15 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

F6BZ3XI.jpg

Да ви изненадам аз с един интересен сблъсък и тема. Не е тайна, че момента социалните мрежи и клиповете в Youtube се радват на най-голяма популярност и генерират най-много пари на собствениците им. Това донякъде се дължи и на развитието на мобилните услуги и смартфоните. Форумите като нашия са вече рядкост и на доизживяване :)
Но да започна с моето мнение по темата. Популярността на социалните мрежи се дължи не само на модерните телефони, но и на това, че хората в последните години станаха все по-затворени като реални социални контакти. И това беше още преди пандемията. И една такава социална мрежа дава доста голяма свобода за общуване. Скоро срещнах едно приятелче от детските години, живеем в различни градове и не се виждаме с години. Питах го дали има Facebook за да поддържаме връзка поне там. Отговорът беше "не", нямал време за такива неща :) . Пък аз се замислих после колко всъщност лично за мен ми е важна в момента тази социална мрежа и месинджъра, защото улеснява изключително много както комуникацията ми с близки хора и роднини, така и с приятели, които не мога да виждам често.

Вие сте :)

Редактирано от Иванов
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Facebook - нещо много яко... като си на 20. Тогава всички на тази възраст ползват Facebook. Нали ако нямаш, тогава автоматично се причисляваш към смотаните. Нови запознанства, приятели - къде истински, къде не. Снимки, "харесвания и споделяния" - всички се борят за повече такива. Все пак, на който му харесат повече дадена снимка е по-готиния от останалите. Но с времето децата (и някои възрастни) затъпяват заради него. Забравят да говорят. Губят социалния контакт. Забравят какво е да кажат нещо на някого лице в лице, а то винаги е много различно от това, което могат да напишат. В социалната мрежа е много лесно - пишеш, изпращаш, затваряш браузера и вече си истински мъж или жена. Ама навънка е различно - по-страшно и по-трудно.

Facebook - новинарник като си на 30. Аз съм на 32. Имам Facebook и го ползвам за забавление и новини. Отварям "Фейса" - посмея се на снимка, после пак се посмея на клипче (разбира се харесвам и споделям - освен, че и приятелите трябва да ги видят, всички се борим за повече харесвания съзнателно или не). Ядосам се на новина, на друга се зарадвам. Имам приятели там, някои, от които присъстват и в реалния ми живот, ама се броят на пръстите на едната ми ръка, останалите съм ги познавал, ама някога (с тях без тях, все тая).

Общо взето нещо като четиво за всички настроения. А за баш писмена комуникация ползвам Viber - поради някаква причина го харесвам много повече от лицекнигата.

А не мога да разбера хората, които си колекционират приятели. 1000+ приятели, от които познават под една десета, а останалите сигурно са за престиж.

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз отскоро ползвам фейсбук. 

Установих, че там има много обяви, които не се са публикувани в специализирани сайтове за продажба.

Установих също, че увлича. Започваш да гледаш невероятни глупости.

Прави ми впечатление, че :

1. Фейсбук ми показва някакви малоумни постове от хора, които не познавам, но имам приятели (в реалния свят), на които за да видя какво са публикували трябва да вляза в профила. Някога пускше всичко от всички.

2. Сайта и приложенията са изключително бъгави и с недостатъчно функции. За платформа с толкова претенции би следвало да си намерят читав програмист.

3. Месиджър не ползвам и не възнамаревям да ползвам.

Не съм против фейсбук, като идея.

Против съм животът ми да е там и да правя неща, само за да ги споделя.

Между другото, щерките бръмчат на снапчат и инстаграм, фейсбук не го бръснат вупще

Забравих: Фейсбук мисля дава възможност да се запозная от първо лице с ширещата се неграмотност. Ужасяващо е. 

Редактирано от Йордан
8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Голямата част от простотиите идват от това, че хората по инерция се абонират за всякакви страници и групи за щяло и не щяло. Аз се старая да следя страници и групи, които на 80-90 % отговарят на интересите ми, а не само заради 1-2-3 интересни публикации и после чета простотии. Няма как да се избегнат простотиите, но могат да се намалят до минимум когато потребителя внимателно избира какво да следи и какво не.... Ако ползва Фейсбук (и не само Фейсбук) по начина накъдето го води течението - ще бъде разочарован. :)  

Редактирано от Ground Zero SPL
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Фейсбук е социална мрежа, която ми позволява да следя събитията, които ме интересуват, знам любимата ми група кога и къде има концерт, знам кога излиза новият им албум, мога да видя ифнормация за любимите ми фестивали, цирк, да, приятели и роднини също са там. 
Дори и някои неща да не ме кефят (цензурата например и бъгавите им алгоритми) - не искам да се лишавам от това. Аз не вися постоянно във Фейса. Има време съм там, има време ме няма. Моето лично мнение е, че всичко е до хората. Ако има някакъв проблем - то не е в мрежата, или устройството... 
Ако някой е компютърно зомби - това е негов проблем. ;)

Редактирано от Mike_Toreno
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Бях забравил най - голямата простотия в тъпия фейсбук. 

Американската свобода на словото.

Преди няколко дни, моя позната пуснала нещо за учениците, не помня какво.

Аз на писах "Само бой ще ги оправи", последваха няколко шеговити коментара от познати. Майтап в общи линии.

Преди малко установих, че акаунтът ми е блокиран защото горе цитираната реплика нарушавала духа на общността и един тон простотии.

Една безобидна шега?!?

Няма да коментирам малумния американизиран дебил, който е докладвал коментара.

Служителят на фейсбук явно е изцяло лишен от разум. Щом е докладвано значи е нарушило нечий комфорт. Всичко се реже без мисъл.

Като цяло, база е по - добрият сайт за обяви 

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз споделях мнения и статии на доцент Мангъров относно корона вируса, а както знаем той не е привърженик на общоприетото разбиране за вируса и от Фейсбук ги цензурираха по-голямата част. И аз очаквах да ме блокират, но не го направиха.

Редактирано от Пламен Тодоринов
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

На мен ми блокираха акаунта миналата година за една снимка.
С един приятел се снимахме как пием бира в чаши, в които като сипеш студена бира, една мадама остава по цици :)

От тогава го отсвирих тоя фейс БОКЛУК.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Служителят на фейсбук явно е изцяло лишен от разум.

Какъв разум очакваш от ИИ/бот? Да не мислиш, че реален служител чете докладите?

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тогава е още по - зле, още по - американско.

За форумите, против фейсбук. Хау 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мда, и като обжалваш, че не си съгласен - получаваш потвърждения след преглед, че си в нарушение и то за глупости :D 

Този клип бил в нарушение :D Обжалвах, че не съм съгласен. Да видя какви ще ги измъдрят 

https://youtu.be/eLCk-dR-JcI

dCJZJBq.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не е  задължително! Аз съм получавал извинение и публикацията ми е била връщана. 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Как да обжалвам? Не намерих такава опция 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Още като видиш предупреждението можеш да поискаш  да прегледат публикацията.
Но, ако е минало време... Няма да можеш!
Блокирали са ми неща за какво ли не... 
Включително за спам! 
Пазя си една снимка... 
Вижте! Възможно е! Не всеки път става, но става! 
https://i.imgur.com/lXrXtbq.png

Редактирано от Mike_Toreno
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да им го набия и в стандартите и в общността. 

Американски идиоти 

9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване