Не мога да вляза под BIOS!!!

61 мнения в тази тема

Отговорено

Моля, отделете малко време, за да опитате тези стъпки една по една. Най-важното е да опитате решение номер 2, което е Shift+Restart, тъй като обикновено работи на всички компютри.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Най-важното е да опитате решение номер 2, което е Shift+Restart, тъй като обикновено работи на всички компютри.

Което е същото като

В Windows стартирай Command prompt и в черния прозорец напиши/постави:

shutdown /fw /r

и натисни Enter. Системата ще рестартира.

Редактирано от ExaFlop
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Днес тръгнах да инсталирам W11 като основна ОС. Не мога да разбера какво обърква така BIOS-а. Записах си флашката, рестартирах и... директно зарежда OС без опции за влизане в BIOS. Нов рестарт чрез Recovery опциите и оттам вече BIOS > Boot и т.н.... След инсталацията на W11 отново същата работа... Досега не ми се е случвало (или поне нямам такъв спомен). Та подозирам, че е възможно новите версии на Windows нещо да объркват нещата. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нещо не разбирам. По подразбиране не трябва да имаш опция за влизане в BIOS след рестартиране и нормалното поведение е точно да ти зареди инсталираната операционна система. Влизане в BIOS се прави при почти всеки компютър или лаптоп като натискаш енергично клавиша DEL, по време на рестартирането. Ако искаш да ти се показват повече опции по време на рестарта, то тогава вече в BIOS трябва да изключиш Fast boot или подобна настройка :)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Проблемът е, че и при стартиране на изключен компютър също не ми се показва екрана най-долу с Press F2 or DEL... Появява се директно екрана със зареждащата анимация преди Windows екрана. Изключил съм Fast boot от Windows, но го държа включен в BIOS. При следващото стартиране ще направя видео за показно.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Без да изключиш Fast boot от BIOS-а няма да стане.

Ако искаш да ти се показват повече опции по време на рестарта, то тогава вече в BIOS трябва да изключиш Fast boot или подобна настройка 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Проблемът е, че и при стартиране на изключен компютър също не ми се показва екрана най-долу с Press F2 or DEL... Появява се директно екрана със зареждащата анимация преди Windows екрана. Изключил съм Fast boot от Windows, но го държа включен в BIOS. При следващото стартиране ще направя видео за показно.

Отвори Command Prompt {командния прозорец}като администратор и задай тази команда
powercfg -h off,изчакай  10-на секунди и рестартирай устройството.вече винаги след
 старт на машината ще се показват опциите за влизане в БИОС.

p49PuAp.gif

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Но така губи опцията Fast boot

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Каква е идеята да имаш Fast boot, че аз лично нещо не схващам. Моя домашен компютър не го гася, изключил съм Hibernation, но си ползвам Sleep. В режим Sleep, консумацията на ток е близка до нула. Не работят вентилатори, видео карти и хард дискове. С едно натискане на бутон на мишка или клавиатура за 5-6 секунди компютъра е готов за работа. Но дори да изключваш компютъра по някаква причина, разликата между Fast и Normal boot сигурно ще е между 5 и 10 секунди.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Fast boot е свързан малко или много със спестяване на POST тестове, които са първата индикация за хардуер, който вече не функционира както трябва. На цената на няколко секунди по-малко...

Всеки сам си преценява дали тези секунди реално му трябват или не...

Същото важи и за hybrid sleep / hybrid shutdown.

Редактирано от Филип Петев
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Каква е идеята да имаш Fast boot, че аз лично нещо не схващам. Моя домашен компютър не го гася, изключил съм Hibernation, но си ползвам Sleep. В режим Sleep, консумацията на ток е близка до нула. Не работят вентилатори, видео карти и хард дискове. С едно натискане на бутон на мишка или клавиатура за 5-6 секунди компютъра е готов за работа. Но дори да изключваш компютъра по някаква причина, разликата между Fast и Normal boot сигурно ще е между 5 и 10 секунди.

Не съм задълбавал по темата и досега си го бях нагласил да се включва сутрин в 7ч. и вечер като лягам го изключвам. Но определено ще пробвам sleep. Благодаря! Човек се учи цял живот!

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване