Каква флашка да избера

17 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте. Решил съм да взимам флашка, че тези които имам са стари и скоростите на запис са прекалено ниски. Ползвам ги главно да си прехвърлям FullHD/4k филми или сериали от компютъра и да ги гледам на ТВ. За възрпоизвеждането и със старите които имам вършат работа, скоростите на четене явно са им достатъчни, но за запис нещата стават доста бавно 4-5мб/с. И комютъра и ТВ са добри и няма да има ограничение на скоростите от тяхна страна.

Насочил съм се към 64гб, което мисля че ще ми е достатъчно, даже и 32, но по-добре да има повече. 

Вариянтите на които съм се спрял в момента са Kingston DataTraveler Kyson и Adata S102 PRO. Може би клоня малко повече към А-дата, но съм готов да чуя и вашите мнения + ако има и други по-добри предложения.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

SanDisk Extreme Go или Pro. Малко по-скъпички са, но са и доста бързи. 

Редактирано от garfild76
6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз също съм доволен от качеството на SanDisk, имам 3 външни SSD диска от тях, че вече флашките са ми малки като обем :ag:

Иначе ако купувам флашка бих си купил тази: https://www.emag.bg/usb-pamet-apacer-ah157-bjal-sin-32gb-usb-3-0-ap32gah157u-1/pd/D9T422BBM/?ref=fav_pd-title. Обаче не от Emag, че доставката е от обирджиите Melarox и искат 16 лв доставка, за 16 лв флашка. Педерасти! :plias:. Иначе чудесно качество и съм доволен от марката. Да не говорим за визия и миниатюрност. 

Същата 64GB тук за 35 лв: https://vega2002.com/product/flash-pamet-apacer-ah157-64gb-usb-31-gen-1-red

Не препоръчвам Kingston и Adata. Те бяха марка преди 10 години, в момента качеството им е под всякаква критика!

Редактирано от Иванов
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сега може от Емаг, през приложението доставката е безплатна.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@garfild76 Тези които предлагаш по евтино от 50лв не ги намирам за 64гб, което е много

@Иванов Тези нещо не ме кефат, и като марка и самата флашка. 

На SanDisk бях набелязал друг модел който е на по-приемлива цена - Ultra Luxe - Скорост на четене 150мб/с и на писане до 70мб/с

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сега може от Емаг, през приложението доставката е безплатна.

Само за продукти, предлагани от Emag. Този обаче не е. Те работят и с външни търговци и доста неща са така, а не от техни складове. А тези търговци сами си определят цена за доставка.

@Marto7 - не те кефят, защото не си ги ползвал. Аз имам една такава 16 GB, която търкалям сигурно вече 5-6 години и е супер. А иначе като мислиш, че известната марка е читава ... успех :)

Редактирано от Иванов
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Само за продукти, предлагани от Emag. Този обаче не е. Те работят и с външни търговци и доста неща са така, а не от техни складове. А тези търговци сами си определят цена за доставка.

@Marto7 - не те кефят, защото не си ги ползвал. Аз имам една такава 16 GB, която търкалям сигурно вече 5-6 години и е супер. А иначе като мислиш, че известната марка е читава ... успех :)

Не си мисля, че като е известна е читава, затова и питам. Марката Apacer я знам попринцип, но нито мога да намера ревю в Ютуб на тая флашка, нито никъде.  Не държа на Кинкстън или А-дата, затова питах и за другите модели на СанДиск които съм набелязал. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

https://www.emag.bg/usb-flash-pamet-sandisk-ultra-luxe-64gb-usb-3-1-sdcz74-064g-g46/pd/D259H6BBM/?ref=fam#64-GB

Имам същата на 128, щом медията в колата я чете и не ми е правила парчета, а медията чете до 32 гигабайта по- спецификация... направи си сам сметка, и е с реална 150 мб/с. скорост...

Редактирано от krasibadboy
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз точно нея гледах, но в интернет имаше много хора които се оплакват, че загрява до такава степен, че спира да работи докато не се охлади и едвам се пипа. Ето линк към търсенето

При теб имало ли е такива проблеми ? Интересното е че хората споделят че се нагорещява не само по време на трансфер, а и само като е сложена в буксата.  Иначе скоростите са впечатляващи да, и като дизайн много ми харесва

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имам Стара флашка Адата. Железна. Имам няколко нови - 32 и 64 гб - боклуци. Ниски скорости, грешки... Не бих взел Адата 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Препоръчаха ми в друг форум Този вариянт, като човека който го е ползвам е много доволен. Скоростите също са много високи и ми пусна тест на неговата 64гб, като стига 100+ мб/с скорост на запис без проблеми. И в отзивите на потребителите е пълно с положителни мнения и тестове, като скоростите наистина са много високи. Имаше и няколко негативни, които санедоволни от продукта и им е възстановена цялата или част от сумата. Поръчал съм една и я чакам Март месец да пристигне.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Препоръчаха ми в друг форум Този вариянт, като човека който го е ползвам е много доволен. Скоростите също са много високи и ми пусна тест на неговата 64гб, като стига 100+ мб/с скорост на запис без проблеми. И в отзивите на потребителите е пълно с положителни мнения и тестове, като скоростите наистина са много високи. Имаше и няколко негативни, които санедоволни от продукта и им е възстановена цялата или част от сумата. Поръчал съм една и я чакам Март месец да пристигне.

Флашка и карта памети бих си купил от тук. Все пак има реална гаранция, реномиран производител и... Една и съща цена 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз точно нея гледах, но в интернет имаше много хора които се оплакват, че загрява до такава степен, че спира да работи докато не се охлади и едвам се пипа. Ето линк към търсенето

При теб имало ли е такива проблеми ? Интересното е че хората споделят че се нагорещява не само по време на трансфер, а и само като е сложена в буксата.  Иначе скоростите са впечатляващи да, и като дизайн много ми харесва

Оплакват се предимно лешпери и мизерници, които никога не са си почиствали usb - входовете, а й  китайските лаптопи и подобни масово им раждясват контактуващите пластини...затова им греят, щот няма добър контакт. ;)

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По скоро го отдавам на дефектни бройки. Основно за тия на СанДиск има коментари за греене, което надали е съвпадение. Имаше един коментар гледах че на СанДиск USB3.0 флашките греят поприцнип. Явно не са всички. 

Поръчах от али-то тая на ДМ да я вида кво представлява. Докато я чакам може да взема и някой SanDisk Luxe 32 или 64гб е така да има.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Моята за късмет се е паднала не изгаряща...мислиш ли ,че от сандъците могат да си позволят да пускат некачествена или дефектирала стока и да умрат като самсунг, в днещно време едвам драпат за пазар. И да кажеш после как се държи новата покупка. :)

Редактирано от krasibadboy
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пристигна ми флашката на DM. При качване на филми, държи скорост 130-133мб/с през цялото време. Прехрърлих малко над 60GB филми и сериали, като стана за нула време, а загряване почти няма. Усеща се просто че е малко по-топла отколкото ако седи на бюрото.
Вкарвам я в USB порта на монитор - Dell USB3, и незнам дали това я ограничава, но и на тия скорости съм предоволен.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване