Съвет за поредната конфигурация.

744 мнения в тази тема

Отговорено

Аз го виждам. Но не, не си заслужава парите. Захранване Chieftec - сменяш веднага. Само от там още 150+ лв. ако искаш нещо читаво. Видеото ... бива ... що годе ... Процесора е добре, дъното горе долу и то става. Но като цяло, за тия пари мисля ще сглобиш нещо по-читаво с малко по-слаб процесор и по-евтино дъно. Като цяло не разбирам идеята от отключена i7, клокърско дъно и захранване Чифтек ...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Кво пък имаш против Чифтека, ако го виждаш убу, щото и аз не мога да го видя, напиши му номера, аз съм с чифтек, май беше 600w,  и си е доста кораво, държи и ма клок, i7 с отключен множител, си е повече от кеф.Не че Даката си пада клокер.

Ако цената е 1400, струва си, прегледах снимката, ако можеш да го чупиш мънинко се ще е кяр.

Редактирано от nikcool
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не е за мен, аз компютър по - скъп от колата си няма да взема. Не можах да видя каква му е картата 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

NVidia  GTX 760, 2 GB,DDR5

Бе що ли си мислех, че не е за тебе, ама нейсе.

Редактирано от nikcool
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Предложете конфигурация за тия пари за игри, моля! 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

GB B85M-D3H /1150 
I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 
8G DDR3 1600 KINGST HYPER FURY 
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 
CM N200 BLACK /USB3 /NO PSU 
XFX TS 650W GOLD P1-650G-TS3X 
SAPPHIRE NITRO R9 380 4G GD5 L 

Обща стойност - 1 367.24 лв. с ДДС

Ето един балансиран пример. Без SSD за съжаление, но то винаги може да се добави в бъдеще. Може и още да се ореже, примерно от кутия, захранване и дъно и да се вземе по-добро видео.

I5-4460 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 
8G DDR3 1600 KINGST HYPER FURY 
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 
ASROCK B85M-DGS 
DeepCool mATX SMARTER Black USB3.0 
PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE 
POWER C AXR9 290 4GBD5-PPDHE 

Обща стойност - 1 376.26 лв. с ДДС

Поне са нови и можеш да бъдеш сигурен в компонентите. Иначе това от обявата със сигурност има по-корав процесор и повече рам, но и по-слабо видео. Ама ... OLX ... 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Проблема не е в OLX  ами в компа, току така не се копува клокърска машина, I 7 с отключен множител ми прилича на изпържен кристал.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря за мненията! Взеха компютър с малко по - ниски показатели и много по - ниска цена. Беше обявен на 800 лева. SSD - то е голяма работа, толкова бързо нещо не съм виждал 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А би ли споделил конфигурацията? :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дъно Gigabyte Z 90 нещо си 

Core i5 4460 (може би ) 

Палит ГХ 750, 1gb OC 

Ram 8 GB 1800 +

SSD Samsung 120 GB 

WD black 2 TB 

Кутия CM Carbonite 

Захранване Chieftec 650 W

Безжични клавиатура и мишка Турбо Хъ (готини) 

Кабел HDMI чисто нов с цена 17 лева 

Гаранция до 20.08.2016г.

725 лева. 

Конфигурацията е по спомен, но мисля че съм ги улучил г/д. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да не е от OLX? Много внимавай от там като пазаруваш. Без опцията да видиш и тестваш НИКОГА не плащай. Че са се навъдили едни измамници там ... много хора пропищяха.

Иначе конфигурацията е добре, като изключим ужасното захранване. В последно време имам чувството, че тия чифтеци са ги раздавали безплатно на някой панаир, че толкова хора са се излъгали ...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз мислех, че е добра марка, поне ми се виждаха скъпичко. 

Не е по еконт, ходихме в дома на човека да го гледаме 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Е в такъв случай мога да ти пожелая само дълго и безпроблемно ползване :)

Иначе Chieftek никога не са били качествени захранвания. В момента пазара е залят от всякакви фирми и в ниския клас е много зле положението. Сравнително читаво, бюджетно захранване е 120лв. Fortron Raider 550W Silver. Много добри захранвания са Seasonic, но са и по-скъпи ... и т.н. Общо взето от тази част не е хубаво да се спестяват пари. На мен са ми горели 2 дъна точно от "добрата марка" Chieftek.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз пък искам да попитам за захранването Game Daemon PRO500A. Като гледам не е от евтините, но нещо не ми прави добро впечатление, както и дори няма бронзов сертификат, а за тази цена би трябвало да има?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

какво не ви харесва на Chiftec  захранванията ,аз от 2011 съм с един 460w 80+ Chiftec и мога да кажа ,че по хубаво захранване до сега не съм имал около 150лв струваше.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А, това беше купувано за повече, затова ми се стори скъпо, а и 650 вата ми прозвуча добре 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

какво не ви харесва на Chiftec  захранванията ,аз от 2011 съм с един 460w 80+ Chiftec и мога да кажа ,че по хубаво захранване до сега не съм имал около 150лв струваше.

Как разбра? Замервания и тестове правил ли си му? То не е само до това да ти храни компонентите. По-важното е как го прави, какви защити има и каква е изработката отвътре(кондензатори и т.н).

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

единствения му тест е че работи вече 5-а година и не е мръднало за разлика от 3-те Фортрона и едно китайско Делукс.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Fortron само тоя дето показах от по-евтините. Както казах, в ниския клас има малко читави неща. За Delux изобщо е излишен коментар. А това, че едно захранване те е изкарало 5 години, далеч не означава, че е добро ;)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

не означава но е факт

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Спрете с препирните, и двата модела са в средния, клонящи към ниския клас. Едно време ги правеха ного читави и с добри компоненти, но сега и двата модела са с калпави компоненти.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

С Chieftec A135 съм, 650W, като го купувах цената му беше 150лв ново, аз го взех за 70 лв на 5 дена от OLX. Храня с него 6 ядрен XEON, 12 гъбки рам, 6 хард диска, 2 ГОЛЕМИ вентилатора и видео-печка, не много мощно но много (раз)горещ(ен)о :) Всичко това не се изключва, стои си включено или чат пат на слийп. Не съм го и чистил от как го имам. Това ми е третото захранване. Другите измреха :D

Не знам какво не му харесвате :)

Редактирано от R2-D2
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Както казах и двата модела към момента се правят с некачествени компоненти, ако вземете същите захранвания но правени преди повече от 5 години ще видите колко по-качествени са били, закачете ги на осцилоскоп и тогава ще разберете за какво говоря. Не е важно само да храни компонентите, важно е с какъв ток ги храни и колко варира напрежението в секунда и как изправя и контролира тока.

Редактирано от Насско
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ааа, с никой нямам намерение да споря. Казах каквото исках и Наско допълни. От там нататък всеки има правото да инвестира както пожелае парите си :) 

И Фортрон за 50 лв. преди 7-8 години ми държи една стара конфигурация. Обаче ако сега взема такъв и го отворя, ще има изненади.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте,

Дойде времето за си купя нова машинка. До сега използвах лаптоп, който не е много-много за игри. Предимно играя CS:GO ( Counter-strike global offensive ), но в скоро време мисля да почна и други игри.

За сега съм харесал това:

http://www.emag.bg/nastolen-kompjut-r-acer-extensa-em2610-s-procesor-intel-core-i3-4160-3-60-ghz-3mb-cache-4-gb-1-tb-nvidia-geforce-gt-705-free-dos-dt-x0cex-002-war-3y/pd/DQ104MBBM/ 

http://www.technopolis.bg/bg/Desktops/Desktop-ACER-ASPIRE-TC-705/p/517989

Но не съм сигурен дали е подходящо точно за игри. Искам да го взема на изплащане, като бюджета ми е 850лв.

Поздрави и предварително благодаря за отговорите. ;)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване