Сблъсък За или против ваксинирането срещу Covid-19

Ваксинация срещу Covid-19   57 гласа

1. 1. Ще се ваксинирате ли?

Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

647 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

Covid-19-3.jpg

Провокиран от другата тема, която върви във форума ви каня да поспорим в тази. Интересно ми е да чуя вашето аргументирано и обосновано мнение за това дали трябва да се ваксинираме срещу чумата на този век - Covid-19. Какви са според вас ползите и вредите? Вие бихте ли се ваксинирали? Смятате ли, че ваксинацията трябва да е задължителна? Вярвате ли във ваксина, която не е тествана достатъчно и защо? Аз също ще напиша своето мнение малко по-късно в темата. Можете да глаусвате и в анкетата, ако не ви се пише мнение :)

Вие сте! 

Редактирано от Иванов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Зравейте, лично аз бих се ваксинирал само ако имам избор на ваксина, но засега такъв няма. Чакам да видя франсетата каква ще направят, очертава се да е готова и напълно тествана към октомври месец. Но тъй като пътувам най-вероятно ще ме принудят да си сложа каквато имат, което не е честно спрямо мен. Работя във Франция (ако има значение) и имам наблюдение, че са малко по-коректни и внимателни с това което си вкарват в тялото.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Твърдо НЕ !!! Там където има много пари/говоря за фармацевтичните гиганти/, моралът и етиката отсъстват...

9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не. Аз съм от тези хора - щом ми няма нищо, няма да го взимам профилактично. Ако съм го изкарал то е било безсимптомно, ако тепърва ще го изкарвам и не се чувствам зле, пак няма да се ваксинирам. Ако го изкарам и се чувствам зле (тук не говорим за състоянието при обикновена настинка, а тогава когато не можеш да отлепиш от леглото една седмица), вероятно бих се ваксинирал, но отново е под въпрос.

Редактирано от Пламен Тодоринов
7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Всички лекарства имат листовка със страничните ефекти.
За ваксините НЯМА.
АЙДЕ У КУРЕЦ тогава.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Как не ви е срам, аз вече си задавам въпроса, защо ще се ваксинирам и  си отговарям:
1.Няма да ползвам намордник.
2.Ще скъся социалната и малко сексуалната дистанция.
3.Ще имам чужд белтък и питомен имунитет. Хората и това нямат.
4.Ще подпомогна с липсата си пенсионния фонд.
5.Ковчегът ми ще бъде отворен и постлан босилек за дезинфекция.
6.Ще предам имунитета на червеите и те няма да боледуват от Ковид.
7.Ще получа документ от СЗО и ще мога да пътувам навсякъде по оня свят.
Вече се чувствам природозащитник и спасител на света. Чакам с нетърпение да ме боцнат, защото освен посочените по горе предимства, ще ме е дават по телевизията/реалити формат/, като пример за подражание. Накрая да перефразирам един лозунг от недалечното минало “  На всеки човек ваксина, на Партията две.“ Хубавото тепърва предстои.……

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Защо ли Израел е лидер при ваксинрането срещу Ковид 19 в световен мащаб? ( 20% от населението към днешна дата вече е ваксинирано)

https://www.theguardian.com/world/2021/jan/10/netanyahu-touts-pfizer-deal-after-20-of-israelis-get-covid-jab

Защо пък не дават ваксини на палестинците, напук на всички изброени странични ефекти?

Защо ли плащат повече за ваксината на Pfeizer от това което плаща САЩ и EC?

https://www.timesofisrael.com/israel-will-reportedly-pay-more-than-us-eu-for-pfizer-coronavirus-vaccine/

Вероято са се решили на коликтвино самоубийство и .....евреите хвърлят пари на вятъра

Редактирано от Bai_tanas
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И доколкото тези симтоми са валидни... така да се каже, що трябва да се ваксинираме ние над 50-те.

На нас не ни трябва нищо повече

Да му мислят младите,  при тях ще е безплодие и други такива (не ме питайте от къде го знам, знам го и това е...)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не. Аз съм от тези хора - щом ми няма нищо, няма да го взимам профилактично. Ако съм го изкарал то е било безсимптомно, ако тепърва ще го изкарвам и не се чувствам зле, пак няма да се ваксинирам. Ако го изкарам и се чувствам зле (тук не говорим за състоянието при обикновена настинка, а тогава когато не можеш да отлепиш от леглото една седмица), вероятно бих се ваксинирал, но отново е под въпрос.

Не.Няма да се ваксинирам.Защо мисля така?

Тодоринов е изказал изцяло ммнението ми.

Редактирано от Чопаков
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не.Няма да се ваксинирам.Защо мисля така?

Тодоринов е изказал изцяло ммнението ми.

Байо, ваксинацията е превантивен метод на защита. Ваксинация по време и след боледуване ще е ефективна, колкото да го вадиш след като вече си я оплескал.

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Има повторно заразили се и повторно разболели се. Значи ще е ефективна и за по-натам (ако изобщо се ваксинираме с Чопаков :ag:)

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Прав си бако, но уравнението ти не е завършено.

Има и такива, които никога няма да ги повтори.

Има и такива, които не могат хич да влязат в ритъм след първият им път.

Хвърляш ли монета, само можеш да се надяваш да падне на страната на която ти се иска. ;)

Редактирано от Bai_tanas
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Странно ми е ч уж грамотни и начетени хора в технически форум имат такова мислене, и още по-странно е че хората си пазят децата от тестване, все едно ще им точат литри кръв, а вече се доказа че именно децата и безотговорното отношение на родители им е основната причина да се увеличават заразените.

Трябва да се измисли нещо по-генерално, за да се ваксинират повече хора, както и да се пазят и то може да стане в три лесни стъпки:

1. За всяко ходене без маска в автобус или обществено място-глоба с 5кратно увеличени здравни осигуровки за 1 година и 1 година обществено-полезен труд. Ако е пенсионер - да му се намали с 30% песнията за 1 година. 
  2. Който отказва да се ваксинира да губи правото на лекарска и спешна медицинска помощ, докато не го направи.
  3. Ако родители откажат да им се тества детето, то да им се отнема, заради безотговорно отношение

Редактирано от korab
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Т. 2 ще се случи, въпрос на време е. 

Останалото е тотална простотия, неприсъща дори на политици.

Явно някои хора не успяват да се замислят, а просто вярват на всичко, което им кажат по медиите. 

Ехооо, има ли някого? 

Аз не съм съгласен да се тестват без нужда децата ми, тъй като лично се уверих в ненадеждността на тестовете, а един фалшиво позитивен тест може да се отрази изключително негативно на психическото, образователното и социалното състояние на детето.

И да, докато не ме принудят нямаше да се ваксинирам, още повече да подложа децата си, като жертва на икономически интереси. 

И като толкова те е страх, слагай газ, чорапи, наметало, крий се и трепери.

Сега ще пиша и в другата тема, че тая е сблъсък 

Сега се замислих. 

Правилно е, ако някой е без маска в транспорта да се убива на място. Превантивно. 

Ако откаже да се тества, да се убива на място. Превантивно. Даже, цялото му семейство да бъде убивано. Превантивно. 

Ако някой откаже да се ваксинира, да бъде убиван на място. Но бавно. За да има време да осъзнае колко е грешен. Превантивно. 

Всички пациенти с оплаквания да бъдат убивани на място. Превантивно.

Това са мерки, които ще помогнат за разтоварване на здравната система и гарантирането на много по - здраво поколение... От олигофрени. 

По Т.2 съм съгласен.Ще ни принудят,въпрос на време е.Аз също не искам да боцкат мен и семейството ми.

korab,копай бомбено убежище да се криеш!!!

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@korab Под една статия за носенето на маските бях чел един коментар за една жена (не знам на каква възраст), която беше написала следното: "А така, глобявайте ги, арестувайте ги, тия които не носят маски. Аз като се кача в автобуса и в чантата винаги си нося спрей пълен с дезинфектант, ако някой седнe до мен без маска и го пръскам да се махне." :kick:Та ми е интересно, ти, ще си носиш ли в чантата по една ваксина - да ги боцкаш тия дето са без маски и неваксинирани?

8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване