Виртуална машина с максимална интеграция с Windows 10

24 мнения в тази тема

Публикувано

От много време не съм ползвал виртуална машина и съм излязъл от материята...

На въпроса:

Препоръчайте ми, моля, програма за виртуална машина, на която минимално да ѝ личи, че е виртуална машина.

Идеята е да има връзка с мрежовия интерфейс, с USB, да има интернет и най - важното, да може да индексира партишъните на хард драйва (В случая ССД) и да се ползва жива търсачка под Windows 7.

Написах някаква тъпотия.

Искам, като вляза във файловия експлорър на седмицата, инталирана на виртуалната машина да мога да търся и в партишъните на физическия компютър. Т.е. виртуалката да вижда и С и D на визическата машина и да ги разпознава, като свои.

Ако има опция, вградена в Windows 10 бих я пробвал (макар че като гледам каква боза са сътворили, едва ли ще е нещо хубаво).

Благодаря за отделеното време

P.S.: Ако може да се копира текст от едната машина и да се пейства в другата ще е страхотно

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Явно никой не ползва виртуални машини...

Инсталирах Hiper - V, пробвам я.

Инсталирах Virtual Box. Тя има невероятна интеграция с десктопа, може да се ползва съвместно с ОС на ПЦ-то без никакъв знак, че не е основната ОС. Уникално. Обаче. Не ще да индексира споделените папки. Не ще и не ще. Не иска да търси там и не позволява да се присъедини папката към либраритата, с причина, че не може да се индексира!!!

Направо ми скъса нервите. Hiper-V някак го направих да индексира и търси така, както Windows 10 никога, ама никога не е търсил.

И ей тва е къръщината. Едната машина е точно това, което искам да бъде и се държи както искам. А другата търси така, както искам. Меко казано съм нещастен.

Ха, похвалих Hiper-V и се оказа, че от 10 минути седи на подготовка на работен плот. Що не ще да инсталира х64, не знам. С Virtual Box също имах проблем с х64

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ползвам "VMware Workstation", но това, което искаш, тя не го може (или поне аз не знам).

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Защо не си инсталираш Everything , търси бързо и навсякъде.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

WMware Workstation Pro (има го в замунда).  Има всичко което желаеш (дори копиране и поставяне на текст), единствено трябва да споделиш C и D във виртуалната машина и да инсталираш инструментите на VM в гост ОС.

VMware

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това го има и виртуал бокс, даже може файлове с драг енд дроп да копираш. Ма не ще да индексира ибаната споделена папка 

Защо не си инсталираш Everything , търси бързо и навсякъде.

Затова 

0v234ST.jpg

Редактирано от Йордан
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И за мен си остава загадката, защо Вбокс не иска да индексира споделените папки. Иначе са извървели много път и им се е получило страхотно. Само тъпата индексация

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мерси, малко е странно, но върши работа...май

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

май

септември все някога ще бъде май

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мерси, малко е странно, но върши работа...май

Не знам какво правиш по тия Windows инсталации, но по подразбиране търсенето в Windows си работи. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не знам какво правиш по тия Windows инсталации, но по подразбиране търсенето в Windows си работи. 

Работи, но не както в 7 и не ми върши работа 

А понякога изобщо не работи, е интерес на истината. Неясно защо. Но за 1 година преинсталирах тъпия windows 10 няколко пъти. Идва ми прекалено да се занимавам с глупости само защото са ми набутали оср@на ОС насила 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Колко петабайта индексираш и претърсваш? И явно нямаш интуитивно съхраняване на данни, така, че даса ти лесни за намиране.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Папката, която ме вълнува е около 9 GB, като в нея има няколко големи видеофайла, които не се индексират.

Около 5 GB са текстовите файлове, които се индексират.

Именуването на файловете и подредбата им е съобразена с възможностите на търсачката на Windows 7 (Организацията на папките и файловете е създадена през 2010) и не е имало никакъв проблем или забавяне.

За сметка на това, откакто ползвам откровения боклук Windows 10 (по неволя го ползвам) направо ми се късат нервите, да не говорим, че не мога да разчитам на търсачката, а това е особено важно. Ма много.

Много ме е яд, че скапания вбокс не ще да индексира споделени папки. 

Успях някак да подкарам индексирането на споделена папка в 7 на Hiper-V,но нямам идея как го направих. Нямаш си и идея колко бързо и качествено е търсенето. Мигновено. 

И накрая, защо не можеш да приемеш, че 10 има компоненти, които не работят?

Да не кажем, че цялата ОС е откровен боклук 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нека да вмъкна един коментар с който да напомня защо Windows 10 е боклук. А това и обяснява защо Йордан има проблеми. На доста хора все още не им се вярва (след вече доста години), че Windows 10 се държи различно и непредвидимо, в зависимост от хардуера на който е инсталирана. Хора, които нямат проблем с тази ОС на техния хардуер се смеят и не вярват, че други хора могат да имат едни или други проблеми - с драйвери, с търсачка, с правилно разпознаване на периферни устройства, с функциониране на дадени програми, с работа на браузъри и игри, с портове, с работа на USB и още много. А истината е, че такива проблеми под WIndows 7 нямаше, защото тя се тестваше достатъчно дълго и мащабно и не чупеше едно или друго на даден хардуер САМО след ъпдейт. Сега Даката ако уцели някоя версия на Windows 10 от преди 5-6 години може и да му работи търсачката коректно. Но как да разбере кой точно ъпдейт е счупил тази функционалност за НЕГОВИЯ хардуер????

Редактирано от Иванов
6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Именуването на файловете и подредбата им е съобразена с възможностите на търсачката на Windows 7 (Организацията на папките и файловете е създадена през 2010) и не е имало никакъв проблем или забавяне.

Търсенето в имената или в съдътржанието на текстовите файлове се извършва?
Ето ти малко храна за мозъка:

https://www.ghacks.net/2015/09/01/how-to-make-windows-10s-search-lightning-fast-and-more-useful/
https://www.tomshardware.com/reviews/windows-10-index-files-improve-search,5593.html
https://docs.microsoft.com/en-us/troubleshoot/windows-client/shell-experience/windows-search-performance-issues

Редактирано от ExaFlop
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В имената понякога търси, но не вади всички резултати. Понякога изобщо не търси.

Трябва ми да търси в съдържанието. 

И наистина ли мислиш, че щом имам толкова сериозен проблем няма да потърся решение? В нета? Като урок, примерно? Или обяснение? Или "храна за мозъка". 

По едно време пусках индексиране по няколко пъти на ден 

Индексира, но не търси. 

@Иванов, хрдуерът е съвременен, не някоя Стара барака и при нормални обстоятелства не би трябвало да има проблем. 

Ще дръпна едно исо на mint, да го сложа на виртуалната машина, белким тъпия Линукс отлепи повече от шибания джам 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Йордан, оти не пробваш Win 8.1 как е ?

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

На работа имаме 3 компа с Windows 10 - version 2004. Имаме голяма база данни от word документи . Пробвал съм да търся различни думи. Намира ги светкавично.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Явно никой не ползва виртуални машини...

Инсталирах Hiper - V, пробвам я.

Инсталирах Virtual Box. Тя има невероятна интеграция с десктопа, може да се ползва съвместно с ОС на ПЦ-то без никакъв знак, че не е основната ОС. Уникално. Обаче. Не ще да индексира споделените папки. Не ще и не ще. Не иска да търси там и не позволява да се присъедини папката към либраритата, с причина, че не може да се индексира!!!

Направо ми скъса нервите. Hiper-V някак го направих да индексира и търси така, както Windows 10 никога, ама никога не е търсил.

И ей тва е къръщината. Едната машина е точно това, което искам да бъде и се държи както искам. А другата търси така, както искам. Меко казано съм нещастен.

Ха, похвалих Hiper-V и се оказа, че от 10 минути седи на подготовка на работен плот. Що не ще да инсталира х64, не знам. С Virtual Box също имах проблем с х64

За виртуализация на 64 битови инструкции, процесора трябва да има VT-x. Без VT-x в процесора пак може да се пусне виртуалка, но само 32 битова.

Колкото до виртуализаторите, зависи какво търсиш. По отношение на производителността, най-добрата в това отношение под Windows е Hyper-V. От всички изброени, тя е единствената Level 1 hypervisor (service на Windows), за разлика от останалите, които са Level 2 (обикновено приложение).
По отношение на съвместимостта, VirtualBox и VMWare поддържат повете guest операционни системи. Hyper-V поддържа повечето версии на Windows от 7 нагоре, както и ограничен брой Linux дистрибуции (Debian и Ubuntu). Най-голяма поддръжка (брой OS, вкл. версии на дадена OS) има VMWare (може би единствената, на която все още можеш да подкараш Windows 95 и Windows 98).

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За виртуализация на 64 битови инструкции, процесора трябва да има VT-x. Без VT-x в процесора пак може да се пусне виртуалка, но само 32 битова.

Колкото до виртуализаторите, зависи какво търсиш. По отношение на производителността, най-добрата в това отношение под Windows е Hyper-V. От всички изброени, тя е единствената Level 1 hypervisor (service на Windows), за разлика от останалите, които са Level 2 (обикновено приложение).
По отношение на съвместимостта, VirtualBox и VMWare поддържат повете guest операционни системи. Hyper-V поддържа повечето версии на Windows от 7 нагоре, както и ограничен брой Linux дистрибуции (Debian и Ubuntu). Най-голяма поддръжка (брой OS, вкл. версии на дадена OS) има VMWare (може би единствената, на която все още можеш да подкараш Windows 95 и Windows 98).

Intel® Core™ i7-9700K Processor

EM3bn2Z.png

Нямам претенции за архитектурата на ОС, трябва ми търсенето. Може би трябва да преинсталирам отново, но ако @Иванов е прав, то на този хардуер никога няма да имам работеща ОС. Язък, че струва над 2к лева

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами Дака, ако съм на теб ще започна с инсталиране на издания на Windows 10 от преди няколко години. В руските торенти има хиляди. Само гледаш да поддържа EN, че доста пъти пускат такива само на руски. Едва ли държиш на последните ъпдейти и "кръпки в сигурността" :ag:. Може да ти се наложат няколко инсталации една след друга, но пък представи си че една от тях се окаже работеща на твоята машина :). После забраняваш ъпдейтите и си свиркаш.

Редактирано от Иванов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

От кога разправям да пробва едно инсайдърско издание... 
https://uup.rg-adguard.net/
В момента 21296

Редактирано от ExaFlop
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Данчо, виж си настройките на виртуалката. Имаш процесор с 8 нишки. Ако не играеш игри често, дай на виртуалката половината.

Освен това, RAM-а. Изискванията за нормална работа във виртуалката са не по-различни от тези на реален хардуер. Тоест, поне 2 кила за Windows 7 и поне 4 от 8/8.1 нагоре. Hyper-V, като единствена Level 1 от изброените, има дори опция за динамично ползване на рама. Задаваш стартова, минимална и максимална стойност и Hyper-V автоматично си следи колко рам иска виртуалката, като я променя динамично спрямо направените настройки. Това обаче не променя факта, че никоя стойност (или поне стартовата) не може да е под минималните изисквания за нормална работа.

Hyper-V има настройка за Legacy (Gen 1) и UEFI (Gen 2). Това се задава при създаване на виртуалната машина, после не можеш да променяш.

По време на инсталацията е нормално да изглежда бавна и мудна. Това се оправя, когато се инсталира системата и се инсталират Guest Addition-ите, сиреч, драйверите за виртуалката.

Редактирано от Филип Петев
6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване