Подобряване на производителността

41 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте!

Имам въпрос свързан с производителността на моят лаптоп, искам да попитам как мога за забързам работата му. С win 7 съм, лаптопът ми е на доста годинки но все работи добре. Опитах с приложението Wise Care 365, но има платени функции за които не мога да платя към момента. Също така изключих доста от настройките за производителността- ефект стъкло в старт менюто, замъгляване и другите. Проблем срещам и в зареждането на някои страници, ползвам Google Chrome, често проверявам да епдейти, но отново забива. Молбата ми е, да ми помогнете с допълнителни съвети.

Благодаря!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

При лаптопите  няма много вариaнти, софтуерно почти няма какво да се направи, хардуерно- ако е възможно да му се добави още  рам и харддиска да се смени  със ссд такъв.

Редактирано от tirano
7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря, че отдели време да отговориш!
Редактирано от Mirgogo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте!

Имам въпрос свързан с производителността на моят лаптоп, искам да попитам как мога за забързам работата му. С win 7 съм, лаптопът ми е на доста годинки но все работи добре. Опитах с приложението Wise Care 365, но има платени функции за които не мога да платя към момента. Също така изключих доста от настройките за производителността- ефект стъкло в старт менюто, замъгляване и другите. Проблем срещам и в зареждането на някои страници, ползвам Google Chrome, често проверявам да епдейти, но отново забива. Молбата ми е, да ми помогнете с допълнителни съвети.

Благодаря!

Какви са параметрите на лаптопа?

Дали една преинсталация на Windows 7 или инсталация на Windows 11 няма да подобри нещата? 

Иначе седмицата няма голяма нужда от оптимизация. Ако не работи добре, нещо се е омацало. 

Подкрепям колегата за смяна на харда със ССД 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Какви са параметрите на лаптопа?

Дали една преинсталация на Windows 7 или инсталация на Windows 11 няма да подобри нещата? 

Иначе седмицата няма голяма нужда от оптимизация. Ако не работи добре, нещо се е омацало. 

Подкрепям колегата за смяна на харда със ССД 

Здравейте!

Благодаря за предложенията! Работи добре, но само бръузъра, който ползвам е google chrome, забива доста често, а често пускам да проверя за актуализация.

В интерес на истината нищичко не разбирам от лаптопи и техника като цяло. Намерих линк на моят лаптоп, това e : https://laptop.bg/archive/laptops-hp-620-hp_620_LH270ES

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нормално е да забива и бави. Лаптопа е много стар и не разполага с ресурсите, които изискват новите ОС и програми било то дори и само Chrome. Време е за смяна, само ще се мъчиш с разни гимнастики по олекотяване на програмите и ОС. 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Със SSD и орязана ОС може да се изцеди още малко от него

Редактирано от androns
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тази рам не стига за нищо.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тази рам не стига за нищо.

Мда.. като се има на предвид, че един браузър гълта рам колкото един Windows. Направо си е за нов подходящ лаптоп. 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте!

Благодаря!

Машинката е доста старичка, но има вариант да я забързаш доста... стига да обичаш и познаваш андроид. Всичко ще ти върви по мед и масло.

Инсталираш това и си ти > https://www.android-x86.org/

Показалка > https://www.youtube.com/watch?v=UgKFBgcyyAo  ... https://www.youtube.com/results?search_query=Android-x86+Run+Android+on+your+PC

Успех!

Редактирано от krasibadboy
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

ChromeOS Flex е идеален вариант за стара машина: https://support.google.com/chromeosflex/answer/11552529

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте!

Благодаря за предложенията! Работи добре, но само бръузъра, който ползвам е google chrome, забива доста често, а често пускам да проверя за актуализация.

В интерес на истината нищичко не разбирам от лаптопи и техника като цяло. Намерих линк на моят лаптоп, това e : https://laptop.bg/archive/laptops-hp-620-hp_620_LH270ES

Windows 7 трябва да върви прилично на тази конфигурация. Не знам защо човек би ползвал Гугъл Хром, но опитай с този https://vivaldi.com/bg/ навремето беше много по - лек и вървеше отлично на по - слаби машини.
Друго, която бих препоръчал е да се инвестира в кади (поставка за хард диск на мястото на оптичното устройство) и едно SSD 120 или 240 GB (Зависи от цената. Ако цените са много близки - второто), така операционната система ще може да се инсталира на много по - бързият SSD, а данните на харда ще се запазят и ще могат да се ползват. Срещу 60 - 70 лева, компютърът ще получи нов живот.
Ако ще се влагат пари, може да се сложи още малко рам и тогава не би следвало да има проблем. Успех!

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря на всички! 

Ползвах Вивалди до преди няколко месеца, при актуализация на браузъра се прецака и не искаше да работи, затова се принудих да се върна на Гугъл, който уж се води по-бърз.... 

Ще пробвам с Вивалди отново, пък дано се получи. 

Благодаря отново на всички! Помогнахте ми!

Понеже все по-сериозно се замислям за нов лаптоп, искам да Ви помоля, да ми препоръчате марка или опреден лаптоп, понеже не разбирам или просто да ми посочите характеристики, които са важни.

Не ми трябват някакви гейминг лаптопи или мега скъпи, нещо скромно, което да върши страхотна работа. Доста хора виждам с Lenovo, имате ли мнение за тях? Търся си нещо до 1 000лв.

Също така искам да попитам как и мога ли да прехвърля файлове от диск Д, на нов лаптоп.

Редактирано от Mirgogo
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Tsvetelina Angelova Ами нещо поне  от сорта Acer Aspire 3 (A315-23) | Laptop.bg - Технологията с теб да те радва години наред, а не да се вземе нещо за 650 лв, колкото да се замаже сега положението и след 2-3-4 годинки същата песен..... 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

... 

Понеже все по-сериозно се замислям за нов лаптоп, искам да Ви помоля, да ми препоръчате марка или опреден лаптоп, понеже не разбирам или просто да ми посочите характеристики, които са важни.

Не ми трябват някакви гейминг лаптопи или мега скъпи, нещо скромно, което да върши страхотна работа. Доста хора виждам с Lenovo, имате ли мнение за тях? Търся си нещо до 1 000лв.

Също така искам да попитам как и мога ли да прехвърля файлове от диск Д, на нов лаптоп.

Отзад напред :)

Може да се прехвърлят всички файлове от единия компютър на другия. Настройките и програмите по-трудно. 

1. Качваш файловете на USB флаш /хард диск и после ги копираш в новия лаптоп. 

2. Качваш файловете в някой файлов хост и после си ги сваляш от там и ги записваш, където искаш. 

3. Правиш мрежа м/у двата лаптопа, споделяш файловете и ги копираш на новия. 

За лаптопа, аз лично съм фен на Asus. За мен са се доказали в миналото. Интересното е, че се оказа, че и HP се оказа с доста прилични предложения (имам 2 вкъщи). 

Ще дам ликове към магазин за да разгледаш предложенията и цените ориентировъчно. Иначе, изчакай 1 месец до черния петък и тогава купувай. 

Това https://laptop.bg/laptops-asus-X515-asus_x515faej312c#characteristics

Даже и цената ме заинтригува. Провери и на други места, че тази цена може да се окаже по-добра от тия на черния петък

Избери си от тези:

https://laptop.bg/laptops-all?utf8=✓&search[price_btw][]=800__999&search[price_gte]=&search[price_lte]=&search[brand_id_in][]=1239602126&search[brand_id_in][]=1239602125&search[brand_id_in][]=1239602128&type_laptop_id_in_all=all&used_for_type_id_in_all=all&basic_color_id_in_all=all&search[cpu_type_id_in][]=44&search[cpu_type_id_in][]=31&search[cpu_type_id_in][]=3&search[ram_type_capacity_id_in][]=4&search[ram_type_capacity_id_in][]=5&videocard_version_id_in_all=all&vga_type_id_in_all=all&hdd_type_size_id_in_all=all&ssd_size_id_in_all=all&display_size_type_btw_all=all&search[display_size_type_btw][]=15.00__15.99&display_type_id_in_all=all&display_refreshrate_id_in_all=all&resolution_size_id_in_all=all&battery_type_id_in_all=all&weight_type_btw_all=all&os_type_id_in_all=all&warranty_size_btw_all=all&per_page=25&search=promo_asc

От опита ми с Леново съдя, че качеството не е на много високо ниво в този ценови клас. Тинкпад, може, но цените са други 

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Tsvetelina Angelova Ами нещо поне  от сорта Acer Aspire 3 (A315-23) | Laptop.bg - Технологията с теб да те радва години наред, а не да се вземе нещо за 650 лв, колкото да се замаже сега положението и след 2-3-4 годинки същата песен..... 

Благодаря ти! Помогна ми! 

Отзад напред :)

Може да се прехвърлят всички файлове от единия компютър на другия. Настройките и програмите по-трудно. 

1. Качваш файловете на USB флаш /хард диск и после ги копираш в новия лаптоп. 

2. Качваш файловете в някой файлов хост и после си ги сваляш от там и ги записваш, където искаш. 

3. Правиш мрежа м/у двата лаптопа, споделяш файловете и ги копираш на новия. 

За лаптопа, аз лично съм фен на Asus. За мен са се доказали в миналото. Интересното е, че се оказа, че и HP се оказа с доста прилични предложения (имам 2 вкъщи). 

Ще дам ликове към магазин за да разгледаш предложенията и цените ориентировъчно. Иначе, изчакай 1 месец до черния петък и тогава купувай. 

Това https://laptop.bg/laptops-asus-X515-asus_x515faej312c#characteristics

Даже и цената ме заинтригува. Провери и на други места, че тази цена може да се окаже по-добра от тия на черния петък

Избери си от тези:

https://laptop.bg/laptops-all?utf8=✓&search[price_btw][]=800__999&search[price_gte]=&search[price_lte]=&search[brand_id_in][]=1239602126&search[brand_id_in][]=1239602125&search[brand_id_in][]=1239602128&type_laptop_id_in_all=all&used_for_type_id_in_all=all&basic_color_id_in_all=all&search[cpu_type_id_in][]=44&search[cpu_type_id_in][]=31&search[cpu_type_id_in][]=3&search[ram_type_capacity_id_in][]=4&search[ram_type_capacity_id_in][]=5&videocard_version_id_in_all=all&vga_type_id_in_all=all&hdd_type_size_id_in_all=all&ssd_size_id_in_all=all&display_size_type_btw_all=all&search[display_size_type_btw][]=15.00__15.99&display_type_id_in_all=all&display_refreshrate_id_in_all=all&resolution_size_id_in_all=all&battery_type_id_in_all=all&weight_type_btw_all=all&os_type_id_in_all=all&warranty_size_btw_all=all&per_page=25&search=promo_asc

От опита ми с Леново съдя, че качеството не е на много високо ниво в този ценови клас. Тинкпад, може, но цените са други 

Благодаря ти много!

Здравейте отново! Избрах си този, може ли мнение, било то от личен опит или чисто като специфики?

https://zora.bg/product/250-g8-3v5f8ea-1560-256gb-ssd-8-intel-celeron-n4020-dual-core-intel-uhd-graphics-600-windows

Също и този :https://zora.bg/product/vivobook-14-x420fa-eb148t-1400-256gb-ssd-8-intel-core-i5-8265u-quad-core-intel-uhd-graphics-windows-5eaa7478e7723

Редактирано от Tsvetelina Angelova
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Чисто като спецификации втория! ASUS VIVOBOOK 

Редактирано от androns
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е втория е само с 14 инча екран, не е ОК ;). Задължително стандартните 15.6 " , особено с резолюция Full HD, ако е по-малък ще си вадиш очите.

Редактирано от Иванов
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря ти! Помогна ми! 

Благодаря ти много!

Здравейте отново! Избрах си този, може ли мнение, било то от личен опит или чисто като специфики?

https://zora.bg/product/250-g8-3v5f8ea-1560-256gb-ssd-8-intel-celeron-n4020-dual-core-intel-uhd-graphics-600-windows

Също и този :https://zora.bg/product/vivobook-14-x420fa-eb148t-1400-256gb-ssd-8-intel-core-i5-8265u-quad-core-intel-uhd-graphics-windows-5eaa7478e7723

Не знам защо не хареса моделите, които предложих но като видиш Celeron, бягай. Ще ти скъса нервичките.

Подкрепям вожда (Иванов) за размера на екрана, освен ако няма да го разнасяш много и имаш смарт телевизор да си шерваш дисплея. 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам защо не хареса моделите, които предложих но като видиш Celeron, бягай. Ще ти скъса нервичките.

Подкрепям вожда (Иванов) за размера на екрана, освен ако няма да го разнасяш много и имаш смарт телевизор да си шерваш дисплея. 

Харесах, този hp e от тях.. Но някак си нямам доверие на Asus и Aser.. 

Иначе vivobook харесах малко по дизайн. ? 

Благодаря! 

Може ли повече да споделиш за Caleron? Какъв е проблемът, защото аз наистина не разбирам, кое е ок и кое не специални в лаптопите. Може ли малко повече да споделиш кои специфики трябва да гледам, когато избирам..

Благодаря предварително! 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Caleron е най-нисък клас процесори на Интел.Бавен дори и при Офис приложения.Pentium  те са малко по бързи и мощни ,но и те не стават.Може да погледнеш този HP 255 G8  Ryzen 3 5300U 4 cores 3.8 GHz,8 GB DDR4 3200 MHz

Редактирано от Dimi
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Харесах, този hp e от тях.. Но някак си нямам доверие на Asus и Aser.. 

Иначе vivobook харесах малко по дизайн. ? 

Благодаря! 

Може ли повече да споделиш за Caleron? Какъв е проблемът, защото аз наистина не разбирам, кое е ок и кое не специални в лаптопите. Може ли малко повече да споделиш кои специфики трябва да гледам, когато избирам..

Благодаря предварително! 

Asus е с по - добро качество от НР. Според мен. Дизайнът е последното нещо, което гледам, макар че на дизайн Асусът от 720 лева ми харесва повече.

До 1000 лева има достатъчно лаптопи с Core i3, че и с Core i5 процесори. 

Amd не бих взел. Нямам им доверие, както казваш. Според мен не са толкова добри, колкото Intel. 

Аз бих гледал следното - на първо място процесор Core i3 или 5, броят на ядрата има значение, работната честота - също. Колкото повече, толкова по-добре. 

След това е екранът. Това е връзката с теб. Рам, SSD NVMe, всички тези неща имат значение за производителността на лаптопа. Огромно значение има и операционната система, но това ще го мислим, като купиш нещо 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Lenovo и HP не бих купил. За мен са евтини и некачествени лаптопи. Може би по същата причина по която ти имаш някакви съмнения за Acer. Бих купил за себе си точно ACER или ASUS. Имам обаче лоша новина за теб. Ситуацията в момента е такава, че ако купиш нещо под 1000 лв, то със сигурност няма да е добро. Независимо, че не ти трябва за тежки приложения и игри. Просто техниката в момента стана такава, че на средни цени се продават само боклуци, та дори сравнително скъпи. Пазарувах телевизор преди време - върнах 3 броя преди да взема 4-тия. Не искам да описвам дори на какво се нагледах и колко бях потресен какво продават за 600 -700 лв. Нещо, което не струва и 200 като качество. Много внимателно обмислете покупката и я направете от онлайн магазин (препоръчвам Emag), a не от физически - Технополис и други. За да можете да върнете продукта ако не съвпадне с очакванията ви.

п.п. Не купувай лаптоп с готов инсталиран Windows - ще ти струва поне 200 лв по-скъпо. Намери приятел или плати на някой да ти инсталира за 30-40 лв Windows след покупката.

Редактирано от Иванов
5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Една приятелка преди 2 години си купи този лаптоп главно за учене. И до ден днешен е доста бърз за интернет, филми, офис програми и пр. тоя стил. Е, разбира се струва почти 1600 лв. Въпреки цената - не е геймърски. Аз лично съм сърфирал с него... Просто забравих да го предложа по-рано Лаптоп Acer Aspire 5 A515-56, Intel® Core™ i5-1135G7, 15.6", RAM 16GB, SSD 512GB, Intel® Iris® Xᵉ Graphics, No OS, Charcoal Black - eMAG.bg

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Lenovo и HP не бих купил. За мен са евтини и некачествени лаптопи.

Много субективно! Не е правилно да се робува на марка, както и да се отрича такава. Въпрос на конкретен модел.

Много внимателно обмислете покупката и я направете от онлайн магазин (препоръчвам Emag), a не от физически - Технополис и други. За да можете да върнете продукта ако не съвпадне с очакванията ви.

И тук може да се поспори. Можеш да върнеш стока, закупена от физически магазин без какъвто и да е проблем! От личен опит.

Що се отнася до ТВ, няма по-добър начин от този, да видиш със собствените си очи работата му. Виж, за лаптоп нещата са различни - няма как да тестваш как се държи с приложенията, които ще ползваш. Така че закупуването му онлайн си е напълно оправдано.

И за да не е напълно спам - вземете нещо с i3/I5 процесор, 8gb RAM поне и по възможност с SSD. За парите, с които разполагате. Когато си с ограничен бюджет винаги е сложно...

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване