Замяна на Windows 7 с Windows 10

45 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте!

Имам нужда от помощ.

Използвала съм вашият сайт за инсталация на Windows7.

Използвала съм насоките на Наско.

Сега ми се налага да надстроя лаптопа до Windows 8  или 10.

Изискванията на OBS са такива.

Как да направя това? 

Благодаря!

П.С. Лаик съм по темата, но бързо се уча.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Съветвам те да направиш чиста инсталация на 10. Процедурата е, като при 7.

Изтегли последната версия на десетката от някой тракер или от този сайт и успех 

Много съм завеян 

Сайт https://uup.rg-adguard.net/

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Здравейте!

Имам нужда от помощ.

Използвала съм вашият сайт за инсталация на Windows7.

Използвала съм насоките на Наско.

Сега ми се налага да надстроя лаптопа до Windows 8  или 10.

Изискванията на OBS са такива.

Как да направя това? 

Благодаря!

П.С. Лаик съм по темата, но бързо се уча.

Направо цъкни на този линк и автоматично ще тръгне да се свали Win 10

https://tb.rg-adguard.net/dl.php?go=4f88c3b7

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Направо цъкни на този линк и автоматично ще тръгне да се свали Win 10

https://tb.rg-adguard.net/dl.php?go=4f88c3b7

Благодаря!

Трябва ли да свялям отделно ключ за активация. Или всичко е вътре.

Съветвам те да направиш чиста инсталация на 10. Процедурата е, като при 7.

Изтегли последната версия на десетката от някой тракер или от този сайт и успех 

Много съм завеян 

Сайт https://uup.rg-adguard.net/

Благодаря!

Надявах се да избегна запазването на файлове, но....

Ще трябва да отделя време.:)

Редактирано от Sibila Sib
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Харда няма ли два дяла C и D ? Ако нямаш - можеш да го разделиш преди инсталацията и да запазиш необходимата информация в D (не говоря за инсталиран софтуер) 

@Sibila Sib Да. Ето тук съм го качил. Активираш един път и забравяш. След следващ преинстал на едно и също издание на win 10 (примерно сега инсталираш Pro, после пак Pro)  при първото свързване към интернет ще се активира автоматично. Ако се инсталираш Pro, па следващия път Home, Enterprise и прочие... може да се наложи да се активира пак. www.p2pbg.com - free torrent download: Windows 10 Digital License Activation v7.0 (Постоянна активация) - 1.29 MB

Редактирано от Ground Zero SPL
5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз имам само един дял C.

Никога не ми се е налагало да правя C и D. Гледам, че трябва да качвам в  OneDrive файлове, които след това да върна обратно.

Премествала съм в email. Но е доста работа, а и става бавно. За mail.ru говоря.

Винаги съм инсталирала готов Windows. Чист ... искам да кажа.

На доста компютри, които съм имала съм следвала указания от вашия сайт за инсталация на Windows. Дори за UEFI.

И всичко е било перфектно.

Windows 7 , който имам сега си е ок. Но... OBS забива със Windows 7.  И за това се налага раздялата с Windows 7.

Как трябва да разделя дяловете ? Ако е възможно няколко стъпки да ми дадете.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Sibila Sib Да, може. Има много програми за това. Но ще покажа с MiniTool Partition Wizard Enterprise 12.3

качих я тук www.p2pbg.com - free torrent download: MiniTool Partition Wizard Enterprise 12.3 - 31.31 MB

1.  Отваряш програмата.

2. От програмата маркираш с дясно копче дял C и от менюто натискаш на "Move/Resize"

3. Ще ти се отвори една таблица с един плъзгач (така го наричам аз). Плъзгаш го от дясната страна към наляво. 

4. Натискаш ОК

5. Ще се появи нов дял в програмата. Натискаш дясно копче на мишката на новия дял и от менюто избираш "Create".

6. От появилата се таблица му избираш (по принцип програмата си ги избира сама, но за всеки случай обърни внимание): файлова система (File system): NTFS, Create as: Primary, Drive Letter е буква на устройството. 

7. Натискаш ОК.

8. Долу в ляво на програмата има един бутон Apply - натискаш го. (ако нещо си объркала даваш другия бутон Undo - стъпка назад)

9. Програмата ще те подкани да рестартираш компютъра, за да си довърши работата преди да зареди Windows - рестартираш го.

10. Вече имаш нов дял. Отиваш на новия дял - дясно копче на мишката - формат - бърз формат. Това се прави с цел Windows да форматира дяла с неговата NTFS версия 

Препоръка: За да се избегнат евентуални проблеми със следващото зареждане на Windows след разделянето. То ти показва плъзгача колко място има заето и свободно. Повече отколкото е свободно няма да ти даде да влачиш. Обаче за да се избегнат проблеми те съветвам да: Примерно: Ако C има 90 GB заето пространство - ти му остави поне още 10-15 GB свободни (демек 110-115 ГБ общо да остане C), не го дели докъдето ти позволява.

Не знам колко общо ти е заето C, но ако е прекалено много - не ти пречи след инсталация да си изкараш от него и трети дял. Това си преценяваш ти според софтуера, които ползваш. За нормална употреба системен дял 100-120 ГБ е достатъчен. 

Ето и видео как става. 

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ето и видео как става. 

Благодаря Ви Много!

Започвам :)

Перфектен учител сте!

Никога не е късно да се научи една 58 годишна жена :)

После ще докладвам за резултат.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте!

1. Имаше борба между антивирусната програма и uTorrent. Не знаех,че Вече антивирусните програми го маркират като вирус.

Рових, четох и изключих антивируса за приемането му.

2. Прилагам снимки докъде стигнах и не мога да продължа. По всяка вероятност правя някъде грешка.

П.С. Нямам буква D. Има други букви.

minitool.png

minitool1.png

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Sibila Sib няма логика в това или на мен не ми се е случвало. Я опитай да стартираш програмата с администраторски права. Десен бутон на мишката на иконката и " стартирай като администратор". Ако не прати на лично фейсбук и ще пробваме и с други програми през teamviewer 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не е само тази програма. Тъй като блъскат програмите с реклами, то антивирусните ги подпукват като потенциално нежелани програми, дори и като  рекламен софтуер  (adware) .
Колкото до програмата...  Аз бих пробвал да я изтегля отново.
Не, че е  100 процента гаранция проблемът да е там, но  никога не се знае.
След като изтеглите отново програмата, добавете инсталацията в изключенията, а после и самата програма, когато се инсталира.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@Sibil Sib, пробвайте AOMEI Partition Assistant

https://www.diskpart.com/help/how-to-resize-partition.html

@Sibila Sib няма логика в това или на мен не ми се е случвало. Я опитай да стартираш програмата с администраторски права. Десен бутон на мишката на иконката и " стартирай като администратор". Ако не прати на лично фейсбук и ще пробваме и с други програми през teamviewer 

Случвало ми се е неведнъж - сменям версията на мениджъра (поддържам "на склад" и по-стари версии) и грешката я няма.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Sibila Sib няма логика в това или на мен не ми се е случвало. 

Здрасти! Не става. 

Благодаря ти много! Но... няма да ти губя времето.

Достатъчно време ми отдели и направи за мен.

Супер Урок!! Текст, видео :) 

Ще запиша най-важното и качвам нов Windows.

За мен ще е по-бързо. Сега нямам време.

А и ще знам, че при инсталация трябва да се помисли за два дяла.

Благодаря!  Ground Zero SPL

Не е само тази програма. Тъй като блъскат програмите с реклами, то антивирусните ги подпукват като потенциално нежелани програми, дори и като  рекламен софтуер  (adware) .

Мисля, че по-скоро е свързано със закона за авторските права.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Sibil Sib, пробвайте AOMEI Partition Assistant

https://www.diskpart.com/help/how-to-resize-partition.html

Случвало ми се е неведнъж - сменям версията на мениджъра (поддържам "на склад" и по-стари версии) и грешката я няма.

Благодаря!

Ще го направя по моя начин, както написах.

Съветвам те да направиш чиста инсталация на 10.

Точно това ще направя :)  , Йордан.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здрасти! Не става. 

Благодаря ти много! Но... няма да ти губя времето.

Достатъчно време ми отдели и направи за мен.

Супер Урок!! Текст, видео :) 

Ще запиша най-важното и качвам нов Windows.

За мен ще е по-бързо. Сега нямам време.

А и ще знам, че при инсталация трябва да се помисли за два дяла.

Благодаря!  Ground Zero SPL

Можеш да си го разделиш харда от самия инсталатор на самия Windows  по време на инсталацията. (от момента когато инсталатора ти изкара харда (дяла). Обаче така губиш всичката информация от харда. Затова първо си запази на друго източник важните файлове.  И го направи това нещо. Отнема минутка, но ако не сега, то занапред ще ти спести тия ядове сега с резервни копия на информация и така... дооокато харда е жив.

Ето снимки как става:

1. Цъкаш на всеки дял (включително и системния) и даваш на изтрий. така, че да стане един цял дял (втората снимка от точка 2.1)

fugy1nt.jpg

2. Цъкаш на "създаване" и на прозорчето "размер" пишеш колко гигабайта (в случая е в мегабайти) да е системния дял. Ако не работиш с професионални програми по 20-30 ГБ една, така, че да ти взимат голямо пространство на системния дяп - в случая 100-120 ГБ ти е предостатъчен. В случая аз съм направил 10000 МБ = 100 ГБ 

2.1 След като си посочила размер - натисни на "Приложи" и после се ти отвори едно прозорче и натискаш  "ОК".

4FA03mL.jpg

3. После ще ти се появят така дяловете (ако е GPT ще си създаде повече системни малки дялчета. но това да не те бърка). Дотук системния дял е готов. ОБАЧЕ на втория дял "D" ще трябва да се направи активен, за да е видим после в Windows. 

3.1 маркираш най-големия дял (обикновено  е долния) и даваш на  "Създаване" и после "Приложи". Тук прозорчето за размер НЕ СЕ ПИПА, че се направиш трети дял така. 

4. Крайния резултат ще изглежда нещо от сорта :

Накрая посочваш (маркираш) системния дял и "напред" да продължи инсталацията на него. Внимавай от бързина да не пуснеш инсталацията в втория дял "D"

wdTKwSI.jpg

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

А защо никой не предложи да се използва вграденият в Windows инструмент? Десен бутон на Conmputer, Manage, Disk Management, Десен бутон на диск С, Shrink volume и се задава колко ГБ да се стане диск С. После се влиза пак в Disk Management и се слага буква на новия  диск. Работи безпроблемно!

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Можеш да си го разделиш харда от самия инсталатор на самия Windows  по време на инсталацията. (от момента когато инсталатора ти изкара харда (дяла). Обаче така губиш всичката информация от харда. Затова първо си запази на друго източник важните файлове.  И го направи това нещо. Отнема минутка, но ако не сега, то занапред ще ти спести тия ядове сега с резервни копия на информация и така... дооокато харда е жив.

Благодаря! :) :) 

Отново за урока!

При инсталацията ще го направя.

П.С. Замисли се да правиш уроци Online. :)

Супер си!!  Ground Zero SPL

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ground Zero SPL

Йордан

Mirgogo

Благодаря ви!

Ще се видим в Windows 10.:)

disk1.png

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Sibila Sib Направила си недовършен дял D от 27 ГБ. 

Връщаме се назад: :D 

1. Аз направих същото като при теб на виртуална, за да се даде ясна гледна точка за какво иде реч. Трябва да се върнеш стъпка назад (ако не си направила друго след снимката)

1.1 Разширяване на том (маркираш диск C с дясно копче) напред-напред и край. Връщане в начално състояния със само C

vOKgNA1.jpg

Оттук вече почваш начисто всичко от начало.

2. Дясно копче и "свиване на том... (Shrink volume)" и в таблицата, която съм очертал и съм написал примерни 30 000 МБ (30 ГБ), ти (съдейки по снимката ти) пишеш 300 000 МБ  (300 ГБ). Тези 300 ГБ ще бъдат за дял D. останалите около 130 ще останат за дял C. Накрая след като задала 300 ГБ размер и цъкаш на "Свиване"

oZwoR68.jpg

3. Сега отдясно ще ти се появи диск с черна лента. Дясно копче - "нов обикновен том....", след това ще ти покаже една таблица (съветник му викам :D ) Даваш "напред - напред - напред - напред и край (без да променяш нищо) и си готова.

WYfKSA4.jpg4JQae65.jpg

j8RBDIc.jpg

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Sibila Sib Направила си недовършен дял D от 27 ГБ. 

Връщаме се назад: :D 

Връщам се и се захващам за работа  :)

Само заради теб Ground Zero SPL.

С теб не може да има незавършени задачи. :)

disk2.png

Само толкова ми даде като размер.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ground Zero SPL  и Mirgogo

Благодаря ви!!

disk22.png

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ground Zero SPL  и Mirgogo

Благодаря ви!!

disk22.png

Не си го направила правилно. Втория дял си направила 40 GB , а C е 424 GB.  Обяснил съм вечв как да го оправиш. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не си го направила правилно. Втория дял си направила 40 GB , а C е 424 GB.  Обяснил съм вечв как да го оправиш. 

Не ми разрешава повече от това.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако се хвана аз, на бас, че ще разреши :)  Грешка ли ти дава като се опитваш да отделиш по-голям дял  ? Ако да - каква ?  Бъди по-упорита , ако искаш да ти се получат нещата....

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако се хвана аз, на бас, че ще разреши :) 

Ти да видиш... 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване