Сблъсък За или против ваксинирането срещу Covid-19

Ваксинация срещу Covid-19   37 гласа

1. 1. Ще се ваксинирате ли?

Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

95 мнения в тази тема

Отговорено

Те да го приемат със закон, щото в Израел и други държави се е получило и ние да не останем по-назад, па тогава да видиш сеир. Неваксинираните ще ни гонят отвсякъде като прокажени.

Всичко временно е за постоянно.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Те да го приемат със закон, щото в Израел и други държави се е получило и ние да не останем по-назад, па тогава да видиш сеир. Неваксинираните ще ни гонят отвсякъде като прокажени.

Всичко временно е за постоянно.

Чек пък гонения.... По-скоро може да се отрази като идеш на лекар (непознат лекар) или да напуснеш страната. Пешо кръчмаря или Гошо магазинера от блока няма ти иска ваксина, тъй, че гладен нема останеш....... Другото е: Тази информация достоверна ли е ? Не, че не очаквам всичко, но и интернет сайтовете масово взеха да  пишат всичко само и само за посещаемост и оттам и парички. 

Редактирано от Ground Zero SPL
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

От Facebook:

На голяма част от българите можете успешно да биете и нафта, стига да е безплатна, за Ваша радост! Най-добрата ваксина, според тях, е най-безплатната, а не най-ефективната или доказана!

:ag:

7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И да някакви ограничения - ще са временни. 

Грешиш.Не напразно ни бият с лафа новото нормално.

Неусетно ни набиват нов световен ред.

Редактирано от Чопаков
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абре нека мине някоя годинка и ще видим (говоря за България). Не, че няма да ме изненада, но и човешкото въображение не липсва. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това е само пробата, след няколко години нещата ще станат още по зле

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това с чипирането е пълна тъпотия, няма спор. Ама като се замисли човек, като искаш да влезеш/отидеш някъде и ти искат хартиено или онлайн удостоверение, че си ваксиниран е същото като да те чипират. Пак предоставяш вид информация за да се възползваш от нещо или някой да се възползва от личността ти.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това с чипирането е пълна тъпотия, няма спор. Ама като се замисли човек, като искаш да влезеш/отидеш някъде и ти искат хартиено или онлайн удостоверение, че си ваксиниран е същото като да те чипират. Пак предоставяш вид информация за да се възползваш от нещо или някой да се възползва от личността ти.

Няма нужда от чип.

Доброволно сме си надянали хомота с тези смартфони.Дигиталното ни "Аз" е изследвано под лупа от цели отдели и продавано като стока.Няма нужда от чипиране(във физическо изражение).

Тази "пандемия" е само началото.След няколко годинки само ще си спомняме за изрази като "човешки права" и "свободи".Целта е под въздействието на страха,психозата и истерията да се молим да ни ги отнемат.

Филма Еквилибриум(Равновесие).

Гледайте го.

Редактирано от Чопаков
5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сега слушам по телевизията, че и преболедувалите трябвало да се ваксинират, много ми е чудно защо?? Нали имат имунитет. А тази втора доза и тя за какво е?? 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Анти-ваксърите станаха като веганите и другите 48 пола на земята - различни от мъж и жена. Като не искаш да се ваксинираш - недей, още повече че си в България. Същото важи и за хората, които искат да се ваксинират, пак в България, пак двете крайности и нищо друго. 

1. Можеш ли да си купиш положителен ПСР тест - чували сме че може. Чували сме тук-там, че тази опция е особено полезна за държавните служители. 

2. Можеш ли да си купиш отрицателен ПСР тест - чували сме че може. Чували сме тук-там, че тази опция е особено полезна за хората, на които предстои да излезнат временно в чужбина. 

3. Можеш ли да идеш при личния си лекар и той да те пише ваксиниран, без да го прави в действителност - чували сме че може. 

Не знам какво толкова сте се завайкали при положение, че живеем в България. Вирусът го има и явно, че е доста опасен. Който иска да се ваксинира, който иска не, опции много за всеки. 

Никакви статистики тук при нас не важат по никакви параграфи. Купуват се положителни и отрицателни ПСР тестове, да не говорим че тези които не се купуват могат да сбъркат в двете посоки. 

Прекаралите вирусът са в пъти повече, вероятно десетки пъти. Много рядко някой болен, който пътува за работа в едно привозно средство с колеги - бригада, си позволява официално да се пише ковид заразен, защото трябва да спрат колегите му поне за 10 дни от работа. Тези хора прибират по над 2 бона, а се осигуряват на минималната работна заплата, излиза неизгодно за тях, да не говорим че и всички контактни в къщата трябва да останат 10 дни най-малко под карантина, което прави поне още един възрастен без надница. 

В България никакви правила не важат, но поне нека един друг да се пазим до колкото можем. Лошото е, че не са много хората, които приемат нещата сериозно преди нещо неприятно да се случи с техен близък. 

ПП: Доста рязко си личи възрастовата граница между различните форуми. В ХардуерГБ  повечето гледат доста по-разумно на нещата. Трябва да "теглите на кантара" всички гледни точки.

Редактирано от win7bguser
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз пък много се дразня на термина "Анти-ваксър". Аз съм над 40 годишен и съм си слагал всички задължителни ваксини през годините. Не съм анти-ваксър, детето ми също има необходимите и ВАЖНИ ваксини. Не живея в 17 век. Това, че не харесвам и не приемам да бъда опитно зайче и част от статистиката на масов експеримент за това как ще подейства ваксина, изобретена буквално преди няколко месеца и тествана в момента директно върху милиони хора не ме прави "анти-ваксър". Това, че в момента хората вече са страхливо племе и се манипулират и лъжат изключително лесно не може да ме накара да мисля като тях и да бъда част от стадото. Прочел съм един вагон книги (макар и банално да звучи), информирам се от години не от телевизия и не от научни форуми, а от опита и знанията на мъдри хора, които не е задължително да са доктори и доценти. Знам много по-ефикасни методи за добър имунитет от тази ваксина. Методи, на които стадото се смее и подиграва. А тича при личния лекар да му изпише поредния антибиотик, после следващия и третия и петия, към тях друга химия за да не го боли стомаха и да не получи разстройство от антибиотиците. После лекарства за черния дроб, че е пострадал от предните химии. И накрая лекарства за кръвно, нерви, бета-блокери и.т.н - химия.
п.п. Форумите са за това - да има различни мнения. Мога да те уверя, че в чужди форуми също се коментират критично ваксините.

Редактирано от Иванов
9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Понеже @Ground Zero SPL казва, че ограничения за неваксинираните няма да има или ще са минимални...

"Ваксинни паспорти" ще има, въпреки че нарушават правата и свободите

Цитат: "Швеция и Дания вече въведоха собствени дигитални сертификати, чийто собственици могат да пътуват свободно в страната, като посещават ресторанти и културни събития без ограничения."

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пламене, в България (вътре в страната) никой (почти никой) няма да го спазва това нещо дори и да се въведе. Колкото се спазват и носенето на маски и дистанция.  Че няма да мога да ида у КауфланЯ - нищо не губя...  Че си напазарувам от магазина на познат приятел... Винаги се намират черни вратички. Това е България :)  От друга страна масово започнаха и да се ваксинират - като гледам какви опашки има всеки ден.... Няма да ме изненада ако много скоро по желание се ваксинират 90% от българското население :D  Черната техника се пазарува по онлайн, ако не можеш да идеш у технополис без ваксина....   Виж, ако говорим за влизане от една държава в друга в EC - това вече е друго. 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Всичко можеш да си напазаруваш онлайн, че и да го платиш онлайн. Може до офис, може и до вратата на килимчето да ти го доставят. Сметките можеш да си платиш онлайн. Изобщо, съвсем успешно можеш да се превърнеш в къртица и да не излизаш буквално за нищо навън, освен на работа :ag:

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да бре, че искат ваксина за да идеш си платиш тока - забравих :D 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако има нещо, което човек мрази, то това е да го ограничават. Всяко ограничение независимо от какво естество, буди възмущение и омраза. 

Хората са уникални заради това и се разграничават от животните със същото, че те "искат". Искам да направя това, искам да отида там, искам да постигна това, искам да науча това и прочие. 

Тук изобщо не говорим за онлайн пазаруване и колко лесно се намират стоките без да излезеш от вас. А говорим за начина, по който се ограничава населението. Това е проблема.

Редактирано от Пламен Тодоринов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Според мен проблема е най-вече в това, че хората не са единни, единни дотолкова, че и самата измислена полиция да не смогне да ги спре да влезнат в парламента и  да хвърчат глави напосоки.... 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

"Всичко можеш да си напазаруваш онлайн, че и да го платиш онлайн. Може до офис, може и до вратата на килимчето да ти го доставят. Сметките можеш да си платиш онлайн. Изобщо, съвсем успешно можеш да се превърнеш в къртица и да не излизаш буквално за нищо навън, освен на работа "

Подкрепям те, но си представи, че банката откаже да обслужва неваксинирани. Как ще разбере ли ?! Много просто, като има достъп до базата данни с ваксинирани....Веднага давам пример. Преди няколко месеца привикаха синът ми да си актуализира данните в банката и въпросната госпожа имаше наглостта наред с останалите въпроси /някой от които бяха безмисленни/ да го попита дали е член на политическа партия... Направо онемях..

Да не чува дяволът казвам аз ..

"Да бре, че искат ваксина за да идеш си платиш тока - забравих "

Онлайн варианта отпада по посочените по-горе причини. Мястото къде се плащат сметките е забранено не допускат неваксинирани да не "заразят" останалите...Какво правим в този случай.. Това предположение е само хипотетично, но виждаме, че до сега всичко немислимо се случва...

Аз казвам, че има и друг вариант и той, че имаме възможността в нашата Родина да имаме лекари, които страдат от скрупули.. Намираш си такъв, плащаш и привидно те ваксинира с в всичките му сертификати. В кабинета сте двамата, кой ще знае дали в действителност ти е поставена ваксина /като си вадиш медицинско дали минаваш всички кабинети ?!/

Това е положението г-да съфоромци.. Днес е 3 - ти март и като се замисля жалко, че толкова хора платиха с живота си за да можем да се наричаме БЪЛГАРИ и да живеем свободно. Много лесно, както ние така и западняците дарихме свободата си !!!

ДАНО ЧОВЕЧЕСТВОТО СЕ СЪБУДИ ПО-РАНО !!!

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да ви споделя малко официални данни от производителя на Астра Зенека:

• Наличните понастоящем данни от клинични изпитвания не позволяват оценка на ефикасността на ваксината при лица над 55-годишна възраст
  • Защитата започва приблизително три седмици след първата доза на ваксината. Лицата може да не са напълно защитени до 15-ия ден след приложение на втората доза.
  • В кратката характеристика е посочено, че лекарственият продукт подлежи на допълнително наблюдение, което ще позволи бързото установяване на нова информация относно безопасността.
  • Ваксината е показана за активна имунизация за превенция на COVID-19 при лица на възраст 18 и повече години.
  • Винаги трябва да има на разположение подходящо медицинско лечение и наблюдение в случай на анафилактично събитие след приложението на ваксината.
  • Препоръчва се внимателно наблюдение в продължение на най-малко 15 минути след ваксинацията. Втората доза на ваксината не трябва да се поставя на онези, които са получили анафилаксия при първата доза.
  • В кратката характеристика на продукта се посочва още, че продължителността на осигурената от ваксината защита е неизвестна, тъй като тя се установява във все още продължаващи клинични изпитвания.

Не искам даже да коментирам. Разумните хора ще си направят изводите. Само да напомня, че всичко написано по-горе се отнася до ваксина, създадена за конкретен щам. Много бих искал да напиша, че ваксинираните си бият все едно обикновена водичка, обаче истината е доста по-неприятна. Обърнете внимание на третата подточка и какво точно казва.

Редактирано от Иванов
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

На мен и жена ми скоро няма да ни се наложи ваксинация. Поради 2 възможни причини - или ще си имаме естествен имунитет или просто няма да имаме нужда. Ако се сещате. ;)

8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване