Сблъсък За или против ваксинирането срещу Covid-19

Ваксинация срещу Covid-19   57 гласа

1. 1. Ще се ваксинирате ли?

Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

647 мнения в тази тема

Отговорено (Редактирано)

...

Ами тъй де- всичко което пиша е на база личен опит (и аз, и половината рода поне изкарахме вируса- аз леко, други по-тежко, имаше и в интензивното) и такъв на познати и роднини, медицинско образование, малко мозък, здрава логика и като бонус обсъждане на ситуацията с истински светила в медицината на световно ниво- не вярвах, че някога пак ще ми трябват френския и немския ама бързо си ги припомних...

И когато кажа, че е невъзможно днес и изобщо в близките години да има ваксина поради технологични причини и важни процедури които не може да се заобикалят ставам антиваксър.

Когато кажа, че нещо което те "пази от тежко изкарване на болестта, но НЕ те пази от заразяване" не е ваксина- ставам антиваксър

Като кажа, че носенето на маски е не само безполезно, а и много вредно едни хора са силно недоволни

Когато кажа, че "ваксинираните" които МОГАТ да се заразяват и съответно РАЗПРОСТРАНЯВАТ заразата е абсолютно малоумие да обикалят свободно света, а другите да бъдат ограничавани щото са заразоносители- ставам антиваксър и още 5 по-лоши неща

Когато кажа, че се инжектира нещо с неясен произход и като минимум неизвестни последици в дългосрочен план (понеже не са минали нужните ГОДИНИ изследвания) веднага бивам повишен до водач на антиваксърска групичка.

Когато кажа и обясня защо нашата статистика с болни и умрели е меко казано "силно изкривена", а в прав текст казано е тотално фалшива ме повишават още по скалата за "противници на ваксата"

Като кажа, че ми звъняха познати от голяма международна фирма да внимавам с поведението си, че в "онази" тяхна дъщерна фирма където работи внукът ми "случайно" са планирани съкращения, а да остава "някой" без работа баш в средата на ипотечният си кредит е лошо точно в момента- веднага ме бутат за конспиратор...

Поне засега не залитам по теории на конспирациите с чипове, изтребване, контрол на популация и т.н. макар някои теории да не са лишени от смисъл, но от всяка друга гледна точка (вкл. и законна) това НЕ СА ВАКСИНИ в никой смисъл на думата и НЕ ТРЯБВА да се прилагат на хора. 

Дали съм "мъдър човек"- надали, но поне мога да мисля и да си правя изводи, нещо което е изключително трудно за днешните поколения. 

ПС: Познати в един голям син магазин който дава 20лв. ваучер ако се ваксинираш в пункта на паркинга им са направили едно тяхно си проучване с интересни резултати... 3 дни сверявали на коя клиентска карта се използват ваучерите за "ваксинация" с предишният оборот на същият клиент- масово, в над 70% от случаите ваучера са ползвали клиенти които имат ПОД 300лв. оборот ГОДИШНО и буквално няма клиент с оборот над 1500лв. годишно да е ползвал такъв ваучер. Изводите всеки да си ги прави...

Редактирано от min max
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Редактирано от Ground Zero SPL
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Авторите на горното видео крайно леви,след купейкин,тия горните очаквам да последва видео на Киро брейка.

-2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Авторите на горното видео крайно леви,след купейкин,тия горните очаквам да последва видео на Киро брейка.

Ама ти казват истината, която не е за всеки разбира се (да го каза по-тактично);)  Ония от министерството да не са чистите душици ? Или кораба си има конкуренция тук. 

Редактирано от Ground Zero SPL
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Днес засякох някаква жена да обяснява за случката във Варна, че линейката била предоставена от някой си и лекарите имали разрешение за дейността си, но НЕ били длъжни да го носят и да го показват :kick: Че имат разрешение не се съмнявам- ако нямат ще им го напечатат веднага, но как така не трябва да го носят и показват? Да напомним и за темп. режим за "ваксините"- задължително е да имат документация в която да е описано кой им е дал "ваксините", кога го е направил и колко им е срока на годност извън хладилник. Като този документ трябва да могат да ми го покажат и не само да могат, а и да го правят преди всяко дупчене за да знае клиента, че го дупчат качествено. И по-интересното- кой и как ще ми гарантира, че онзи който ми слага инжекцията в някаква кола или палатка е медик, а не прост санитар? Или продавачка на домати от Женския пазар? Да е кабинет в болница по презумпция се счита, че там работят медици ама в палатка или линейка кой и най-вече как ми гарантира качествено обслужване? 

Горното означава ли, че утре мога да си купя една линейка, да кача в нея 3-ма човека с вид на лекари, да обикалям по села и паланки и спокойно да дупча хората с каквото си искам? И като ме питат за разрешение да казвам "имам, но не съм длъжен да ви го показвам"? 

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Гаварит Масква, опорните нефелни точки са спуснати тавариши.Bai_tanas преди 5 страници много точно описа какъв ни е проблема,не само за вируса а като цяло.А едни маши на чужди интереси се опитват да ни отварят очите в "правилната" посока.

Редактирано от gbg
-4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

...Bai_tanas преди 5 страници много точно описа какъв ни е проблема,не само за вируса а като цяло.А едни маши на чужди интереси се опитват да ни отварят очите в "правилната" посока.

И как точно ще ме убедиш, че някакъв продажник избягал от родината си за пари не е "маша на чужди интереси", че ми го даваш за пример и трябва да ми пука за неговото мнение или, че неговата посока е "по-правилната"? 

Силно вероятно е да съм по-възрастен от баща ти и дори през комунизма имах много пъти възможност да избягам "на Запад", та дори и с предложения за работа в сериозни клиники обаче НИКОГА не съм си и помислял дори да напусна родината си. В последствие се оказа, че при мен идваха на специализация хора от половината "проспериращ Запад" и ми предлагаха 7-цифрени суми да отида при тях да работя и преподавам. Та така- защо следва да ми пука, за мнението на някакъв предател? За мен хора напуснали родината си за постоянно са точно това- ПРЕДАТЕЛИ. Може да са умни, кадърни и т.н. обаче са предатели- някога едни хора са се връщали от чужбината за да се бият за родината си, сега страхливците бягат навън за да изкарват пари...

Нищо лично, всеки има право да се засяга от думите ми ама това е МОЕТО мнение- нито ви карам да се съгласявате, нито ви го натрапвам за разлика от пробитата гемия и пригласящите му...

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дразни ме липсата на самосъзнание.Още преди короната,като усетиш,че не си добре седни си вкъщи няколко дни,а не да се буташ между хората и да им ръсиш грип.Да ама той не бил болен от грип а бил настинАл когато някой му направи забележка.Пресния пример е от преди две седмици мой роднина и съсед 58 годишен.През оградата го видях че е болен,а пък той ми се оплака, че като кашлял го гледали лошо и че бил само настинАл не било ковид.Обикаля си една седмица нагоре надолу,гости си посреща и на седмия ден нещата взеха да стават зле.Доктор, тест и опаааа положителен.На следващия ден жена му без вкус и мирис и тя положителна.Той 5 дни с температура 40 гр на легло,плевмония,бял дроб след снимка в много лошо състояние за хоспитализация.Майка му и тя на легло болна.Дъщеря му контактна не си промени поведението, на кафенце с приятелки, по магазини, живот.Жена му до последно беше на работа в хранителен магазин.Пламнаха цялото семейство и около тях изгърмяха и други контактни.Та от безотговорното поведение на един индивид извади от строя и вкара в разходи и тревога много хора.Чух се по телефона вчера с него и за радост се подобрява.И каза пазете се ,че нещата могат лесно да се объркат,а преди това не беше много привърженик на мерки.Нужно ли беше по трудния начин да разбира има ли вирОс и че не е безобидно грипче.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Остави ги, аз се убедих че с добро няма да се промени мнението нито тук, нито на по-голямата част от българското закостеняло общество. Защото се оказва че са страхливци, които не само че не може за миг да допуснат, че не са прави, но и изобщо не осъзнават че с действията си са тихите убийци на нацията. Затова продължавам основно с реалната работата на терен, където всеки ден убеждавам хора че като се ваксинират, правят добро за себе си и за околните. С приказки по форумите трудно се убеждават антиваксъри и такива, смятащи че самолети ни пръскат с корона.

Знам, че ви писна да се пише за коронавируси и ваксини, ама за две седмици са починали 800 души. Все едно са измрели две села имащи право да избират кмет. Все едно са паднали 4 пътнически самолета и няма оцелели. И няма национален траур, даже обратното, вие се радвате вероятно че "овците" умират, и продължавате да повтаряте едни и същи лъжи, манипулации и грозни неистини, само и само някой да не се "обърка" да се ваксинира. Срам, срам, срам да правите това срещу собствените си сънародници и роднини.

Редактирано от korab
-2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Само, че тук нещата са по-различни. Трябва да се тестваш,  за да разбереш дали си настинал от тая невиждана ярост :D 

https://dariknews.bg/novini/sviat/medici-v-gyrciia-organizirat-stachka-sreshtu-zadylzhitelnata-vaksinaciia-2284198

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дразни ме липсата на самосъзнание.Още преди короната,като усетиш,че не си добре седни си вкъщи няколко дни,а не да се буташ между хората и да им ръсиш грип.Да ама той не бил болен от грип а бил настинАл когато някой му направи забележка.Пресния пример е от преди две седмици мой роднина и съсед 58 годишен.През оградата го видях че е болен,а пък той ми се оплака, че като кашлял го гледали лошо и че бил само настинАл не било ковид.Обикаля си една седмица нагоре надолу,гости си посреща и на седмия ден нещата взеха да стават зле.Доктор, тест и опаааа положителен.На следващия ден жена му без вкус и мирис и тя положителна.Той 5 дни с температура 40 гр на легло,плевмония,бял дроб след снимка в много лошо състояние за хоспитализация.Майка му и тя на легло болна.Дъщеря му контактна не си промени поведението, на кафенце с приятелки, по магазини, живот.Жена му до последно беше на работа в хранителен магазин.Пламнаха цялото семейство и около тях изгърмяха и други контактни.Та от безотговорното поведение на един индивид извади от строя и вкара в разходи и тревога много хора.Чух се по телефона вчера с него и за радост се подобрява.И каза пазете се ,че нещата могат лесно да се объркат,а преди това не беше много привърженик на мерки.Нужно ли беше по трудния начин да разбира има ли вирОс и че не е безобидно грипче.

Много хора не се тестват заради репресивните мерки срещу болните. 10 дена е инкубационният период, значи всеки може да ръси зарази и без да знае дори.

Да не говорим в точността на тестовете. 

Аз лично, постъпих в болница със 100% симптоми на корона глупост, с пневмония (да, така се пише) и пъцъръ беше отрицателен. Да, това ми спести 28 дни карантина (тогава беше толкова) след излизане от болница, но е показателно. 

Да не говорим за женицата, която първо и бил положителен теста, после направила 2 отрицателни, ма край 

Има ли положителен, прокажен си. 

Остави ги, аз се убедих че с добро няма да се промени мнението нито тук, нито на по-голямата част от българското закостеняло общество. Защото се оказва че са страхливци, които не само че не може за миг да допуснат, че не са прави, но и изобщо не осъзнават че с действията си са тихите убийци на нацията. Затова продължавам основно с реалната работата на терен, където всеки ден убеждавам хора че като се ваксинират, правят добро за себе си и за околните. С приказки по форумите трудно се убеждават антиваксъри и такива, смятащи че самолети ни пръскат с корона.

Знам, че ви писна да се пише за коронавируси и ваксини, ама за две седмици са починали 800 души. Все едно са измрели две села имащи право да избират кмет. Все едно са паднали 4 пътнически самолета и няма оцелели. И няма национален траур, даже обратното, вие се радвате вероятно че "овците" умират, и продължавате да повтаряте едни и същи лъжи, манипулации и грозни неистини, само и само някой да не се "обърка" да се ваксинира. Срам, срам, срам да правите това срещу собствените си сънародници и роднини.

Да, общо са умрели 800 души и всичките от корона.

Никой не отрича болестта, отричаме статистиката. 

Ма зомбитата ядат мозък и той отива в стомаха, не в главата 

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

1. Никой не твърди, че няма такъв вирус. Всъщност корона вируси съществуват от много години. Имаме медицинско лице във форума, той може да обясни по-подробно.

2. От корона и грипни вируси всяка година измират стотици хиляди души. Даже грипните вируси са доста по-агресивни и опасни. Просто сега сте шокирани, защото ви облъчват по няколко пъти на ден с тази черна статистика, а преди не се изнасяше публично. Ако имаше сводка за починалите от рак, инфаркти и инсулти на ден, щяхте да се чудите вие как сте още жив и защо населението на планетата не се е стопило досега.

3. Темата е за ваксинирането и спорим за това, че предлаганите ваксини всъщност не са ваксини и повече вредят, отколкото да помагат. Говорим за огромен политически и финансов заговор, който изобщо не е конспирация и съвсем скоро всички ще се убедят в това. Вече започнаха дела, протести и прочие...

Редактирано от Иванов
8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дразни ме липсата на самосъзнание...

Доколкото знам, ГРИП в повечето случаи е придружен с проблеми с белите дробове. Както казах и преди аз съм с ниски левкоцити и при мен нещата дори и при най-лек грип протичат малко по-тежко. Сега как да разбирам това, че този грип е страшилище като аз го изкарах още в началото, когато още не се знаеше нищо за него (наистина изкарах го тежко и без кой-знае какви лекарства, без антибиотици и т.н.). Преди няколко седмици също имах някакви симптоми но пак не потърсих лекар, защото всичко мина за 2-3 дни. Изключително леко, кашлица, гърло (което при мен си е редовно). Без задух и т.н.

Как ако бях отишъл на доктор би ми се отразило това... Не знам. Само знам, че (съдя само по себе си!!!) всичко е преувеличено и ако казваш нещо против си враг на народа. Тук играят МИЛИАРДИ, не милиони долари. Казвам го ХИПОТЕТИЧНО но явно на някого се плаща за тази ситуация. Обаче на тези на които се плаща, това са дребни риби (било то и политици) и тези дребни риби ще дойде ден когато те ще изгорят нека си го знаят.

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Преди няколко минути ходих до магазина, като се връщах до контейнера видях няколко БРАТЧЕДИ.
Попитах ги... Братчед за вас няма ли Коронавирус бе?
Отговора им беше:
Няма брачет куроната е само за българите, нас никой ни ни васкинира и не ни ще.
Ний сме васкинирани от Господ, тоя вирус е само за българирти. Вас ви лъжат пък вии им вярвате.

Това е което един неграмотен циганин ми каза.

Това е абсолютно сериозно.

Редактирано от Неделев
5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

3. Темата е за ваксинирането и спорим за това, че предлаганите ваксини всъщност не са ваксини и повече вредят, отколкото да помагат. Говорим за огромен политически и финансов заговор, който изобщо не е конспирация и съвсем скоро всички ще се убедят в това. Вече започнаха дела, протести и прочие...

Ако може давай го по-кротко с изразите, че никой няма нужда от още паника... За другото съм съгласен- "ваксините" не са ваксини поне засега, че има заговор за изкарване на милиарди от въздуха го виждат и децата, че милиони хора с малък бизнес фалираха + средният бизнес масово го закъса и всичко е от полза за големите корпорации се вижда не от самолет- и на Марс да си пак ще се види, че правителствата като минимум се възползват от ситуацията и опипват почвата колко тормоз и издевателства могат да понесат хората е явно, но дотам.

Че "ваксините" не помагат кой знае колко го виждаме с очите си, че има починали и т.н. след "ваксиниране" също виждаме, но не сме ние хората които да определят дали "ползата" и "вредата" от дупченето са в допустими граници- за това са нужни години изследвания. И затова една ваксина се одобрява изключително бавно- трябва да минат тези години с изследвания за увреждания в дългосрочен план за да се каже "полза-вреда" са в допустими граници. 

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А колко са тези допустими граници???

Колко са ваксините, които действат???

Кои са тези ваксини, които наистина действат???

Защо не се ваксинират деца???

Защо само възрастни???

Те ли са тези, които са най уязвими???

Младите не боледуват ли???

Защо един 40 годишен мъж да се разболява а един 15 годишен НЕ!!!

Има хиляди въпроси ЗАЩО, които остават без отгвор.

Защо никой не дава отговор на тези въпроси.

Защо хората, които имат отговори ги е страх да отговарят???

Пазят си задниците или какво???

Защо станахме опитни свинчета на големите корпорации и защо не ни пука за това???

Редактирано от Неделев
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ще ви дам превод на част от ОФИЦИАЛЕН документ от същите регулатори,които дадоха разрешение за масово инжектиране с "ваксините":„FDA отбелязва, че Pfizer„ идентифицира повишена заболеваемост, свързана с ваксината, особено опасност от респираторно заболяване, като важен потенциален риск “. По същия начин ЕМА признава, че „свързаното с ваксината респираторно заболяване“ е „важен потенциален риск ... който може да бъде специфичен за ваксинацията срещу COVID-19“.Накратко,те са знаели,че тези "ваксини" ще направят ситуацията по-зле,в документите им има и описани страшните странични ефекти и вероятността от смъртни случаи,но разрешиха масово инжектиране и ако не бъдат спрени ВЕДНАГА,ще има много жертви,вече им става все по-трудно да скрият,колко много загинаха от тези "ваксини"!

Забележете,колко е по-висок процентът при ПСР тестовете и като си припомним,че това изобщо НЕ е диагностичен тест,да ни кажат,до колко цикъла го ползват,защото над 25 цикъла дава до 85% фалшиви положителни резултати.Само че инструкциите за лабораториите са да въртят до 45 цикъла,което означава 92% ФАЛШИВИ резултати и ако този,който е излязъл положителен НЕ е със симптоми на заболяване,тестът НИЩО НЕ ОЗНАЧАВА! Спрете манипулацията,надувате изкуствено бройката!Антигенните тестове пък по принцип НИЩО не доказват при инфекциозни заболявания-нито идентифицират причинителя,нито заразния товар!ДА,имаме нова вълна от заболеваемост,но това е вълната на страничните ефекти на "ваксините" и колкото повече инжектирате,по-зле ще става!Накрая може да стане такава вълна от смъртни случаи,че няма вече да можете да скриете,че това са летални инжекции!

Превода е машинен.

Редактирано от Неделев
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Когато поемат отговорност за последиците от експеримента,всеки инжектиран да получава уверение или договор за изплащане на обезщетение при поява на нежелана реакция,която тежко да увреди същия или да го инвалидизира или временно да го осакати, тогава да  се мятат по медиите и да ми правят томболи :)  Ако е всичко така, както го казват,защо ние да поемаме тази отговорност?,но това няма да стане,за това така мазнишки и подмолно се действа,за това и директно никога няма да ги направят задължителни, а ще ги бутат през работодатели и рестрикции за ползване на услуги.Има ли за препаратите в имунизационния календар фонд, за обезщетения, има нали, но  там нещата са тествани по реда и правилата ,докато фак-сината за коФид върви редом с подписване на съгласие.

K1upIeM.jpg

9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И как точно ще ме убедиш, че някакъв продажник избягал от родината си за пари не е "маша на чужди интереси", че ми го даваш за пример и трябва да ми пука за неговото мнение или, че неговата посока е "по-правилната"? 

Силно вероятно е да съм по-възрастен от баща ти и дори през комунизма имах много пъти възможност да избягам "на Запад", та дори и с предложения за работа в сериозни клиники обаче НИКОГА не съм си и помислял дори да напусна родината си. В последствие се оказа, че при мен идваха на специализация хора от половината "проспериращ Запад" и ми предлагаха 7-цифрени суми да отида при тях да работя и преподавам. Та така- защо следва да ми пука, за мнението на някакъв предател? За мен хора напуснали родината си за постоянно са точно това- ПРЕДАТЕЛИ. Може да са умни, кадърни и т.н. обаче са предатели- някога едни хора са се връщали от чужбината за да се бият за родината си, сега страхливците бягат навън за да изкарват пари...

Нищо лично, всеки има право да се засяга от думите ми ама това е МОЕТО мнение- нито ви карам да се съгласявате, нито ви го натрапвам за разлика от пробитата гемия и пригласящите му...

Уважаеми MinMAx,

благодаря за квалификацията по мой адрес. Няма да ги коментирам, понеже моят татко, ме е учил, че по дрехите посрещали, а по ума изпращат. В този ред на мисли,съдейки по вашите изказвания, особенно по следното, "не вярвах, че някога пак ще ми трябват френския и немския ама бързо си ги припомних". най-вероятно Вас никога не ви изпращат. Но нали твърдите, че сте чедо на комунизма, там са им набивали в главите, как Вожда Димитров бил научил, за 3 месеца от нулата немският език, в затвора, докато го измъчвали и как след това се е защитавал сам, на "Лапцигският процес" - та затова не ме учудва, че сте в състояние за ден, два да си припоните два езика и след това да си говорите на равна нога "с истински светила в медицината на световно ниво". Съдейски по малкото Ви постинги във форума, с руският сте явно също на "ти".

Но да се върнем, чисто фактологически към цитираното Ви по-горе изказване.

В същността си, би трябвало същотото да заинтригува и доста други съфорумци, които твърдят, че са мислещи и способени във всяко междуредие да отсяват просото от плявата, макар понякога захласнати от многото дървета, не виждат че са вече влезнали в гората.

Във Вашията случай, от чисто фактологическа гледна точка, може да се постави хипотезата, че Вие сте точно толкова платен трол, колкото и " Корабният". Разликата е, че на Ващата ведомост се води на отчет при конкуренцията му.

Та елементарна математика и познания по история:

Годината е 2021. Комунизма в България свършва на 10.11.1989. От тогава насам са минали 31 години.

При положение, че по времето на комунизма, Вие сте били "светило", в ...., с възможности да избяга "на Запад", логично е да сте бил в апогея на силите си.

Твърдите, че сте имали множество възможности да излезете в "загниващият Капитализъм": Приемам че предолженията за "трансфер" са идвали през 2 години и са били 3 на брой. Значи безуспешните опити да Ви вербуват са започнали някъде към 1983-4 година.

Ако вземем впредвид, че по времето на Соца, сте завършили средно образование на 18 години, след което задължително сте карали минимум 2 години казарма, би трябвало да сте завършили медицина ( 5 години обучение, плюс минимум 1 година стаж) на 26-27 години - млад и зелен лекар.

Да предположим, че за да стигнете нивото на един корифей в професията си, на който "скъперниците капиталисти" на драго сърце предлагат 7 цифрени суми и ъглов кабинет, в най-известните клиники, за да работи и преподва, се предполага,че сте бил доказан и безапелационен специалист-професионалист и на национално и на междунардно ниво. Обиконовено такива хора, в конкретният период от живота си се мерят, в свтовен мащаб с около още 50-100 души. Имали сте научна степен, публикации в научни издания, участия в симпозуми и тн. За всичко това, освен талант е нужно и време - минимум едни 10 години. Значи във въпросната 1984 година, излиза, че в най-добрият случай Вие сте били на около 35-36 години.

От 1984 година насам са изминали 37 години. При положение, че тогава сте били на 36, излиза, че към днешна дата сте на 73 години.

В тази връзка имам следните въпроси имам към Вас:

1) Защо един 73 годишен се регистрира на 16.09.2021 във форум за софтуер и говори предимно на тема Корона?

2) При положение, че най-голямато постижение в сферата на модерните теххнолгии по времето на соца е била от "полу-проводници тази година, догодина цели проводници", тази Ви регистрация в такъв вид форум изглежда още по-подозрителна?

3) Искрено се възхищавам на музикланата Ви култура - на 73 години да сте запознат в детайли с творчестовото на Disturbed и Leo и паралелно да се кефите на кавъри на "Mötley Crüe" - това вече не е за 7 цифрена сума, това е priceless - (между-другото, само за сведение, в Германия заплатите на лекарите са тарифирани. При добро желание тарифните договори ги публикуват и цифрите могат да се проверят. Главен лекар през 2021 взема бруто, на годишна база, работейки в клиника, межуд 150 000 до 450 000 евро. След данъци, остават половината от тях. Ако имат, частен кабинет, може и повече. Та ако приравним в днешни цифри, 7-цифрените Ви оферти, пресмятайки инфлацията, от фаталната за всички конспиратори 1984, до наши дни, то най-вероятно способности Ви, за които са искали да ви плащат и да ги обучавате са били извън границите на човешките спосбности. Вероятно сте били в състояние да застанете пред която и да е морга на света. да вдигнете ръце и да изречете: "Лазаре, излез вън!"

3) А ако наистина сте имали тази възможност, да отидете да работите и да преподавате навън, по специалността си:

а) приносът ви за името на България, като посланик на нацията щеше да е не по-малък отколкото този, да си стоите като родолюбец в зоната си на комфорт

б) сега нямаше да се притеснявате да говорите открито за това, в което вярвате, да не би случайно да уволнят внука Ви от "дъщерната фирма", ами щяхте да им теглите на обаждащите се една здрава и сочна и щяхте да му изплатите ипотечният кредит от пенсионият си фонд.

с) А най-голямато Ви житйско завоевание щеше да е това, че щяхте да говорите открито и свободно, с името си, а не като мин-макс, на равна нога "с истински светила в медицината на световно ниво" и то от доста по-висока трибуна, от тази, която Ви предлага форум за софтуер, който го посещват около 10 души с мозък в главата и още около 100 такива, които имат претенции, че имат такъв.

Останете си със здраве, На вашата възраст, а и на всяка една друга, това е най-важното.

Редактирано от Bai_tanas
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Певец, гледах новините и се замислих. 

Реално, от ваксините само ваксинирани. Нито един неваксиниран не е умрял вследствие ваксина 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Добре бе, аз сега се замислих, след последните мнения. Защо привържениците на ваксинирането са толкова агресивни към хората, които не искат да се ваксинират? Защо упорито отказват да приемат тяхната гледна точка? Аз защо не ги мразя, след като съм противник на Ковид ваксинирането. Защо приемам спокойно тяхната гледна точка и се опитвам да ги разбера? Може да ги съжалявам, но не ги нападам. Защитавам спокойно моята гледна точка и се опитвам да ги накарам да се замислят дали няма нещо нередно и дали наистина трябва сляпо да се доверяват само на една гледна точка. Досега не съм успял. Сещам се за доста хора, които са действали сляпо и първосигнално - векове назад. Религиозни и политически конфликти. Граждански войни. И после историята е показала грешките им. Уви .. след години, понякога след векове. И с цената на хиляди, понякога милиони животи.

п.п. А пък политическите залитания и епитети в тази тема изобщо няма да коментирам, защото издават толкова повърхностно мислене и фанатизъм, че ...

Редактирано от Иванов
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А какво мислене показват подигравките за двамата с маски пътуващи в колата ? Не ги познавате,може някой от пътуващите да има сериозно заболяване и да се пази.И веднага били идиоти.А оФците? Блутута? Простотиите с чипирането ги слушам над 30 години.А хвалбата за неносене на маската в магазина? Регистриран съм тук от 2009г. и мислиш ли Иванов че от мнения и изцепки в темите на по-дейните тук досега не съм преценил кой какъв е и какъв е неговия крен.

Кой каквото иска да прави,да се ваксинира,да не се ваксинира.Ама вие отричате всякакво предпазване и мерки,дайте наред да се заразим пък да става каквото ще.Све е юнак и революционер на приказки.След като не е нищо особено вируса отидете доброволци в ковид отделение в някоя болница,бъдете полезни на някой в нужда вместо да плескате конспирации.

Редактирано от gbg
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване