HDD Показва 70% по-малко свободно място

18 мнения в тази тема

Публикувано

Здр , имам палтоп lenovo thinkpad E550 , единия ми диск който е hdd беше почти пълен до край 456GB , изстрих почти всичко , останаха само около 22 GB но на диска пише ,че има свободно място само 143GB , и disk manager е така . Какво да направя за да си показва целия обем от 465GB. 

Показал съм и снимки долу , как вътре има 10 пъти по-малко заето място.

WIN7_1.png

WIN7.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами ако опиташ да си изчистиш кошчето нещата, може и да се променят. :)

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мислиш ли, че ще оставя 200GB в коша :)

Редактирано от runthenwalk1
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Виж дали няма скрити файлове.

Що не опиташ да го форматираш ако няма какво да запазваш?

Само дадения дял!

Редактирано от Неделев
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

vla Само дето кошчето стандартно е в С-то и максималният му размер е някъде около 10% от размера на С-то... 

Пуснато ли е "почистване на диска"- аз след по-сериозно ръчно триене на боклуци винаги пускам и такова почистване и е имало случаи да изнамери още 6-7ГБ боклуци което при дял от 125ГБ си е 5% освободено място... Виждам, че имаш Лексия и Диагбокс- тея правят не малко кеш по скрити папки, особено пък ако ги ползваш за изкарване на пари и редовно закачваш автомобили. 

AEoaWCx.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Влез в Компютър>Свойства>Общи
Дай една снимка "На Дяла"

Редактирано от Неделев
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пуснах почистване, показа 2Kb боклук и го изтри. На "свойства " изглежда по същия начин 143GB от 465GB

Ако го форматирам, че ще се оправи то е ясно въпроса е ко прая с инсталираните на него програми :)

два diag box-a имам 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Премести тия 30 ГБ в една папка в дял C, форматирай D и после си ги върни пак така, както са били. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А включено ли ти е да виждаш скритите папки и файлове, че там може да има колкото щеш боклуци? 

eKyefN7.jpg

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А не е ли по-лесно и правилно да се пусне проверка с външна програма, примерно Glary Disk Explorer или подобна. Така ще се види къде точно и по колко е заето. При мен примерно има програма която си пълни диска, но си я знам и регулярно си я чистя.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Обикновено човек опитва с познатите от него методи и ако не стане - тогава пита, иначе се получава каша....

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Провери си диска за грешки с външна програма ,при по стари дискове с грешни сектори става така.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Chkdsk Команден достъп

CrystalDiskInfo

Glary Utilities 5.174

Редактирано от Неделев
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Безплатната TreeSize Free . Трябва да разбереш къде точно са ти големите файлове. Например хостинга за файлове Mega има абсолютно малоумния алгоритъм първо да свали целия файл под формата на Temp в някаква забутана папка на браузъра и чак после да ти позволи да го запазиш. И накрая темп файла не е изтрит. Може да се натрупат гигабайти! Чистене на кеш не помага в случая.

rjUxOaY.png

Редактирано от Иванов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ще пробвам с програма за почистване и ще ви пиша какво е станало. 

Изтеглих glary disk explorer и сканирах на пръв поглед няма проблем , обаче като вляза в D и вътре има 299GB system volume information и вътре има файлове по 20GB :blink:, какви са тези файлове и ако ги махна какво ще стане , гледам че са 95 и по различно време създадени. и каква  е причината да ги прави.win7_3.thumb.png.28799623e76a8a417741894

win7_2.png

win7_4.png

Редактирано от runthenwalk1
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Оправих се :) благодарение на вас

ето го зайчето 

win7_5.png

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За предпочитане е резервно копие на данни от друг дял на диска ( D, E, F...) да си правиш на външен носител - флашка или външен твърд диск - SSD - HDD.
Колкото до защитата на системата то най-добре си остави защита само на дял "C" където ти е инсталирана операционната система. Доколкото виждам ти използваш 100% - 465 гигабайта но не мога да видя дали това е за всичките дялове на диска. Това нещо и за в бъдеще ще ти пълни диска, защото ще ти създава точките на възстановяване автоматично докато се запълни мястото използвано за защита на системата, което си задал. Най-добре си остави 10-15% - това са около 8-10 гигабайта така няма да ти пълни диска с ненужни неща. 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И на основния хард да направи резервно копие - няма да сгреши. Аз от 2007 г. работя само с Norton Ghost (преди от Хиренса, сега от Стрелец) и си свиркам. Всички подобни ла*на са изключени от gpedit.

Y4XRV6A.jpg

-1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване