Преминаване от LTSC към обикновен Pro

17 мнения в тази тема

Публикувано

В момента ползвам най-новата версия на LTSC, но искам да активирам последната излязла, тоест трябва да премина от LTSC версията към обикновен Prо например. Възможно ли е ако си закупа ключ да стане това ? В момента е регистриран с дигитален неоригинален лиценз.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз освен преинсталация друг вариант не се сещам. LTSC не може да получава важни ъпдейти освен за сигурността и Windows Defender, което ако не греша не му позволява да се ъпгрейдне.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Точно заради невъзможността за ъпдейти, искам да премина от LTSC издание към обикновен Windows 10 Pro. Гледах на места че пише, като се стартира инсталация в Windows работна среда при въвеждане на CD-key преминава, във версията за която е кода, но при положение че сега е ползван уиндоуса с пиратска активация, дали ще е възможно ако закупа код, да стане миграцията.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В режим на преинсталация разбирам да успееш да ъпгреднеш дори и с пиратски Cd-key. Но в Windows среда да го направиш... аз лично не знам за такъв метод. Години наред бях с LTSC, като два пъти преминавах от LTSC към PRO, но и двата пъти преинсталирах за да го направя. Всичките версии бяха пиратки разбира се, но това ме съмнява да променя процеса по ъпгрейдването.

Редактирано от Пламен Тодоринов
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тоест инсталираните програми и настройките не се запазват така ли ? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не ми се занимава честно казано. Искам ъпдейтите, а на по-късен етап и преминаване към Win 11, ама е много занимавката. Основните 10ина програми бързо ще ги кача, ама има и доста игри качени, които надали скоро ще пусна, но е добре да ги има, от време на време да има да се цъка нещо.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Игрите ги инсталираш на диск различен от С: и тръгват без проблем на следващата версия Уиндоус. Пробвал съм го няколко пъти.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Зависи от игрите. Повечето НЕ тръгват, както и програмите.

И едно друго питане. Искам най-новите драйвери за Xbox контролера вързан към компютъра чрез блутут. Имам лаптоп с най-новата Уин 10тка и уина си инсталира добре драйверите, обаче на PC-то с LTSC версията инсталира други двайвери и няма по нови. ОТ интернет няма къде да се изтеглат, писах на съпорта им и казаха че върват единствено тези които са си със съответната версия на Уиндоуса. 

Няма ли как от лаптопа да изкарам съответните драйвери които е инсталирало за контролера и да ги прехвърла на LTSC на компютъра ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Има чудесен начин, който вече ползвам няколко пъти. Теглиш тази портабъл програма от тук: https://www.majorgeeks.com/files/details/double_driver.html

x3h5Krx.png

Натискаш Scan Current System, правиш бекъп само на драйверите, които искаш и после на другата система възстановяваш пак със същата програма от направения бекъп.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Точно това ми трябваше. БЛАГОДАРЯ

Още нещо по темата.Сега се сетих, дали няма как да ъпгрейдна директно от 10 LTSC към Windows 11 ? Гледам в интернет го дават като възможно, но в Windows среда, като стартирам инсталация на Win 11, уж без TPM проверка, но пак ми дава че компютъра ми няма TPM 2.0. 

EDIT: Намерих къде в биоса е било изключено. води се fTPM при мен и го пуснах, сега няма проблем с инсталацията и си тръгва, НО ми дава че при ъпгрейд мога да избера Keep Personal Files only или Nothing.

Keep files and apps е в сиво и неможе да се избере. Ако избера keep files only, ще ми останат всички файлове, но програмите ще трябва да се преинсталират, така ли да разбирам ?

Редактирано от Marto7
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да

Само не разбрах защо държиш толкова много на ъпдейтите

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Свързвам джойстик от Xbox Series X, посредством Bluetooth към компютъра, а драйверите които Уиндиуса инсталира не са най-новите, и двата спусъка отзад (LT и RT) не работат. Пробвах всякакви вариянти да си намери Уина по нови, но няма как. В Интернет също ги няма. Говорих със съпорта и ми казаха че единсвените драйвери за контролера са тези, които върват със съответнатаа версия на Уина. Ако искам по-нови трябва по-нов Уин и така. Пробвах да сваля двайверите от Win 10 последна версия на лаптопа, но като ги кача тука на компютъра с програмата Double driver ама нищо, явно не се тегли каквото трябва

ЕДИТ: Успях да инсталирам драйверите от новата версия на Уиндоуса на сегашния LTSC, обаче в този случай джойстика изобщо не работи. Свързва се и го разпознава с името с което го разпознава на новия Уин, но не приема никакви команди, и дава Грешен драйвер във Device Manager-a. Тоест за пълноценна работа трябва по-нов Уин. Може би ще изчакам месец и ще слагам направо Win 11

Редактирано от Marto7
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За прехвърляне на програми, документи и настройки от стар на нов Windows, препоръчвам тази програма: https://windowsbulgaria.com/topic/1776-софтуерни-промоции/?page=19#comment-150081

Редактирано от Иванов
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако тая програма работи по начина който очаквам ще е безценна. Само дано не прехвърля прекалено ненужни файлове на новата, чиста инсталация.

Архива който си дал неможе да се отвори, нито да се разархивира.

EDIT: успях да го сваля директно от сайта

Редактирано от Marto7
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Пробвах програмата, обаче при възстановяването на програмите в Win11, давам Finish като е готово, рестартирам и програмите ги няма. Къде трябва да са ? Икони никъде няма. В All Apps също ги няма ...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Възможно е да има промени в Windows 11 (в регистъра и начина по който се регистрират програмите), програмата работи коректно само при прехвърляне между едни и същи версии. Виж сега, Marto, разбирам че си нетърпелив, но дано да разбираш, че Windows 11 все още е в много ранна тестова фаза и няма как всичко да работи добре, още повече с външен софтуер. В този смисъл, без да се обиждаш, на въпросите ти няма кой да отговори и няма решение. Като си решил да си опитно зайче, ще се примиряваш с проблемите :)

п.п. То с ваксините сума народ са опитни зайчета и не мрънкат, а ти за една ОС ... ;)

Редактирано от Иванов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване