SATA 6Gb/s, 7200 RPM

Оптично устройство: Asus DRW-24F1ST 

2xFan 120mm

Редактирано от mikibig
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте,колеги!

Поредната конфигурация,но малко по-различна...

Търся си външен,USB хард-диск за телевизора.Харесах си един USB HDD ,но от Сони препоръчват Western Digital.

Това ме обърка,защото ми хареса идеята,на ТВ-то отзад да му лепне един хард-диск,пак Сони...

Както и да е,давайте идеи за WD(max 2TB).

Благодаря предварително на отзовалите се.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ето един WD 2TB !

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте,колеги!

Търся си външен,USB хард-диск за телевизора.Харесах си един USB HDD ,но от Сони препоръчват Western Digital.

Това ме обърка,защото ми хареса идеята,на ТВ-то отзад да му лепне един хард-диск,пак Сони...

Мирослав,аз бих ти препоръчал 3.5" диск със захранване (кутия/адаптер),да не изпляска USBто на телевизора,че 2.5" се хранят от него.Ползвам това (от китай излиза 12 лв :D ),че имам и стари дискове,а и не е скъпо като кутиите за 3.5"вите.Вече харда-какъвто си намериш на сметка.

Редактирано от Иван Грозни
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте,колеги!

Мирослав,аз бих ти препоръчал 3.5" диск със захранване (кутия/адаптер),да не изпляска USBто на телевизора,че 2.5" се хранят от него.Ползвам това (от китай излиза 12 лв :D ),че имам и стари дискове,а и не е скъпо като кутиите за 3.5"вите.Вече харда-какъвто си намериш на сметка.

ТВ-то има специален ЮСБ-вход,който е маркиран като HDD REC. Този слот е повишен капацитет на енергопотребление.Другите два са по 500mA,а слота за харда е 900mA.Като при това-да,ТВ-то трябва да храни харда.Искало си го...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мирослав,да ти препоръчаме 2.5" диск-значи да те мразим,но твоя си работа-вземи си една кутийка за 2.5"ви,бъркай в чувала и гледай да хванеш някой с повече гаранция,че нямам 2.5",който да не е излетял през прозореца и дори нов WD черен етикет,който да не ще изобщо да тръгне...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз пък съм на противоположното мнение. Външните хардове (2,5") за мен са доста по-надеждни, тихи са и.т.н. Препоръчвам Toshiba, на A-Data също са добри.

Като цяло идеално решение са за телевизор, или за малък  домашен мултимедиен сървър, какъвто съм си направил аз вкъщи :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Иванов,то разлика м/у външните и вътрешните-няма;само че вътре сложени в компютъра са вързани към захранването на компютъра и SATA на дъното,а за външните има кутия с платка-преходник към USB и захранване за 3.5".

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Знам, правил съм си такъв диск в кутия. Пак казвам, не мисля, че са по-надеждни. Да не говорим как бучат и скърцат при търсене...  Външните 2,5 " паднаха сериозно като цена и в момента 2TB е малко над 100 лева. Малки като размери и много, много тихи :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Натоварването няма да е такова,като в компютър.Взимам го,за да угодя на жената-аз държах за модерно ТВ-андроид;голям;3Д и блаблабла...аз наложих и смяната на сателитният оператор-Булсатком не предлагат възможност за САМ-модул,за да ползвам телевизора пълноценно а не само за монитор/дисплей.Философията ми е,че като дадох една торба пари,ще го ползвам пълноценно-тунера и разните му глезотийки.Ето защо преминахме на Виваком ТВ.САМ-модула при тях е опция и изобщо не противоречат-за твоя сметка си е,ако не си сигурен дали машината ти поддържа CI(CI+) и няма DVB-S/S2.Е,при мен всичко си е по мед и масло,четвъртък очаквам монтажниците.

И понеже сте ми симпатични,ще ви споделя: :ag: Хард-а е оръжието,с което победих ината на жената-съблазних я с това,че ще може да си записва ревливите сапунки и да си ги гледа,когато е свободна.Това работи съвместно с EPG-гайда,който обаче е вързан за тунера,който обаче не мога да ползвам с БСК(Булсатком).

С наличието на хард към телевизора ще ползвам и благинки като паузиране на предаването плюс превъртане FF/RW.Нещо като буферна памет,като материала след това се губи(освен ако изрично не е включен записа).Но тези дивотии са само за някой стойностен филм/предаване.Смятам,че няма да му съкратя живота много,при 2/3/4 пъти употреба за по час-два в седмицата.А и 1ТВ смятам и стигат :)

Редактирано от Чопаков
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз си помислих,че е заради децата-да си гледкат 3D филми,пък то било заради жената...Купи ѝ кожена чанта за тия пари,ще е по-доволна.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здр колеги. Предложете компютър до 650лв, без монитор. Ще се ползва за програми свързани с графичен и уеб дизайн. 
Благодаря. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Заповядай:

GB H110M-S2H LGA1151 
I3-6100 3.7GHX/3MB/LGA1151/BOX 
Zalman Case mATX ZM-T3  USB3.0 Black 
XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9 
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 
Crucial 8GB DDR4 2133 CL15 CT8G4DFD8213 

Обща стойност - 660.49 лв. с ДДС

В бъдеще няма да е лошо да помислиш за едно SSD, което със сиурност ще помогне доста за тези програми, но в този бюджет ... освен да отрежеш от процесора, което все пак не е много желателно, но не и невъзможно. Също още една плочка 8GB рам може да помислиш, според зависи програмите, които ползваш и как ги ползваш.

Редактирано от CaRd
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте, попаднах на някои доста изгодни артикули на разпродажба в newegg 
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820233443&ignorebbr=1
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820233928&ignorebbr=1
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817139119&ignorebbr=1
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814487211&ignorebbr=1

не съм сигурен за точния превод на думата "refurbished",но мисля че се досещате,въпреки това имат гаранция и са на супер цени

също така може да се направи отделна тема,в която всеки може да поства изгодни оферти от различни сайтове,за да е по-лесно на хората да се ориентират и т.н.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Майка ми иска да ѝ направя много евтин компютър, съответно това трябва да е някакво супер бюджетно изпълнение. Спрял съм се на тази конфигурация (по-високи цени не ми предлагайте, по-ниски може:)):

1Памет: GOODRAM - GOODRAM 4GB DDR3 1600MHz 33.98 BGN33.98 BGNОбновиИзтрий
2Процесор: Intel - INTEL Celeron G1820 (2.70GHz,512KB,2MB,54W,1150) Box, INTEL HD Graphics 63.72 BGN63.72 BGNОбновиИзтрий
3Дънна платка: Gigabyte - GIGABYTE H81M-S1 - 1150 76.46 BGN76.46 BGNОбновиИзтрий
4Твърд диск: Seagate - SEAGATE 1TB SATA 6G/7200/64M/3Y WARR 98.68 BGN98.68 BGNОбновиИзтрий
5Кутия: OMEGA - OMEGA ATX-5823BK /BK / NO PSU 29.74 BGN29.74 BGNОбновиИзтрий
6DVD ROM/DVD-RW: LG - LG GH24NSD1 DVD RW BLACK 28.25 BGN28.25 BGNОбновиИзтрий
7Видео карта: Gigabyte - GIGABYTE N420-2GI 97.70 BGN97.70 BGNОбновиИзтрий
Обща сума с вкл. ДДС:428.54 BGN

Захранване: http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_14&product_id=134&sort=p.price&order=ASC&limit=100

Обща стойност: 493 лв.

Компютъра ще се ползва само за интернет, филми и музика. 

Да поясня, че освен монитор към видео картата ще се включва и голям телевизор с цел гледане на филми, но не би трябвало видеото да не се справи.

Редактирано от Пламен Тодоринов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ASROCK FM2A68M-HD+ /FM2+
AMD A8-7600 X4/3.1GHZ/FM2+/BOX
2X2G DDR3 1600G A-DATA
Case mATX ZM-T1 Plus USB3.0
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
LG GH24NSD1 DVD RW BLACK

Обща стойност - 442.51 лв. с ДДС

Това е моето виждане по въпроса, само захранване трябва да ти препоръча @Иван Грозни, не се наемам за толкова малко пари.

btw . Може да минеш и с по-малко APU за по-малко пари, просто това е най-малкото четириядрено а аз лично се изприщвам като видя двуядрен процесор.Не че няма да ти свърши работа...

Редактирано от Tommygun
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Но тук липсва видео картата. С нея отиваме на 540 лв., а със захранването на 600 лв.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Tommygun, знаеш мнението ми, а и Пламен също, за захранванията. За мен минимум е SSR 350ST и ако не е налично, минаваме на XFX TS430 или Ss SSR 430ST. Колкото до Фортрончето- ще му свърши работа, макар за 65- 66 лв да бих взел VS350. Ako все пак гони минимум бюджет, то Chieftec GPA 350S8 e 53 лв в момента при румънците. По отношение на комп с минимум бюджет, бих взел конфигурация със Санди или Айви 4 ядра втора ръка от хардуерБГ продавалника, която ще е с 2х4ГБ рам, че и някаква карта, а не тези Целерончета и 2х2ГБ (или още по- зле- една 4ГБ) и като отвориш няколко таба да се омагьоса.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Втора ръка отпада като вариант. Пък паметта не е скъпа. На следващия месец може да се вземе още 4 ГБ.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Процесора е с вградена карта по добра от тази която си харесал а ако ще добавяш в случая с моето предложение вземи 1х4гб първо

Сори от телефона не мога по подробно

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не искам да влизам в размисли, но от това което прочетох за процесора, трябва да се сложи възможно най-бързата памет, с която може да работи процесора (съответно 2133 MHz DDR3) за да може да се ползва пълния капацитет на вграденото видео, иначе не е толкова мощно.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да, това е ако ще играеш на него,защото и за това става , без много претенции естествено.За мултимедия няма значение. Двуканална е обаче силно препоръчителна.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване