Виртуална машина с максимална интеграция с Windows 10

6 мнения в тази тема

Публикувано

От много време не съм ползвал виртуална машина и съм излязъл от материята...

На въпроса:

Препоръчайте ми, моля, програма за виртуална машина, на която минимално да ѝ личи, че е виртуална машина.

Идеята е да има връзка с мрежовия интерфейс, с USB, да има интернет и най - важното, да може да индексира партишъните на хард драйва (В случая ССД) и да се ползва жива търсачка под Windows 7.

Написах някаква тъпотия.

Искам, като вляза във файловия експлорър на седмицата, инталирана на виртуалната машина да мога да търся и в партишъните на физическия компютър. Т.е. виртуалката да вижда и С и D на визическата машина и да ги разпознава, като свои.

Ако има опция, вградена в Windows 10 бих я пробвал (макар че като гледам каква боза са сътворили, едва ли ще е нещо хубаво).

Благодаря за отделеното време

P.S.: Ако може да се копира текст от едната машина и да се пейства в другата ще е страхотно

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Явно никой не ползва виртуални машини...

Инсталирах Hiper - V, пробвам я.

Инсталирах Virtual Box. Тя има невероятна интеграция с десктопа, може да се ползва съвместно с ОС на ПЦ-то без никакъв знак, че не е основната ОС. Уникално. Обаче. Не ще да индексира споделените папки. Не ще и не ще. Не иска да търси там и не позволява да се присъедини папката към либраритата, с причина, че не може да се индексира!!!

Направо ми скъса нервите. Hiper-V някак го направих да индексира и търси така, както Windows 10 никога, ама никога не е търсил.

И ей тва е къръщината. Едната машина е точно това, което искам да бъде и се държи както искам. А другата търси така, както искам. Меко казано съм нещастен.

Ха, похвалих Hiper-V и се оказа, че от 10 минути седи на подготовка на работен плот. Що не ще да инсталира х64, не знам. С Virtual Box също имах проблем с х64

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ползвам "VMware Workstation", но това, което искаш, тя не го може (или поне аз не знам).

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Защо не си инсталираш Everything , търси бързо и навсякъде.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

WMware Workstation Pro (има го в замунда).  Има всичко което желаеш (дори копиране и поставяне на текст), единствено трябва да споделиш C и D във виртуалната машина и да инсталираш инструментите на VM в гост ОС.

VMware

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това го има и виртуал бокс, даже може файлове с драг енд дроп да копираш. Ма не ще да индексира ибаната споделена папка 

Защо не си инсталираш Everything , търси бързо и навсякъде.

Затова 

0v234ST.jpg

Редактирано от Йордан
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване