Проблем със звука на Toshiba Satellite L750-1m9

13 мнения в тази тема

Публикувано

Проблема ми е от доста време,като пусна нещо,без значение дали е клип,песен или каквото и да е със звук звука спира на около 40-50 сек.,а понякога и по-рано и за да започне звука трябва да се рестартира.Пробвах с драйвери,при един ми се получи за малко повече(1,45-2мин.) и без рестарт,примерно от YOU TUBE спирам за сек.на пауза пускам и звука си продължава.Занесох го в сервиз и ми казаха,че този проблем не може да се оправи защото този модел имал фабричен дефект.Като спре звука в настройките на звука показва че работи.Слушалките работят без проблем.Какъв може да е проблема?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имам наблюдение върху двайсетина лаптопи от същия модел и досега не съм забелязал подобен фабричен дефект.
Бих започнал с проверка на кондензаторите за студени спойки по усилвателя за говорителите и съответните кондензатори.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

"Бих започнал с проверка на кондензаторите за студени спойки по усилвателя за говорителите и съответните кондензатори."

Пише , че когато пусне Ютуб, и няма звук, поставя го на пауза за секунда и след пускане на плей, звукът се появява. Съмнява ме да е от кондензатори....
Бъди здрав !

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Добре.... Я, стартирай Live Windows. Например на Sergei Strelec. Ако там не прави така, тогава проблема води към софтуерен. Но ако и там прави така - значи наистина може да е хардуерен. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@stenly1307, в края на цитираното изречение съм написал "и съответните кондензатори", т.е. проверка за студени спойки и проверка на съответните кондензатори (от вградената звуковата карта). Най-често причината за по-горе описания проблем е в кондензатор или студена спойка. Спирането на говорителите на пауза е достатъчно за зареждане, т.е. промяна на параметрите на RC-веригата.

Щом на слушалки няма проблем, допускам, че проблемът не е софтуерен. Драйверът за работа на слушалки и работа на високоговорители е един и същ.  Тестът с шлашката на Сергей Стрелец ще го потвърди.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По-добре някой опитен да се занимава по платката, че да не би да се усложнят повече нещата. Все пак и е финно там...... 

Ако все пак не решиш проблема... Можеш да вземеш външна звукова карта. А, ако не ти се мъкне и нея.... нещо от сорта също е вариант: 

5.1 канална звукова карта, USB интерфейс, 1 вход за микрофон, 2 изхода x 3,5 mm жак, Черен - eMAG.bg

Звукова карта USB2.0 LogiLink, SS3005415 - eMAG.bg

Звукова карта Xtrfy SC1 USB - eMAG.bg

Редактирано от Ground Zero SPL
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По-добре някой опитен да се занимава по платката, че да не би да се усложнят повече нещата. Все пак и е финно там...... 

Ако все пак не решиш проблема... Можеш да вземеш външна звукова карта. А, ако не ти се мъкне и нея.... нещо от сорта също е вариант: 

5.1 канална звукова карта, USB интерфейс, 1 вход за микрофон, 2 изхода x 3,5 mm жак, Черен - eMAG.bg

Звукова карта USB2.0 LogiLink, SS3005415 - eMAG.bg

Звукова карта Xtrfy SC1 USB - eMAG.bg

На мен не ми трябва външна карта,аз звука мога да си го изкарам от слушалките.Искам да ми работят говорителите на лаптопа

@stenly1307, в края на цитираното изречение съм написал "и съответните кондензатори", т.е. проверка за студени спойки и проверка на съответните кондензатори (от вградената звуковата карта). Най-често причината за по-горе описания проблем е в кондензатор или студена спойка. Спирането на говорителите на пауза е достатъчно за зареждане, т.е. промяна на параметрите на RC-веригата.

Щом на слушалки няма проблем, допускам, че проблемът не е софтуерен. Драйверът за работа на слушалки и работа на високоговорители е един и същ.  Тестът с шлашката на Сергей Стрелец ще го потвърди.

Смятам да го пробвам с ЛИНУКС

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много добро решение. Пиши след пробата, какво се случва.
Със здраве !

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ок,ще пиша какво е станало

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

На твое място първо бих се убедил дали проблема е софтуерен или хардуерен. Както споменах за целта бих използвал лайф Windows на Strelec, вместо да пипам инсталираната операционна система. Повече затриване на време е това. Ама щом ти се занимава да заобикаляш.... Ако проблема ти се окаже хардуерен (както повечето потребители посочиха). Линукса няма ти оправи проблема. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Линукс няма да оправи проблема, но ще свърши същата работа, като стрелеца, само че напъълно ще изолира всякакви драйвъри на уиндоус. Аз подкрепям за проба с жив диск на линукс

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвах с какво ли не,нито с Windows Live Strelec,пробвах и с УИН7,инсталирах LINUX,ефекта е нулев,даже на тези не ми тръгна звука.Май колегата stenly1307 ще излезе прав за кондензаторите.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ето и видео на това което става

VID_20240609_195636.mp4

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване