Похвали се - оплачи се

1745 мнения в тази тема

Отговорено

Ами видимо му няма нищо, то е още в гаранция даже. Просто спря да пали, даже вентилаторите не тръгват. Уж имам някаква стара защита на единия контакт, ама явно отдавна е заминала. Съвет - купете си хубава защита за разклонителя или по-точно разклонител с вградена такава за пренапрежения, светкавици и.т.н. :) 

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А най-добре UPS. Плюс surge protector. Казвал съм го стотици пъти, но... Аз съм малко пристрастен, щото продавам ups-и, ама фактът си е факт - нужни са.

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ЪПДЕЙТ!!! След като се порових доста в интернет попаднах на подобен случай, но не вярвах, че може да е от това. Особено за случай като моя, в който дъно изглежда като умряло и не сработва нито вентилатор, нито нищо. Та - решението е махане на батерията за 5 мин. :ag:. Не знам какво прави, след като това си е просто зануляване на настройките на BIOS. Но е възможно да е задействала някаква защита или просто да се е ошашкало дъното от токовите импулси. Няма по голямо щастие да видиш как се завъртат вентилаторите отново и изгрява съобщение на екрана, че трябва да си свериш часовника в BIOS :yahoo::yahoo::yahoo:

Постът ми да се смята вече за похвала :ag:. Няма нищо изгоряло. Но утре отивам да си купя нов разклонител с хубава защита. Между другото дъното ми се води със Spike protection, както повечето нови дъна. Възможно е да е просто реклама, но може и да има някакви защити.

Редактирано от Иванов
8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А най-добре UPS. Плюс surge protector. Казвал съм го стотици пъти, но... Аз съм малко пристрастен, щото продавам ups-и, ама фактът си е факт - нужни са.

Това е извън темата ама като си почнал можеш ли да дадеш връзка или марка някакви читави surge protector-и, просто за информация. За да може, и който не е ползвал такива до сега да си вземе нещо читаво. Имам в предвид да не са някои китайки или турски боклуци - може и такива ако са свестни (не, че те нямат и добри стоки).

Редактирано от Неделев
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз ползвам от години продуктите на фирма СОНО. Български, произвеждат се в Пловдив и са много коректни. Преди години имах проблем с едно от техните първи изделия. Дойде лично шефа им вкъщи, за да провери правилно ли е било свързано. След това ми го замениха безплатно с по-ново поколение и повече забравих за него. А, казаха също, че ако компютърната фирма не ми признае гаранцията ще ми заплатят изцяло всичко повредено. За щастие не се наложи, всичко се реши по безболезнен начин. Естествено, сега продуктите им трябва да са далеч по-добри, все пак са минали 10 години...

Редактирано от Mirgogo
8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз също ползвам разклонител Соно от около 15 год. коммп. и монитора са вкл. в него.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дайте да не оспамваме вече темата, някой от админите ако може да  прехвърли нещата в друг отдел или прочие...

Редактирано от Неделев
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Купих на бабата този уред за 14 февруари, който ми прилича на сърце и е вишнево червен. Има hepa филтър и смуче Кромид-19.

prahosmukacka-gorenje-svc216fr-image_5fab2578cd5a4_800x800.jpeg

8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Днес взех тези слушалки - Audio-Technica ATH-M40x.

IMG_20210218_140545.thumb.jpg.64b34d2e9eIMG_20210218_141011.thumb.jpg.254339b091

Едно бързо ревю (спрямо TDK ST410): Малко по-слаб звук, но и малко по-чист (когато се използват с програмата HEAR, разлика в звука при двата модела почти няма, а разликата е 80 лв.). Много добра шумоизолация, много стегнати около главата, леко запаряват, удобни са. Материалите за изработката им определено на пипане се усещат скъпи (не знам дали са). Водят се професионални слушалки и очаквах ефекта Уау!, но нямаше такъв (и то заради HEAR). Ако ви трябват много силни като звук слушалки - това не са те. Ако искате чист звук - стават.

Днес взех този лаптоп - LENOVO IdeaPad 3 15IIL05 81WE00EHBM 15.6 ", INTEL CORE I3-1005G1, RAM 8 GB, SSD 512 GB, INTEL UHD GRAPHICS, СИН.

13121626898462.thumb.jpg.a9bcc172882273aIMG_20210218_224944.thumb.jpg.1b43b5f5e3 

Едно бързо ревю: Лаптопа бива, бърз е (особено ако се съпостави със старият, който е на 6 години). Жената има оригинален Уин 8,1, но за този лаптоп няма драйвери за този уин, а само за 10:kick:. На всичкото отгоре вградената видео карта INTEL UHD GRAPHICS не поддържа Уиндоус 10 под версия 1709:kick:И тъпаците от Lenovo, не са вкарали в официалният им сайт драйвер за безжичната мрежа (Killer Wi-Fi 6 AX1650i 160MHz Wireless Network Adapter (201NGW) и си скъсах нервите, докато го открия. И още нещо, което е проблем за мен - лаптопа няма изход за ЛАН кабел. Иначе, останалото бива.

Имах голямо желание да взема предложението на @Насско за Asus-а, но го нямаше наличен в Технополис (в нито един), а жената беше на зор за да чака, та тоя...

Редактирано от Пламен Тодоринов
7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Потресен съм от всичко, което си написал. Ако си поръчал лаптопа онлайн, а не от магазин те съветвам да го върнеш веднага. Имаш поне 14 дневен срок. Имам едно на ум за Леново, но не искам да коментирам във форума, че има много фенове, не знам защо. Как е възможно да няма LAN вход??? Що за простотия. Обзалагам се, че предложението на Наско е по-добро и е можело да се поръча онлайн :)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Взех го от физически магазин. Тъпо недоглеждане от моя страна, защото не съм очаквал, че може да няма.

И Асуса на @Насско няма изход за ЛАН кабел:ag::kick:

Редактирано от Пламен Тодоринов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има изход за LAN Asus-a

пп. моя грешка, този наистина няма лан порт, но обаче има много яки говорители :D

Редактирано от Насско
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Lenovo-то, няма ли USB 3.1 Gen 1 (Type C) порт?

Проблема се решава, ако има, с адаптер - Клик

USB 3.1 Gen 1 подържа скорост до 5Gbit/s, така, че ако има, няма да ти лиспва много лан портa.

Редактирано от Bai_tanas
5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Има такъв порт и обмислям възможността да взема такъв адаптер. Но, за този адаптер не трябва ли и драйвер? Мисълта ми е - при преинстрация да ръгна адаптера и кабела за интернет и направо да имам интернет, докато си намеря драйверите. Но, смятам че лаптопа няма да разпознае адаптера без драйвер. Така ли е?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако са нужни драйвери на конкретният адаптер, то те ще дойдат с него, но едва ли - това е адаптер. А и с Windows 10, лично на мен не ми се е случвало да попадам на устройство, на което да търся драйвер.

Това, за което трябва да се внимава със сигурност е в избора на качествен адаптер, понеже ще има разлики в скоростта на връзката от един до друг адаптер.

Редактирано от Bai_tanas
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А и с Windows 10, лично на мен не ми се е случвало да попадам на устройство, на което да търся драйвер.

И на мен, до вчера, когато уина не намери драйвера на wifi. А ако имах лан порт просто щях да ръгна кабела на интернета. 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Оказа се, че тая мишка е пълен боклук или просто съм имал "късмета" да попадна на дефектна бройка. Лявото копче въобще не слуша. 

Казвам го, ако случайно някой гледа да си вземе същата.....

GzRZ2TL.jpg

Редактирано от Ground Zero SPL
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сега взех тая за 14 лв. Не ми се даваше много пари на този етап за по-висок клас (обикновено давам 25-30 лв за мишка). Па тая сега гледам, че работи, пък дано изкара достатъчно, за разлика от горния шит, който с купуването не слушаше лявото копче, па и си цъкаше. Сега на тая копчетата са като на по-старата ми червена HP, където са тихи и не цъкат и това ми харесва. 

x8tmiTV.jpg

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване