Замяна на Windows 7 с Windows 10

45 мнения в тази тема

Отговорено

Ти да видиш... 

Ами така де... Има 296 ГБ свободни от 424 ГБ. Като се върнат обратно отделените 40 ГБ и става около 336 Гб свободни от 424 ГБ. Тъй, че не виждам пречка да се отделят 300 ГБ за втори дял, а C да си стане около 125 ГБ като само около 88 ГБ според снимката са заети в дадения момент.  Освен ако буквално не се е омазало нещо. Не разделям за първи път дялове.  Къде е проблема ?:) 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Първо трябва да се дефрагментира хард диска, за да се преместят файловете в началото на диска. След това ще разреши да се свие дял C до по-малък размер.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Първо трябва да се дефрагментира хард диска, за да се преместят файловете в началото на диска. След това ще разреши да се свие дял C до по-малък размер.

Браво адаш, видях, че нещо не е наред, но за туй никой от нас не се сети да обърне внимание! :) Отсега нататък от жената зависи колко ще е упорита да се нагласят нещата като хората... 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Първо трябва да се направи проверка на файловата система на дял С, след кйоето може да се пристъпи към дефрагментиране, при което не е задължително дефрагментиращите се файлове да се преместят в началото на дяла! Освен това ако дискът е ssd за какво дефрагментиране може да говорим?

Редактирано от ExaFlop
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Бре има нещо, което пречи на правилната операция, щом и MiniTool Partition Wizard се шашави, но какво точно е.... без нейно съдействие и участие няма как да разберем със сигурност, както и да се реши проблема

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Най-добре е да се прехвърлят всички данни на външен носител (не бих заложил на облак) и да се развалят всички партишъни и да се направят наново.

Аз бих пробвал с някой от инструментите в Win PE Strelec извън средата на инсталирания Windows. И все пак, на-добре е на чисто.

А, забравих. Отделих коментарите в нова тема, в старата не бяха баш по темата

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте на Всички!

Следвала съм стъпките, които ми посочихте.Ground Zero SPL и Mirgogo

Прилагам снимки:

1. Първата е така както ми го задава мениджъра.

D.thumb.png.c91e42a7f909242ccdc48890257b

2. Втората - Така като ми каза да направя Ground Zero SPL.E.thumb.png.ca7f33fa10cd5cecf40c145e7797

Аз бих пробвал с някой от инструментите в Win PE Strelec извън средата на инсталирания Windows. И все пак, на-добре е на чисто.

Здравей!

Не си заслужава да отделям толкова усилия.

Благодаря за темата :)

Редактирано от Sibila Sib
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тия Windows-ски мениджър нещо си противоречи с информацията. Тука  показва свободни 40 Гб при цял хард, а на снимката по-назад в коментарите показва, че има 296 ГБ свободни +  другите 40 ГБ от дяла, който беше отделила.  100 пъти сравнявах нещата. Тука нещо се случва. Отиди в "моя компютър" и дай свойства на C да видим какво ще покаже и сложи тук снимка.

xcZiWJE.jpg

Също така те съветвам да отделиш 15-20-30 минути и да се разберем за час, за да можеме да се хванем и да направиме всичко наведнъж, както и да се опитаме да разберем какво точно се случва, а не така сега 1-2 минути, след 2-3 часа 1-2 минути и после чак на следващия ден. Доста е неприятно е да се правят усилия със снимки, показване на виртуални машинки и накрая човека отсреща да каже "оф не си заслужава" 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тия Windows-ски мениджър нещо си противоречи с информацията. Тука  показва свободни 40 Гб при цял хард, а на снимката по-назад в коментарите показва, че има 296 ГБ свободни +  другите 40 ГБ от дяла, който беше отделила.  100 пъти сравнявах нещата. Тука нещо се случва. Отиди в "моя компютър" и дай свойства на C да видим какво ще покаже и сложи тук снимка.

Здравей!.

Не казвам, че не си заслужава.

Но това е така в момента, защото неволята ме научи по някакъв начин да се справям.

По най-простия начин.

Трябва да инсталирам OBS.

Записвам най-важните неща.

Всичко останало в коша. Явно трябва да съм на чисто.

И да започна с правилните стъпки, при инсталиране на Windows 10.

Снимка прилагамA.thumb.png.6df0bc34303afbd8b458381c3e29

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами добре. Ако имаш къде да си отделиш важната информация - направи го. Разделянето се го направиш по време на инсталация на чисто (имаш ги по-назад стъпките). Това си е улеснение за теб най-вече за бъдеще.  Обаче и ако на чисто не стане при спазване на стъпките - явно харда може да се шашави колкото странно да е. Но сега изключваме тази възможност. Нека видиме на чиста работа какво ще стане.

Та по снимката: Дори и 320 ГБ можеше спокойно да се отделят ако тази все още неясна причина не пречеше. :) 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Безкрайно съм ти благодарна Ground Zero SPL, но ти предлагам усилията да ги насочим за нова инсталация.

Лаптопа не е в първа младост.   Беше нов, но със счупен монитор, без Windows. Всичко сама съм му качвала. 

Добре,че има гугъл, за да намеря вашият сайт.

Аз го възродих. Миличкият. Толкова работа ми е свършил. Но.. 

Ще ми трябва нов компютър..

Така,че чист Windows 10.

. Разделянето ще го направиш по време на инсталация на чисто (имаш ги по-назад стъпките). 

Аз смятам, че урока там е перфектен. :) 

Може ли да ъпгрейдна този лаптоп до Windows 10 или трябва да сваля от сайта ви.

Предложението, което имам не е за  USB флаш устройство.

Свалям го от официалния сайт. Поне така съм правила до сега. И съм взимала ключ от тук.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Sibila Sib Не е желателно, защото при надграждане често изникват проблеми.

1. Сваляш Wndows 10 от този линк: TechBench by WZT (v4.1.1) (rg-adguard.net)

Bo8d8Dv.jpg

2.  От този линк сваляш програмата за записване на Windows на флашка Rufus - Лесно създаване на зареждащ USB-диск

IgIA6aj.jpg

3. Посочваш Iso файла на Windows в програмата. От менюто "Дялова схема" в твоя случай го даваш на MBR 

fhfYgFL.jpg

Редактирано от Ground Zero SPL
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Sibila Sib Не е желателно, защото при надграждане често изникват проблем

Ок. Имам линка още от първата страница и съм пуснала за сваляне.Имам и Rufus свален.

Благодаря!

П.С. Бях пуснала сваляне от официалния сайт. Появи ми се грешка.

Ето снимка.Screenshot_20.thumb.png.f6e1327563ac228d

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Sibila Sib Не зная какво е това.... Пробвай и слави тоя моя от тук www.p2pbg.com - free torrent download: Windows 10 Pro 20H2 - Build 19042.685 (x64) Bulgarian - 5.08 GB

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това е съобщение от официалния сайт. Ще изчакам да се свали първия линк, дето ми прати преди малко.
Редактирано от Mirgogo
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Добро утро на всички!

Пиша от Windows 10. :)

Ground Zero SPL. БЛАГОДАРЯ!

Благодаря на всички, които ми помогнаха.

Благодаря на сайта, който сте направили.

П.С.

Интересното е, че всичко, което съм имала в Chrome е отново на линия.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами ако имаш профил в google - естествено, че ще е на линия. Нали има синхронизация. 

ПС. Раздели ли харда както трябва или маки... ? 

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами ако имаш профил в google - естествено, че ще е на линия. Нали има синхронизация. 

ПС. Раздели ли харда както трябва или маки... ? 

Всичко както си дал в урока  :)Ground Zero SPL

Благодаря ви, Момчета!!!

Всичко е толкова лесно, когато имаш помощ.

А вие, като цяло,винаги сте ме възхищавали от помощта, която давате.

Колко трудно беше преди 20 години.

Благодаря на гугъл, че ме запозна с вас.

До Нови Срещи!

8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Само за моя информация да попитам. Защо е нужно да се използва външна програма за разделяне на дисковото пространство при положение, че това може да се направи и от самия Windows (в Disk Management)?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Само за моя информация да попитам. Защо е нужно да се използва външна програма за разделяне на дисковото пространство при положение, че това може да се направи и от самия Windows (в Disk Management)?

Ако беше използвал и двата начина, щеше да знаеш. Уиндоуската , като  поискаш свиване на дял С:, ти дава една стойност, много по-малка от необходимата, до като с , напр.AOMEI позволява много по -голямо свиване.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване