Влачене на системата.

10 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте, както се подразбира от заглавието на темата, имам проблем с така нарченото влачене на системата.

Конфигурацията е тази от профила ми, или по-точно : Intel Pentium G4560 в комбинация с R9 280X и DDR4 на 2400МХз

Като цяло си ъпгрейднах стария компютър, които беше с Dual Core E8400 клок на 3.6 и GTX550Ti също с клок, ссд-то и хард диска не съм ги закачал, като само съм преинсталирал от Windows 7 на Windows 10, играя същите игри, разбира се има разлика в фреймрейта и то голяма, на по-високи насторйки, но в един момент фпс-а пада буквално до 2-3 кадъра за период от 2-3 секунди и се нормализира отново, дори докато пиша този пост, забелязвам как ми насичат буквите, ако пиша по-бързо.. Пак казвам, този проблем го нямах на старата конфигурация, която използваше SSD-то и хард диска от настоящата, проведох стрес тестове на системата, и не Throttle-ва , защото и това ми мине през акъла, нищо не е овърклоквано и градусите са под 50... Рама е тестван с memtest и не откри проблеми там.. някакви идеи?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Вирус? Постоянно сканиране на антивирусната? Уиндоус Ъпдейт?

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Е как ще е все същото като сам си написал, че си ъпгрейднал от Windows 7 на Windows 10. Тази операционна система се държи различно на различен хардуер. Помисли за оптимизиране и спиране на куп процеси, деинсталиране на One Drive, Кортана и другия боклук, който едва ли ползваш.

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Всичко възможно, което не използвам е изключено + Defender и Edge.. Същата работа... на всички игри, без значение от настройките.. на всяка 1м го прави, понеже гледам фреймрейта през AMD Link

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не си само ти, вероятно е така наречения Power Throttling, което е функция в Windows 10, която грубо казано преебава процесите, за които смята, че са на заден фон. Дано да разбираш английски добре, ето ти куп методи да го изключиш: https://www.windowscentral.com/how-manage-power-throttling-windows-10

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Изключих Power Throttling и за момента се държи доста добре компютъра, но нямах и време да  се задълбоча в гейминг, очакваме включване, ако проблема не е от там...

EDIT: Не, същата работа...

Редактирано от MirkO95
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако искаш съвет от мен, трябва да минеш на по-ниска версия на Windows 10 и да не ъпдейтваш. Тоест директно да забраниш ъпдейтите. Тази 2020 е тежка и има още повече глупости от преди, днес чета че ще пускат нов ъпдейт с разни новинарски балончета :ag:. Прави си сметката колко "добре" ще се отрази на производителността.

Знам, че няма да ме послушаш, но.... Препоръчвам направо да минеш на 1909.
Ако искаш леко оптимизирана версия, това е твоя линк: https://drive.google.com/uc?id=1FZLT1GM3lgZZolHHqrJnEXWbBfUltSO8&export=download

Скоро ще пусна тема.

Редактирано от Иванов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

То, ако е така направо да мине на LTSB. Там освен ъпдейт за сигурността, друго няма да получи.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ето го решението, вече 50мин играх на DiRT Rally, всичко ултра, и въпросното дропване го нямаше, а при нея беше най-очевидно...

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване