Черен екран с курсор след рестарт

11 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте, колеги! 

Преди няколко дни ми изскочи предложение за ъпгрейд от Windows 10 до 11. Нямах си друга работа, та го цъкнах. Не можа да завърши успешно ъпдейта, изгасих компютъра и вчера го преинсталирах с чиста инсталация на Windows 11, директно изтеглен от Microsoft. 

Проблемът който имам обаче, е следният: 
При стартиране/рестартиране, се появява единствено черен екран с курсор, чува се звукът при стартиране. 
Понякога първо се появява екранът с часовника, който служи като lock screen преди въвеждането на паролата, но отново вместо снимка се вижда черен екран. След като го плъзна нагоре, отново екранът става черен само с курсора.

Като оставя лаптопа известно време, явно успява да захапе и се появява Login екрана. 

Пробвах Startup repair / Uninstall Latest Quality updates, но все така нищо.

В сайта на Dell ъпдейтнах всички драйвери с Dell Support Assist, когато успях да се логна в операционната система

Моля за съвети, защото ми се ще да го спася, вместо да се връщам на Windows 10. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Виж дали не прави проблем екрана или видеокартата. Хардуерен проблем 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Чиста инсталация, директно от Microsoft не е добър избор, но вие си решавате. Дискутирали сме темата вече :). Иначе на мен ми прилича на драйверен проблем или на опит да зареди някое приложение, което бъгва началното логване. В 90% от случаите бавенето при първоначалното зареждане се дължи на всичките  боклуци, които Microsoft тъпчат по подразбиране в ОС.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А BIOS актуализира ли?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В 90% от случаите бавенето при първоначалното зареждане се дължи на всичките  боклуци, които Microsoft тъпчат по подразбиране в ОС.

Мда, ако го инсталирате на хардуер за XP разбира се или на някой бавен хард диск , иначе като изключим това само бъг може да причини подобно нещо.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А BIOS актуализира ли?

Да. Но и преди това го правеше.

Чиста инсталация, директно от Microsoft не е добър избор, но вие си решавате. Дискутирали сме темата вече :). Иначе на мен ми прилича на драйверен проблем или на опит да зареди някое приложение, което бъгва началното логване. В 90% от случаите бавенето при първоначалното зареждане се дължи на всичките  боклуци, които Microsoft тъпчат по подразбиране в ОС.

Не бях влизал от известно време във форума, пост фактум видях, че има хубави релийзи тук. Чудя се обаче дали преинсталация с уж читав релийз ще ми реши проблема, или ще е същото и ще правя още една инсталация, обаче на 10-тка…

Хардуерът е съвсем, съвсем адекватен. I5 8gen, 8GB рам, вграденото видео, SSD.

Драйвера е последна версия от сайта на Dell. На машината има един Lightroom, Photoshop и Capture One, никое не тръгва заедно с ОС.

Виж дали не прави проблем екрана или видеокартата. Хардуерен проблем 

Става въпрос за лаптоп Дисплея е ок, пуска ме на логин екран, след като лаптопа поседи пуснат поне 40мин-1час. Ако беше хардуерен проблем и с 10-тката щях да имам проблеми, или бъркам? 

И се чудех… Дали причината не е, че още не е активиран..

Редактирано от LamaDemon
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да. Но и преди това го правеше.

Не бях влизал от известно време във форума, пост фактум видях, че има хубави релийзи тук. Чудя се обаче дали преинсталация с уж читав релийз ще ми реши проблема, или ще е същото и ще правя още една инсталация, обаче на 10-тка…

Хардуерът е съвсем, съвсем адекватен. I5 8gen, 8GB рам, вграденото видео, SSD.

Драйвера е последна версия от сайта на Dell. На машината има един Lightroom, Photoshop и Capture One, никое не тръгва заедно с ОС.

Става въпрос за лаптоп Дисплея е ок, пуска ме на логин екран, след като лаптопа поседи пуснат поне 40мин-1час. Ако беше хардуерен проблем и с 10-тката щях да имам проблеми, или бъркам? 

И се чудех… Дали причината не е, че още не е активиран..

1. Кой build Win 11 си изтеглил ? 220000.318 или ? Пробвай с различен например от тук TechBench by WZT (v4.1.1) (rg-adguard.net)

2. Ако има нещо включено в USB-тата на лаптопа - извади го, каквото и да е то. Понякога се получава сблъсък с някоя периферия. 

3. Интернета също да изключен, че да не би да си дърпа няколко актуализация или драйвер и да срине нещо.

Ако няма решение пак - слагай 10тката, че може наистина да има конфликт с хардуера ти....

Редактирано от Ground Zero SPL
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Препоръчайте някой доказан форумен релийз, направо ще си върна 10тката.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Върнах 10-ката, колегите сисадмини ми дадоха някаква версия, всичко заспа. :) 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте, колеги! 

Преди няколко дни ми изскочи предложение за ъпгрейд от Windows 10 до 11. Нямах си друга работа, та го цъкнах. Не можа да завърши успешно ъпдейта, изгасих компютъра и вчера го преинсталирах с чиста инсталация на Windows 11, директно изтеглен от Microsoft. 

Никога не ъпгрейдвайте до Windows 11 от ъпдейта, който Майкрософт Ви изпраща като съобщение в windows update защото не на всяка машина се получава по този начин. Забелязах, че в повечето случаи ъпгрейда не се извършва до край и се връща пак към Windows 10. Първият път при мен точно така се получи. Направете си инсталационна флашка и го инсталирайте от нея като по желание можете да изберете приложенията и файловете да Ви се запазят. Можете да направите и чиста инсталация през boot менюто на bios също, като изберете да буутвате от инсталационната флашка. Но не ползвайте съобщенията на Майкрософт в windows update.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване