Проблем с Windows 10 и Radeon Pro драйвъри

9 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,

Преди около седмица инсталирах на една от машините си видеокарта Radeon Pro WX 2100. 

Инсталирам последните Radeon Pro драйвъри, които са от края на септември тази година, всичко върви по мед и масло и след ден два Windows 10/update решава, че нямам право да съм с тези драйвъри и ги Overwriting с Adrenalin edition и то от 2021 година, като цялата производителност на видеокартата отива по дяволите. 

Опитвах сума ти схеми от международните форуми на AMD и Windows, спирах от gpedit ъпдейтването на драйвърите - пак се ъпдейтва, спирах от gpedit ъпдейтването само на ID-то на видеокартата - тук отново си дърпа адреналин драйвърите, не ги инсталира, но пък премахва Radeon Pro драйвърите и просто става ужас. 

От дни ми "окапаха" очите да чета и правя всякакви магии, но Windows 10 е решил, че не трябва да съм с Radeon Pro драйвъри и това е.. имам чувството, че и на изключен компютър ще ги Overwrite-не. 

Има ли някакво решение освен тотално изключване на Windows Update и Device update от services и gpedit, защото минава много външен хардуер/периферия през тази машина и ми трябва автоматичното намиране на драйвъри? 

Редактирано от win7bguser
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пробвай с по-стара версия https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-pro-win-21-q2-1-pre-polaris и инсталирай само драйвъра без другия софт на AMD.

Редактирано от androns
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Или направо си спри ъпдейтите с външна програма... 
Моят не пипа нещо без аз да реша. 

И познай! Нито си единственият, нито първият! Преди малко разрових нета и видях колко хора пищят от форсирани инсталации на драйвери и игнорирани настройки... А да! И проблеми разбира се! Изглежда след толкова години микрометките отново 5 пари не дават... 
Да не говорим за ИТ Администратори, на които им се иска да си оскубят косите, защото извращението на миркометките прецаква работата, дори на системния им софтуер (ПЛАТЕН!!!), ингорирайки, дори неговите настройки. Подръжката е пас - не трябвало да е възможно... Ами явно е! 

Редактирано от Mike_Toreno
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Проблемът е, че искам да избегна пълното деактивиране на ъпдейтите, тъй като компютъра е за сервизна дейност, постоянно се закача периферия и нов хардуер към него и е улеснение Windowsa да си дърпа сам драйвъри. 

Сефте срещам подобен бъг. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами пробвай да  преинсталираш и да видиш какво ще стане. 
Освен настройките в gpedit не знам какво друго би помогнало, ако системата игнорира настройките...
Тя спокойно може да ингорира и регистъра, че  и командния прозорец... 
Аз също имам ядове с това извращение. Макар и с други настройки... 
Четох в нета, че Ентерпрайз версиите били по-послушни. Ако някой има опит нека да сподели. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сега остава и терминатори да почне да произвежда... 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвай с по-стара версия https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-pro-win-21-q2-1-pre-polaris и инсталирай само драйвъра без другия софт на AMD.

Новата версия е с огромно подобобрение в производителността спрямо стария драйвър, ако до няколко дни не намеря друг вариант, ще пробвам и твоето предложение, благодаря!

Четох в нета, че Ентерпрайз версиите били по-послушни. Ако някой има опит нека да сподели. 

Аз съм с Ентърпрайз, без никакви хакове лоудъри, всичко легално, но явно че няма спасение.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

с това се спират ъпдейтите на 10 ката

Disable_WUB.rar

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Може да пробваш и това дали ще работи, ако не желаеш да ги спреш изцяло.
С този инструмент няма можеш да спреш обновяването на драйверите, но ще можеш да скриеш даден ъпдейт докато не се появи нова версия. 
https://www.majorgeeks.com/files/details/microsoft_show_or_hide_updates_troubleshooter.html
Да не повярваш колко неща си бяха налични в предишните версии, но един светъл ден Майкрософт просто решиха, че те не ни трябват...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване