Сблъсък За или против ваксинирането срещу Covid-19

Ваксинация срещу Covid-19   37 гласа

1. 1. Ще се ваксинирате ли?

Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

99 мнения в тази тема

Отговорено

Дали осъзнаваш, че от една година насам, всички умират от ковид? Всеки умрял влиза в статистиката 

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз от половин час търся листовки за различните ваксини за грипа и не откривам нищо съществено, поне на български.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ето тук можеш да погледнеш за АстраЗенека, но е на руски.

https://www.who.int/ru/news-room/feature-stories/detail/the-oxford-astrazeneca-covid-19-vaccine-what-you-need-to-know

На БГ за ваксината на Pfizer и BioNTech

https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2020/12/23/comirnaty_listovka.pdf

По принцип тези неща трябва да ги има на сайта на Министерство на здравеопазването на РБ !!!

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дали осъзнаваш, че от една година насам, всички умират от ковид? Всеки умрял влиза в статистиката 

Байче, лично ли го водиш бодикаунта или имаш топла връзка в НСИ / СЗО?

Имам(x) двама авери, дето си заминаха от нас, след ковид. И двамата си имаха придружаващи заболявания, но си водиха активен живот и с болежките, дорде не се срещнаха с тая гад.

Така, че ако ти ги пишеш числата, ще ме извнияваш, ама много през пръсти тайпиш.

За това и му рекох на  господина, дето от време на време се опитва да научи нещо ново, че и с грешка в трупо-броенето са си кат при война нещата.

За това и ви хортувам на ушенце на всите, дето много ербаб го давате с оценките - не сте се срещали дебелия, ами кат невидени моми на седенка си говорите само за него.

Ама това конспиративните сте безгрешни, безалтернативни и всеобхватни? Ма то нали сте световни, кви да сте други.

Редактирано от Bai_tanas
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз го изкарах.

Откъде можеш да бъдеш сигурен?

След като смъртни актове фейкват, както са я наели, що и резулати от тестовете да не фалшифицират? (ако си се тествал изобщо?)

Имал си грип, ма са те писали ковид. :bn:

Дето се казва, колкото повече позитивни, толкова повече паника, толкова повече далавера с тестове.

Редактирано от Bai_tanas
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Откъде можеш да бъдеш сигурен?

След като смъртни актове фейкват, както са я наели, що и резулати от тестовете да не фалшифицират? (ако си се тествал изобщо?)

Имал си грип, ма са те писали ковид. :bn:

Дето се казва, колкото повече позитивни, толкова повече паника, толкова повече далавера с тестове.

Не съм.И не съм се тествал.Просто преди година с жената(абе цялата къща) изкарахме небивал вирус.Никога не бях боледувал толкова тежко от грип(*ба ли го къф беше),десетина дена.Бях смазан от болки,липса на вкус и обоняние,гласа ми изчезна,болката в гърлото беше ужасна.Брутална кашлица и хрипове.Аз лично,много рядко боледувам и не ползвам лекарства.И малко след това обявиха пандемии-мандемии.Много са го изкарали преди да обявят каквато и да е пандемия,какъвто и да било коронавирус.Това е много тежък грип,нищо повече.Много хора през годините умират от грип.Сега обаче има някакъв замисъл.За мен цялата тази истерия я виждам като най-голямата манипулация за човечеството в съвременната история.

Редактирано от Чопаков
7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Бай Танасе, от  приложената диаграма стигнах до извода, че в Германия въпреки мерките са починали много хора/ от или с Ковид-19/. Не разбрах, как са установили че смъртта е от или с Ковид, ако не е извършена аутопсия и заключение от патоанатом. Ако си приет в Ковид отделение със грипоподобни симптоми, но имаш придружаващо заболяване, при тестване си вече в статистиката. Там се заразяваш допълнително, усложняваш болестта  и ако не дай боже си заминеш, отиваш си с Ковид. Чудя се и къде изчезнаха другите грипни заболявания, дали се уплашиха от побратима си. Да не говоря, че много си отидоха от сърдечно съдови, онкологични и други заболявания, без да имат достъп до лечебните заведения, поради ограниченията и скапаната здравна система.
Споделям и мисли на  уважаван лекар:
„Все повече изглежда, че “ковид” активността на правителства, социални мрежи, медии и публични говорители е репетиция за глобалистичен контрол на човека в неговите нормални свободи на мислене, движение и обичайна дейност. Фигуративно казано, човек е заставен да се държи като карикатура на самия себе си, обезличен и заставен да говори през един “санитарен” парцал, дори публично, за да “спаси живот”. Подкрепена с числа, които никога не обясняват подробностите на тази вирусна инфекция в сравнение с други подобни, плюс драматични примери на починали добри, уважавани и любими хора, често лекари и известни личности, поддържат състоянието на перманентен ужас в обществото“. 

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Кажи го това на хората, които са го преболедували - нали не мислиш че всички тежки случаи хората си ги измислят. Няколко хора, включително и аз сме го изкарали, и се видя че това абсолютно не е "обикновен грип". Но простия българин държи на всяка цена че има конспирация, че лекарите лъжат, че искат да му вземат парите, и че ако пие ракия всичко ще е наред. 

За това решението е едно - задължителна ваксинация, за всички, които нямат алергии или други медицински причини и който не се ваксинира - да губи правото на лекарска и спешна медицинска помощ.

Извини ме ,но изказванията на Божинката са по смислени от твоите .Много ми се иска да коментираш  това видео.

Д-р Стоян Алексов.rar

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Задаваш резонни въпроси, но няма как да ти отговоря с точност на тях.

Моето ниво на достъп до информация не надвишава твоето, просто източниците, които ползваме и на които вярваме са различни.

Възмжно е статистиката да е изкривена по начина по който го описваш. Не го изключвам. Но дори и да е 90% изкривяването, пак говрим за доста обезпокояващи числа.

Не отричам, че всяко едно правителство използва моменти, като настоящият, за да прокарва непопулярни мерки.

Но кога според теб, трябва да се бият спирачки в такъв момент? Когато се движиш към пропастта? Или когато летиш вече в нея?

Ако пак погледнеш статистиката за Германия, можеш ясно да видиш кривата на смъртността и корелацията и с интензитета на мерките. До Нова Година в Германия имаше мерки, но те бяха доста по-меки от тези след Нова Година.

Между другото в Германия говорят за отпускане на мерките, когато ново-заболелите паднат до 35 на 100 000.

В България говорят за отпускане при 200 на 100 000. Е това е предизборна мярка.

П.П. Понеже говорим за мерки, конспирации и отнемане на свободи - работата ми е пряко свързана с Китай и ще дам за сравнение наложените мерки там. (Това го приеми на доверие, понеже ми е казано от хора, с които работя ежедневно, познавам лично и е споделено от тхя с мен доколкото си позволяват да говорят свободно - но мисля, че на човек на твоята възраст, няма защо да го обясняявам защо не могат да говорят)

Според тяхната преса, Ковида Китай го пребориха отдавна - там ковид няма вече.

В момента е Китайската Нова Година - по-точно беше вчера. Това е най-големият празник в Китай - по това верме на годината става най-голямото преселение на хора в наше време - около 500 милиона китайци пътуват да посетят родните си места, за да отдадат почит на предците. Тази година обаче им било наредено да си стоят кротко, където са. Там няма, като в Европата много дебати, относно правотата на партийната линия, щото който се съмнява, не осъмва.

Моя позната китайка, която работеше за китайска компания в Германия си замина преди седмица, понеже и изтече договора. За да се качи в самолета за Китай и искаха тест (китайците, не европейците). При пристигането на самолета в Шанхай, целият полет се извозва с автобус за 14 дневна карантина в хотел, който ти си плащаш. Сега стои там и писа, че няма излизане от стаята, заключен си. Три пъти на ден ти носят храна, хора в скафадри, три пъти на ден ти мерят темепературата. След седмица, пак ще прави тест, след което ще може да лети за ГуангДжо, където живее. Там обаче пак 14 дни в карантина, пак в хотел, с хора в скафандри, който пак си го плащаш. И след това, ако минеш теста, по живо, по-здраво може си ходи дома.

В Китай Ковид няма...според тяхната преса

Редактирано от Bai_tanas
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дъвчете едно и също. Обаче фактите са, че няма никаква ефективност от спазване на строги мерки и това вече се доказа в държави със строг локдаун. Ами пак има огромен брой заболели и висока смъртност. Как им влиза в къщите като уж се пазят, а?

Няма и никаква доказана полза от ваксината до момента. Чиято изработка е била спешно инжектирана с няколко милиарда долара за да стане от днеска за вчера. Ама една шепа хора нямат търпение да се боцнат, защото вярват сляпо, че само това ще спаси жалкия им животец. Не се интересуват от никакви други методи, различни от спринцовка, които биха могли да им подсилят имунитета и изобщо да не се разболеят или да го изкарат безсимптомно. В науката, нейните постижения и лекарите се вярва сляпо, без да се задават въпроси. Кой си ти, че да се правиш, че знаеш повече от един специалист, учил години за това :ag: . И да, винаги е имало хора, които изкарват кървави пари на гърба на хорското нещастие. Този вирус не е изключение и само паниката и страха не позволяват на повечето хора да разберат какво се случва всъщност.

Редактирано от Иванов
8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И още нещо важно, много хора не спазват елементарна хигиена имам един познат той си духа носа в платнена носна кърпа гледал съм го отстрани просто да му се начуди човек. Кърпата му беше подгизнала а той  постоянно я тъпчеше ту в единия ту в другия джоб. И друго устата е като развъдник за бактерии, спомням си някога в училище идваха доктори да ни изнасят лекции как да се пазим ог грип и настинка. та от там съм запомнил, че като си миеш зъбите обезателно трябва да си изчеткаш и езика. Когато се разболеете погледнете си езика и ще разберете защо.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дъвчете едно и също. Обаче фактите са, че няма никаква ефективност от спазване на строги мерки и това вече се доказа в държави със строг локдаун. Ами пак има огромен брой заболели и висока смъртност. Как им влиза в къщите като уж се пазят, а?

Няма и никаква доказана полза от ваксината до момента.

Сега отново и за хората от задните редове:

Ако пак погледнеш статистиката за Германия, можеш ясно да видиш кривата на смъртността и корелацията и с интензитета на мерките. До Нова Година в Германия имаше мерки, но те бяха доста по-меки от тези след Нова Година.

7yhLp5W.png

Относно доказателства, те малко по малко ще започнат да излизат:

Ето нещо, което може да се счита за такова:  https://www.timesofisrael.com/vaccine-found-92-effective-in-israel-in-first-controlled-result-outside-trials/

Тук не става въпрос за това как ти ще го изкараш. Много ясно, че ако си млад и здрaв ще го изкараш по-лесно, а може и безсимптомно. Ей така обаче, като си го караш безсимтомно, можеш да заразиш още 100 души, да го предадеш и на възрастните си родители например. А те могат и да не завършат цикъла на естествения подобор.

Мерките са за това да се пазат хората взаимно. Но в България, който го еня за другия, да му "спаси жалкия им животец". Мен да ми е добре, другите бал съм ги! Затова в България не сме в цивилизованият свят - щото се държим като бити нихилисти.

И да: ако става въпрос за неща, от които не ми отбира тиквата предпочитам да се съветвам с хора,, които систематично са изучили една материя и имат сертифкат за това, което са учили, отколкото да говоря с кваратлни пенкилери, черпили от неизчерпаемата мъдрост на "интернет-а.".

Редактирано от Bai_tanas
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

https://www.cross.bg/izrael-slychai-kovid-1654661.html

"Общият брой на ваксинираните и на онези, които вече са преболедували Ковид, трябваше да осигури на Израел относително стабилен колективен имунитет, достатъчен да победи вируса или поне да намали скоростта на разпространението му. Но реалните факти показват точно обратното. Скоростта на предаване на вируса в Израел е по-висока от почти всички други страни. Всъщност тревожната връзка между масовата ваксинация и развитието на болестта предполага, че колкото повече ваксинирате населението, толкова повече случаи на Ковид откривате......

И не само това. Два града са класифицирани като „зелени територии за Ковид“. Единият е Рахат, палестинска бедуинска община, където кампанията за ваксинация като цяло се игнорира. Израелците също така могат да забележат, че сред зелените общности по отношение на разпространението на Ковид, израелските арабски села и градове силно доминират. По същия начин това може да е свързано с  тяхното масово несъглесие да се ваксинират. Накратко, ако трябва да научим нещо от „израелския експеримент“, можем да достигнем до заключението, че колкото по-малко ваксинирате населението, толкова по-здрава е вашата общност като цяло."

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А на какво в края на краищата да вярва човек, ваксини бол, една действа друга не??? Коя да избере??? Сега търсят виновника , който е пуснал грипа (поне така разбрах от нета ) И то щом има маркер в днк-то на вируса това значи, че е изкуствено създаден. :cry:  и има някой , който има ефикасна ваксина срещу всичко това. Не знам всичко е или истина или лъжа, това няма как да го разбере обикновен човек.

Редактирано от Неделев
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Значи- в спора между антиваксъри, привърженици на конспирациите ,тези които не вярват на нищо и никого и тези които мразят безплатно всичко и всички няма да се меся.Лично аз ще се ваксинирам веднага щом мога независимо ,че вече изкарах" недействителното грипче".Много по тежко съм изкарвал предишните грипове от този.Обаче, мирисът и вкусът не се възстановяват напълно вече трети месец.Много е неприятно.И ракията не помогна изобщо.А за жената на колегата ми която беше на 32 която умря за пет дни и още шест човека по млади от мен умрели от фантомен вирус -сухи съчки а!?А за Лъжата Алчността и Завистта почивен ден няма.Тези болести може да ги пипне всеки .И са истински.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не казвам, че няма вирус и прочие, просто алчността надделява над разума. На големите корпорации не им пука колко хора ще умрат, за тях важна е печалбата.  Така е вече и с болестите СПИН, РАК, ГРИП и всевъзможни такива. Не е важно лекарството, което ще те излекува, важно е това, което ще те поддържа жив за да можеш да плащаш.

Редактирано от Неделев
7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

По-голям вирус от политиката няма! 

8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За да ги направите ТЯХ по-богати. :D

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Във връзка с хваленето и публикуването на картончетата "Ваксиниран":

“Ваксинираните заприличаха на хом@сексуалистите, никой не го интересува какви ги вършат, но те държат цял свят да знае...”

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Това което ни притесняваше се случва. Скоро и при нас...

Ваксинираните ще имат повече права от тези, които не са се ваксинирали в Израел

Редактирано от Пламен Тодоринов
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

То не ни притеснвваше, очаквахме го. И още го очакваме 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мен ме притеснява, защото не искам да ме карат да правя нещо, което не искам.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това което ни притесняваше се случва. Скоро и при нас...

Ваксинираните ще имат повече права от тези, които не са се ваксинирали в Израел

И да някакви ограничения - ще са временни. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване