Съвет за поредната конфигурация.

744 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

Това което си избрал не е никакъв геймърски компютър, по вероятно е да става за офис но не и за игри. С този бюджет забрави за нов геймърски компютър и се ориантирай към втора ръка.

Видео картата която е монтирана на този компютър е по-слаба дори от тази вградена в процесора и парите които плащаш за нея са безмислени!!!

http://www.game-debate.com/hardware/?gid=2156&graphics=GeForce GT 705

Редактирано от Насско
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами тогава нещо да ми препоръчаш? Главно е за csgo, която не е много тежка игра, тъй като е от 2012/2013.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По добре се ориантирай към сглобяване на компютър от части, като си го поръчаш и не е нужно допълнително видео ако избереш процесор с добро вградено такова щом е само за тази игра, а след време можеш винаги да си добавиш и допълнителна видео карта с по-добри параметри.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А нещо може ли да ми сглобиш до 850лв. ?

http://plasico.bg/dagger-i3-41708gb1tbgt730-4gb-17275.html

Този по-добре ли е?

Редактирано от Unstoppable
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

850 лева...

Ако искаш компютър за игри за тези пари,по-добре се мъчи с лаптопа."Геймърски" компютър за такива пари е мъчение.

По-добре не си давай парите,няма да имаш производителност в игрите,прекалено много компромиси трябва да направиш които са много повече от 850 лева.

Преразгледай си бюджета.Само сносна видеокарта за игри ти е минимум 200 лева(грубо казано).

Или както каза Насско няколко пъти,търси втора употреба.За 800 лева можеш да се сдобиеш със златна машина способна на чудеса(е,не чак) със съвременните игри...

Давам ти един пример:

http://olx.bg/ad/prodavam-geymarski-kompyutar-ID3Xkpq.html#8c1de41fae

Машинката се нуждае от по-кадърно охлаждане на проесора(според мен).

Слагаш му още една плочка 4 гиги рам,един харддиск и имаш компютър който няма да спече на никоя съвременна игра,при това с доволно отпускане на графични екстри в играта.

Превишаваме със 15-200 лева бюджета,но машината няма да те предаде в близките 2-3 години на нито една игра

Ето ти още идеи :

http://olx.bg/ad/geymarski-kompyutar-ID5yKBy.html#8c1de41fae

http://olx.bg/ad/geymarski-kompyutar-s-1366-i7-920-6gb-ddr3-r9-280x-ssd-ID5wqeV.html#05b8c1b45a;promoted

Последното наистина е впечатляващо...

Редактирано от Чопаков
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И двата не стават за нормален гейминг.

Ако добавиш някой лев отгоре към бюджета, може да се получи следната конфигурация, която ще е доста по-добре за игри:

GB H81M-D2V / 1150 
SAPPHIRE NITRO R7 360 2G GD5 
8GB DDR3 1600 KINGSTON 
I3-4170 3.7GHZ/3MB/LGA1150/BOX 
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 
PSU SEASONIC SSR-430ST /430W 
Zalman Case mATX ZM-T3  USB3.0 Black 

Обща стойност - 881.76 лв. с ДДС

Поръчваш си частите и си го сглобяваш сам. А може и в магазина да се навият да го сглобят, но си искай гаранцията на чарковете по отделно. Под тази видео карта те съветвам да не падаш за гейминг. В CS:GO ще се представя прекрасно.

А про-по: от OLX компютри втора ръка не бих препоръчал, че да не те чета после по форумите за измами.

Редактирано от CaRd
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При "черните" има добра конфигурация за 650 лв (без хард),ако имаш интерес-пиши на лично на мен или на CaRd за данни за контакт:

- i5 2500K
- Hyper EVO 212
- Аsrock Z68 pro3 gen3
- 2 x 4GB DDR3 1600 Corsair Vengeance (има lifetime warranty)
- SEASONIC SS-620GB/620W/APF (S12II-620Bronze)
- Видеокарта Asus HD6870
- кутия Casetek CK-1022-5 с козметична забележка.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

https://windows7bulgaria.com/topic/9436-продавам-pc/#comment-129653

Ай взимай на колегата

Редактирано от nikcool
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пичове, това дали си струва парите? 

http://olx.bg/ad/profesionalen-nastolen-kompyutar-ID5r83q.html

Да.Само процесора е на старо е минимум 400-450 лв.Свали му 100- 200 лева .

Друг път, не вдигай стари постове.

Мислиш ли, че Даката ще чака точно тебе, цял месец за да му дадеш съвет.

Редактирано от nikcool
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Може ли някакво мнение за тази конфигурация 

ПРОЦЕСОР AMD FX 6-CORE BLACK EDITION FX-6300

Дънна платка  ASRock 970 Extreme3

HDD  Seagate Barracuda 1TB, 3.5" SATA, 7200, 64MB, No Encryption

RAM  2x4GB DDR3 1866MHz, Geil EVO Potenza

Видео карта GIGABYTE Radeon R9 270 OC 2GB GDDR5 256bit PCI-E (GV-R927OC-2GD) 

Водно процесорно охлаждане  Cooler Master Seidon 120M

Захранване  FORTRON HYPER 700 700W

Всичко струва 1199лв.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Може ли някакво мнение за тази конфигурация...

Сритай здраво в мързеливия задник тариката дето ти пробутва такъв боклук за луди пари- за туй и 750лв. не давам. Добре де- давам ги ако има гъзарска кутия... 

Процесор- не е лош, но за чий ти е Black версията? И да го клокнеш к'ва полза като другите чаркове са събрани от коша с отпадъците? 

Дъно- нисък клас. Е, и по-зле може ама пак е калпаво и няма смисъл от него...

Рам- за чий ти е да е 1866Мхц? Ако е на изгодна цена ОК, но иначе няма да видиш никаква полза от няколко Мхц повече...

Видео- за новите игри не става, за филми не ти е нужна...

Водно охлаждане- тая простотия пък за к'во ти е в тоя мъртвец? Като имаш излишни пари за глупости си вземи к**ва- поне да не си капо...

Захранване- то не е лошо да имаш запас от мощност, но на тая калпава система и 500 вата са и повече от достатъчни...

Реално за 800лв. мога да ти събера не по-лоша конфигурация... Ако сложа по-свястно видео отиваме на 1000лв., но за да се доближиш до 1200лв. трябва да имаш или 4ТВ хард или сегашният 1ТВ хард + 240ГБ ССД... 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да разбираме ли, че имаш кутия? Понеже не видях такава в предложението.

За какво ще използваш компютъра? Ако ще е за игри само, определено вариант с Интел би бил много по-удачен, отколкото да вземеш морално остарял хардуер на 4 години ...

Edit: Ето ти едно предложение, което ще мята твоята конфигурация като прани гащи

GB B85M-D3H /1150 
I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 
8GB DDR3 1600 KINGSTON HPRX BL 
SAPPHIRE R9 280 3G GD5 OC W/BO 
XFX TS 650W GOLD P1-650G-TS3X

Обща стойност - 1 193.89 лв. с ДДС

Това без кутията. Една нормална кутия ще е 60-70 лв. ... а може и по-малка за 45 лв. някъде. Захранването съм го сложил качествено(OEM на Seasonic), за да не се притесняваш в бъдеще, ако решиш да сменяш видеото и процесора. 650W са доста презапасяване, но поне намя да се натоварва много и ще е хладно и тихо. Реално 550W също са повече от достатъчни, дори да решиш да вземеш някое доста по-лакомо видео, но аз лично не обичам да отивам в горната граница.

И на новата платформа(Skylake) даже можем да се качим, просто ще трябва е с i3 процесор, което в по-новите игри може малко да дърпа назад заради по-малкото ядра, но при по-старите ще е на едно с i5-4460..

Редактирано от CaRd
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

.... 

Че си прав като цяло за избор на Интел-ска платформа за игри спор няма, ама стига с пробутването на ненужни и скъпи чаркове... Пришка ми излезе на езика в последната година да обяснявам на куцо, кьораво и сакато, че компютър за ИГРИ с по-малко от 2 бона е почти невъзможно да се събере- поне не и с пълен комплект нови части от магазина.

Кратко ръководство за Интел чарковете:

Разни долнопробни Селерони и Пентиуми са за идиотите дето са чували някога, че АМД са гадни и трябва да имат Интел процесор- тея получават не лош за категорията си процесор, но е скъп...

и3- първият приличен клас. Става идеално за леки офис задачи и ровене у суратя...

и5- растем нагоре и може повече. Вече става и за убиване на времето с някои средно тежки игри (с подходящо видео разбира се), но сме далеч от комп. за игри...

и7- тоя става за всичко, разбира се подкрепен от мощно видео, хубаво дъно и читаво захранване... И ми е забавно как се дават 3 бона за компютър (щото и монитора е гъзарски), но нямаме 50лв. да си купим някоя игра, но това е друга тема... 

Човека правилно се е насочил към АМД платформа- тя е баш за хората с малко пари... Както казах за тея 1200лв. дето му искат се прави далеч по-добра конфигурация- и то без да подбирам дъно и захранване, тях ги сложих просто порядъчни и разбира се евтини... 

Clipboard01.thumb.jpg.2d29fc50875fb1e467

В общи линии чарковете са в същата категория (евтини и що-годе читави), само съм добавил едно ССД и съм сменил видеото с така да се каже абсолютният минимум за игри... Захранването верно трябваше да е 600 вата- моя грешка, но и разликата в цената е мижава... Горните чаркове + 10-на лева за по-мощно захранване излизат около 1250лв. и общо взето това е максимума... Ако махнем ССД-то може и да включим някой и5 вместо АМД-то, но аз не виждам смисъл... 

Реално за тея пари няма нужда от Интел- просто няма вариант в който да получиш свестен комп. за игри с тоя мижав бюджет. С малко пари правиш генерално компромис и минаваш на АМД- няма полза от Интел процесор за повече пари, но да му забучиш по-слабо видео с ДХ 11.2 (директно ликвидираш единствената причина да сложиш Уин 10 ) и да нямаш ССД... Слагаш АМД процесор и спестените пари ги набиваш у видео- толкова е простичко... 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Веднага съм готов да споря с теб.

1. Разликата между i5 и fx6300, че даже и 8300 е доста сериозна. Ако не вярваш в интернет е пълно с подобни сравнения.

2. За игри от i7 файда особена нямаше до скоро. чак сега излязоха 1-2 заглавия, които да се възползват от повечето нишки, при това сериозна разлика ще се забележи единствено, ако се вземе много сериозно видео и процесора стане лимитиращ фактор.

3. Процесорът е по-скъп, но дъното може да е по-евтино. А и е доста по-хладен и енерго-спестяващ от AMD - няма да ти трябва допълнително охлаждане, Стоковите вентилатори на вторите са доста досадни под напрежение. Имам едно такова, къде ми бучи на 2 м. от главата.

4, Разликата в производителноста между 280 и 380 е 10-15%. Тази в цената обаче е около 30-40%. Що се отнася до DX12, R9 200 серията също ще го поддържа, не се притеснявай. Ако не ми вярваш, погледни в страницата на производителя. Да, 380 е по-добрия избор определено, но за този бюджет едва ли е оправдана.

5. Ако събирахме конфигурацията преди 3 години, щях да избера AMD. Но те от тогава не са мръднали, докато Интел извъртяха 3 поколения ... Просто разликата в производителноста е голяма. Виж ако ще ползваш компютъра за рендване, тогава FX8300 определено е по-добър вариант от i5.

А и веднага ти казвам, че конфигурацията, която си набрал в pcpartpicker със сигурност не е 1200 лв. тук. По-скоро отива на 1500.

Редактирано от CaRd
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте, мисля да направя ъпгрейд на системата си до 300 лв. Спрях се на този процесор Intel Pentium G3460 (3M Cache, 3.50 GHz) струващ 150 лв. Предложете видео карта до 150 лв. Благодаря.

Това е дъното ASUS H81M-D http://www.asus.com/Motherboards/H81MD/specifications/

Редактирано от mikibig
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За това процесорче,а и захранването,ако е това от подписа,търси втора ръка,че за нова не стигат парите:HD7770/r7 250X, r7 260, HD7790/r7 260X, GTX750, GTX750TI.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте може ли да ми предложите някоя конфигурация; ще се ползва предимно за сърфиране из нета и филми.
Нещо по-евтино, или да речем средна хубост... + монитор

Редактирано от бай Неделев
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Средна хубост с възможност за ъпгрейд към гейм компютър.Ако е скъп,може да се вземе процесор Pentium G4500 ,захранване  be quiet 300W  и по-евтино дъно,но без HDMI и USB 3.1 ASROCK H110M-DGS .

Име на продуктаБр.Ед. ценаОбщо
MSI H110M Pro-VH LGA11511132.24 лв.132.24 лв.
I3-6100 3.7GHX/3MB/LGA1151/BOX1250.38 лв.250.38 лв.
8G DDR4 2133 ADATA179.67 лв.79.67 лв.
ADATA SSD SX930 120G SATA3 XPG1114.84 лв.114.84 лв.
DeepCool Case TESSERACT BF USB 3.0162.35 лв.62.35 лв.
XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9192.63 лв.92.63 лв.
22 LG 22MP47D-P1228.22 лв.228.22 лв.
Междинна стойност: 960.32 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 20.89 лв.
Обща стойност: 939.44 лв. с ДДС

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте, мисля да направя ъпгрейд на системата си до 300 лв. Спрях се на този процесор Intel Pentium G3460 (3M Cache, 3.50 GHz) струващ 150 лв. Предложете видео карта до 150 лв. Благодаря.

Това е дъното ASUS H81M-D http://www.asus.com/Motherboards/H81MD/specifications/

Ако ще правиш ъпгрейд, не те съветвам да взимаш друг пентиум. Разликата в производителноста няма да я усетиш. Или взимаш някоя i3 и си караш с нея и вграденото видео, или купуваш отделно видео само. Ето ти вариантите, които според мен са удачни:

или

GB N75TOC2-2GI GTX750 TI 2G D5

Вариантът с видеото е по-добър, ако целта ти е да играеш игри. А ако се напънеш за още 30-тина лева, R9 270X е още по-добър вариант.

За програми само процесорът ще е по-добрия избор. Ти си решаваш вече

Средна хубост с възможност за ъпгрейд към гейм компютър.Ако е скъп,може да се вземе процесор Pentium G4500 ,захранване  be quiet 300W  и по-евтино дъно,но без HDMI и USB 3.1 ASROCK H110M-DGS .

Или просто да вземе ASROCK H110M-HDS.

Възможен е и още по-евтин вариант на старата платформа:

GB H81M-D2V / 1150 
2X4G DDR3 1600 A-DATA 
Zalman Case mATX ZM-T3  USB3.0 Black 
XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9 
22 LG 22MP47D-P 

Обща стойност - 868.99 лв. с ДДС

Реално спестяваш едни 70 лв., ако бюджета е кът, но според мен по-добрия вариант си е новата платформа, която е предложил колегата. Вграденото видео там е по-добро определено, а ако искаш да го използваш и за игри - вземи 2х4GB рам, а не 1x8GB. 

SSD или HDD ти си прецени. Разликата в бързината е видимо осезаема в пъти. Ако имаш нужда от голям капацитет - HDD. Ако си изградил навици да не пазиш всичко що си теглил на харда, вземи SSD ... макар, че 120GB са малко вече определено. Има и вариант да вземеш моето, по-евтино предложение и разликата да я вложиш в 250GB SSD ... 

Монитора в този ценови диапазон е кажи речи без значение какъв ще е. Избирай го на цвят, мирис, вкус ... Само гледай стойката да е по-сносна и това е.

ЕДИТ: Извинявам се за двойният пост, ако може някой модератор да слее двете мнения ...

Редактирано от Иванов
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

CaRd,разлика в цените между 1150 и 1151 няма,защо да взима на 1150? За мониторите също-не е до цвят мирис,стойка,защо да не вземе AH-IPS,разликата с TN e голяма при същата цена.Да даде по-точно информация какво иска и колко дава,ще се предложи най-добър вариант.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам как препоръчваш IPS матрица в този ценови клас ... ти си знаеш. До към 250-300 лв. е абсолютно все едно какво ще вземе, понеже качеството е еднакво. Виж от 350 - 450 лв. вече има доста свестни предложения с (AM)VA матрици, а от 500 нагоре започват що-годе свестните IPS. Напълно наясно съм каква е разликата с TN ... все пак се занимавам с графичен дизайн ... Въпрос на вкус, казало кучето :)

В цените няма голяма разлика и аз това казах, само че пропускаш тънкия момент, че човека не  споменал бюджет. За някои 70 лв. са нищо, за други не е така.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

не знам защо му е този монитор като цяло,изглежда ми повече като даунгрейд,отколкото като ъпгрейд,вярно ips матрица е,но реакцията е 14ms ?!?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Но има и хубави и евтини IPS-и. Аз съм с този и е перфектен като цветове, контраст и реакция: http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-21.5--VS229HV/

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

не знам защо му е този монитор като цяло,изглежда ми повече като даунгрейд,отколкото като ъпгрейд,вярно ips матрица е,но реакцията е 14ms ?!?

Не гледай тия 14мс. ;)

Не знам как препоръчваш IPS матрица в този ценови клас ... ти си знаеш. До към 250-300 лв. е абсолютно все едно какво ще вземе, понеже качеството е еднакво. Виж от 350 - 450 лв. вече има доста свестни предложения с (AM)VA матрици, а от 500 нагоре започват що-годе свестните IPS. Напълно наясно съм каква е разликата с TN ... все пак се занимавам с графичен дизайн ... Въпрос на вкус, казало кучето :)

В цените няма голяма разлика и аз това казах, само че пропускаш тънкия момент, че човека не  споменал бюджет. За някои 70 лв. са нищо, за други не е така.

В грешка си-и тия за 250,и тия за 450 са все 6 bit e-IPS/AH-IPS.А и бюджетен такъв IPS  е за предпочитане в сравнение с TNките за тия пари,както и за предпочитане пред *VA в ценовия клас.Отдавна забравих за мониторите с TN и *VA (освен на лаптопите) ;вземете си и вие с IPS и вие ще забравите за TN,*VA.

(да не вземеш да го напишеш това в хардуерБГ,че ще те линчуват :) )

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване