Сблъсък За или против ваксинирането срещу Covid-19

Ваксинация срещу Covid-19   37 гласа

1. 1. Ще се ваксинирате ли?

Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

95 мнения в тази тема

Отговорено

До Неделев

Стана ми интересно разкажи какво ти е разправял моля те? 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Проблемът е, че повечето хора не се интересуват от абсолютно нищо друго, освен от това да имат работа и какво да ядат. Всичко друго се попива от телевизора и рекламите. А да, и от това какво им е казал личния лекар, че трябва да зобят и какво казва НАУКАТА. Нищо, че зад тази гръмка дума се крият милиарди долари кървави пари. В поликлиниката вратите на личните лекари вече са рекламни пана - цветни и красиви. Лесно е да се досетим какво ще предпише въпросния лекар, че е супер ефикасно и задължително трябва да се пие! Когато си кон с капаци и не четеш и не се интересуваш от нищо друго, освен това което ти набиват в простата кратуна - никой не ти е виновен. Но не изисквай и останалите около теб да са същите идиоти.

Реторичен е въпросът и не искам да ми отговаряш!

Недай си боже се разболееш, сигурно, ходиш не на лекар, а на знахар, шаман, ходжа, екзорцист или чикръкчия? Те умеят да лекуваат всичко това, което може и способният и образован лекар умее?

Никога човечеството не е било толкова здраво и е притежавало толкова методи на противодействие срещу болести, за които днес не само не сме се сблъсквали, но даже не знаем за съществуването им.  А само преди 100-150 годин хората са треперили от страх от:

• Едра шарка
  • Бяс
  • Тиф
  • Дифтерия
  • Холера
  • Чума
  • Туберкулоза
  • Тетанус
  • Детски паралич
  • Менингит
  • и още много други

За всички тези болести има измислени ваксини и затова днес не ни се налага да се сблсъкваме с тях. Да сте чували откакто сте живи да e имало епидемия от горе изброените, камо ли пък пандемия? А е имало и то на много места и то често във времето, но преди вие да сте се родили обаче. ( Ако не ви се чете професионална литература по въпроса, то прочетете част от световната литературна класика - Албер Камю / Чумата)

И точно поради факта, че днес не ни се налага да ни е страх от тези болести, а и от много други, си и позволяваме лукса, да отричаме медицината, да иронизираме науката, да бием , вместо да уважаваме лекари и да наричаме коне с капаци, онези, които знаят как да ги лекуват и имат респект от тях..

Колкото и да си шляпате глупости по форумите и да отричате ваксинацията, то е дотогава докато не се срешнете лице в лице със здравoсловен проблеми, който се решава с нея.

Или някой от вас тук, отричащите, ще иде у църквата да запали свещ или ще заведе на билкар детето си, ако го ухапе бездомно куче, камо ли,не дай си боже, има менингит?

Редактирано от Bai_tanas
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Бай Танасе, с всичко съм съгласен, но май не разбираш в кой век живееш. Нещата са коренно различни. Радвам се, че си толкова по детски наивен, но уви живеем в доста по-грозна действителност. Трябва да направиш спешен ъпдейт на системата си от разбирания, особено тези касаещи морала на съвременното общество. Което включва президенти, премиери, учени и лекари също :) . Общо взето всички, които искат да изкарат бързи пари на гърба на хората. Не че не ги е имало и преди, но сега е страшно. И особено в сферата на медицината. И ако се замислиш, ще хванеш логиката бързо. В последните няколко години фармацевтичната индустрия става все по-мощна, защото хората стават все по-болни. А защо все повече боледуваме, въпреки че имаме най-модерната медицина и научни постижения? Ако си отговориш на този въпрос, ще разбереш и къде грешиш в тезата, която защитаваш :)

Редактирано от Иванов
6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Реторичен е въпросът и не искам да ми отговаряш!

Недай си боже се разболееш, сигурно, ходиш не на лекар, а на знахар, шаман, ходжа, екзорцист или чикръкчия? Те умеят да лекуваат всичко това, което може и способният и образован лекар умее?

Никога човечеството не е било толкова здраво и е притежавало толкова методи на противодействие срещу болести, за които днес не само не сме се сблъсквали, но даже не знаем за съществуването им.  А само преди 100-150 годин хората са треперили от страх от:

• Едра шарка
  • Бяс
  • Тиф
  • Дифтерия
  • Холера
  • Чума
  • Туберкулоза
  • Тетанус
  • Детски паралич
  • Менингит
  • и още много други

За всички тези болести има измислени ваксини и затова днес не ни се налага да се сблсъкваме с тях. Да сте чували откакто сте живи да e имаlло епидемия от горе изброените, камо ли пък пандемия? А е имало и то на много места и то често във времето, но преди вие да сте се родили обаче. ( Ако не ви се чете професионална литература по въпроса, то прочетете част от свтовната литературна класика - Албер Камю / Чумата)

И точно поради факта, че днес не ни се налага да ни е страх от тези болести, а и от много други, си и позволяваме лукса, да отричаме медицината, да иронизираме науката, да бием , вместо да уважаваме лекари и да наричаме коне с капаци, онези, които знаят как да ги лекуват и имат респект от тях..

Колкото и да си шляпате глупости по форумите и да отричате ваксинацията, то е дотогава докато не се срешнете лице в лице със здрависловен проблеми, който се решава с нея.

Или някой от вас тук, отричащите, ще иде у църквата да запали свещ или ще заведе на билкар детето си, ако го ухапе бездомно куче, камо ли,не дай си боже, има менингит?

Я пробвай да се оперираш по здравна каса без да платиш няколко хиляди лева за избор на екип!

Лекарите все по - успешно заменят благородството на професията си срещу обикновено търгашество. О, не, не всички. 90%. Останалите са презирани и дори гонени. Защото не се вписват. 

Иначе, правят всичко за пари. Всичко. 

Да не говорим за лекарите, които вършат измами с консумативи - стендове, лещи... Продават ти стенд за най - добрия, само 4 бона, а ти пробутва китайски, купен за 10 долара. 

Усилията заслужават адмирации, но за уважение трябва да се покажат, като хора, които виждат хората, като хора. 

Редактирано от Иванов
5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Както сте  я подкарали тази тема, ще я превърнете в клонинг на "искрено и лично".

Не говоря изобщо за здравната ни система. Ако на вас ви се говори за нея, говорете си.

Иванов- от наука наистина се печелят милиарди долари. Печелят се, защотото има практическа полза от нея. Затова компаниии като "Ново Нордиск" струват милиарди, защотот произвеждат инсулин, без който много хора няма да доживеят и ден без.

Дака, дори и да ти се наложи операцията, ще си я направиш, колкото и да ти струва - не защото нямаш избора да откажеш и "гушнеш букета"? Ще го направиш защото живота ти е по-съкп от париците и защото си достатъчно интелигентен за да знаеш, че месаря от кварталната бакалия не може да ти направи операция.

В този дух на мисли: сърдечно благодрая за бащинските съвети за актуализацията на мирогледа ми!

Вас ви съветвам, следващият път, като сте толкова отвартени от медицината и науката, ако се разболеете  да не ходите на лекар!

Обадете се на импулсният телефон на Мумера, да ви прочете по хороскопа, как се пие лудо биле против уроки. Ако случайно не подейства, светената вода, според църквата, лекува и гони всичко - от болести, до вампири - само попа трябва да я прекръсти, С гаранция от Свети Петър. Ако случайно не сработи гаранцията, като се срещне пред Райските порти, той лично ще ви върне парите.

Айде, със здраве, че си имам по-полезни работи за вършене!

Редактирано от Bai_tanas
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много тъжно ми стана като прочетох коментарите след моя. Вие тук сте умни хора, техничари, помагали сте ми като съм питал, и сега се учудих че мислите като необразовани хора, които си мислят че с ваксините ще ни чипират и че не трябва да се пазим с маски.

Мерките които предложих може и да ви се струват твърде тежки, но тъй като българина се е видяло че не спазва никакви закони, кара над ограниченията, пуши на обществени места, не признава мнения на лекарите и специалистите, а винаги има свое мнение.

Не е въпрос на страх, а на елементарна хигиена и логика. Абсурдно е да се вярва че лидерите от целият свят са се наговорили да избият повечето хора с ваксини. Жалко е че се вярва на подобни твърдения. 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Споделям написаното в тази декларация, защото напълно съвпада с моето мнение за Кoвид-19 :

Декларация Great Barrington
                                                           Translated by Antoniya Nemtserova
Като епидемиолози по инфекциозни болести и учени в областта на общественото здраве имаме сериозни опасения относно вредното въздействие върху физическото и психическото здраве на населението, в резултат на преобладаващите политики наложени във връзка с COVID-19 и препоръчваме подход, който наричаме Фокусирана Защита.
Ние имаме различни политически възгледи и живеем в различни части на света, но сме посветили кариерата си да защитаме хората. Настоящите политики за масово затваряне на цели сфери от социалния живота предизвикват опустошителни последици за общественото здраве в краткосрочен и дългосрочен план. Последиците (да назовем само няколко) включват по-ниски нива на ваксинация в детска възраст, влошаване на състоянието на пациенти с сърдечно-съдови заболявания, по-малко скрининг за рак и влошаване на психичното здраве – което ще доведе до по-голяма смъртност в следващите години, като работната класа и по-младите членове на обществото носят най-голямото бреме. Като пример задържането на учениците извън училищата представлява изключителна несправедливост.
Поддържането на тези мерки, докато има налична ваксина, ще причини непоправими щети, като непривилегированите ще бъдат непропорционално повече засегнати.
За щастие, ние научаваме все повече за вируса. Знаем, че рискът от смърт от COVID-19 е над хиляда пъти по-висока при старите и немощните, отколкото при младите. Всъщност за децата COVID-19 е по-малко опасен от много други вреди, включително грип.
Чрез изграждане на имунитет сред населението, рискът от инфекция за всички – включително уязвимите – пада. Знаем, че неизбежно, в даден момент всички популации ще достигнат стадния имунитет – т.е. точката, в която скоростта на новите инфекции е стабилна – и че това може да бъде подпомогнато от (но няма да бъде зависимо от) ваксина. Следователно нашата цел трябва да бъде да сведем до минимум, едновременно, смъртността и социалните вреди, докато не достигнем стадния имунитет.
Най-състрадателният подход, който балансира рисковете и ползите от достигане на стадния имунитет, е да позволим на тези, които са изложени на минимален риск от смърт, да живеят нормално живота си, за да изградят имунитет срещу вируса чрез естествена инфекция, като същевременно по-добре защитават тези, които са с най-високия риск. Ние наричаме това Фокусирана Защита.
Политиките в рамките на общественото здраве трябва да приемат мерки срещу COVID-19, основно целящи защитата на най-уязвимата част от населението. Като пример, старческите домове трябва да използват персонал с придобит имунитет и да извършват чести тестове на друга част от персонала и всички посетители. Ротацията на персонала трябва да бъде сведена до минимум. На пенсионерите, живеещи вкъщи, трябва да бъдате доставяни хранителни стоки и други необходими вещи в дома си. Когато е възможно, те трябва да се срещат с членове на семейството си на открито. Може да се приложи изчерпателен и подробен списък с мерки, който включва подходи към домакинства с многожество поколения, живеещи заедно и който е във възможностите и експертизата на специалистите по обществено здраве.
Тези, които не са уязвими, трябва незабавно да получат възможност да възобновят нормалния си начин на живот. Прости хигиенни мерки, като миене на ръцете и оставане вкъщи, когато си болен, трябва да се практикуват от всички, за да се намали прагът на стадния имунитет. Училищата и университетите трябва да бъдат отворени за присъствено обучение. Извънкласните дейности, като спорт, трябва да бъдат възобновени. Младите хора с нисък риск трябва да работят нормално, а не от вкъщи. Ресторантите и други бизнеси трябва да възобновят нормална дейност. Изкуствата, музиката, спортът и други културни дейности трябва да протичат както преди. Хората, които са изложени на по-голям риск, могат да участват в обществения живот, ако желаят, защото обществото като цяло ще бъде защитено, от тези, които са изградили стаден имунитет.
Тази декларация е написана и подписана на 4 октомври 2020 г. в Грейт Барингтън, САЩ, от:
Д-р Мартин Кулдорф, професор по медицина в Харвардския университет, биостатист и епидемиолог с опит в откриването и мониторинга на огнищата на инфекциозни заболявания и оценката на безопасността на ваксините.
Д-р Сунетра Гупта, професор в Оксфордския университет, епидемиолог с опит в имунологията, разработването на ваксини и математическото моделиране на инфекциозни заболявания.
Д-р Джей Батачаря, професор в Медицинския факултет на Университета в Станфорд, лекар, епидемиолог, здравен икономист и експерт в областта на общественото здраве, фокусиран върху инфекциозните болести и уязвимите групи от населението.

Редактирано от nunevi
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много тъжно ми стана като прочетох коментарите след моя. Вие тук сте умни хора, техничари, помагали сте ми като съм питал, и сега се учудих че мислите като необразовани хора, които си мислят че с ваксините ще ни чипират и че не трябва да се пазим с маски.

Мерките които предложих може и да ви се струват твърде тежки, но тъй като българина се е видяло че не спазва никакви закони, кара над ограниченията, пуши на обществени места, не признава мнения на лекарите и специалистите, а винаги има свое мнение.

Не е въпрос на страх, а на елементарна хигиена и логика. Абсурдно е да се вярва че лидерите от целият свят са се наговорили да избият повечето хора с ваксини. Жалко е че се вярва на подобни твърдения. 

Техничарите не са социопати. Съжалявам, че те разочаровахме!

По темата. 

Току що говорих с един проятел, в сряда се е ваксинирал. Вечерта се е стоплил до 39,5. Чак днес е свалил. А преди два месеца изкара короната. 

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@nunevi кой ще ти го чете тоя ферман...

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако се доверяваш сляпо на даден професионалист или специалист, без да си направил поне опит да провериш дали той наистина е такъв, това не те прави нищо повече от наивен глупак. Аз дори в авто сервиза не позволявам да вземат решенията вместо мен и да ми казват какво "на всяка цена трябва да сменя" и каква марка да е. Имам достатъчно акъл за да проверя сам дали не се опитват да ме лъжат. А това се случва често, особено в нашата клета държавица. Тъжно и жалко е, че много хора нямат грам критично мислене и ядат, пият, правят и ползват това, което им кажат, налагат или рекламират. Същото е по отношение на техниката, например масово хората ползват и инсталират дадена операционна система или софтуер, само защото са им казали, че е много по-добър или сигурен от по-старата такава. Мисля, че разбирате намека :). Абсолютно по същия начин Науката е Бог за много хора и те нямат никакво желание да поставят под съмнение това, което им сервират. Ваксината за Covid е върхово постижение на науката в момента, супер ефикасна е, няма никакви странични ефекти и е единственото спасение от тази чума на 21 век. Толкова.

Редактирано от Иванов
7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Бях се зарекъл да не пиша повече тук, ама в случая ще се обадя.

Казваш, че си достатъчно кадърен да вземеш информирано решение, нека така да обобщя казаното от теб. ОК, ама ти наистина ли разбираш от всичко? Ако е така, значи си истински Българин! Защото (сигурен съм, че ще се съгласиш) е невъзможно всеки да разбира от всичко. Да, можеш да намериш всякаква информация в интернет (90% fake по мое мнение) и да успееш да отсееш нужното ти. Но хората в цялостта си не са способни на това и те просто трябва да се доверяват на някого! Ако и това им бъде отнето... Не съм стигнал толкова далеч в размишленията си.

Аз също сам избирам какво да се ремонтира по колата ми и какви части да се слагат. Но дали е правилно? Ако сервизите са задължени да носят отговорност за ремонтите, които извършват, дали ще се съгласят на такъв вариант? Едва ли!

Както и да е,всеки сам избира на какво и кого да вярва. Но според мен прекалената информация в мрежата повече вреди в момента, отколкота помага...

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Скрито съдържание

Според мен акцентира неправилно.

Хората трябва да се доверят. От една страна. 

Доверието се печели. От друга. 

Автосервизите са пълни с измамници, които реват че получават малко за труда си и са готови да допуснат някой да се пребие само за да приберат някой лев. 

Носят ли отговорност? Не. 

Как е при лекарите? Ми същото. 

Навсякъде е така. 

Има изключения, разбира се, но те потвърждават правилото. 

Според мен, @Иванов искаше да каже, винаги да се търси второ мнение. 

Една малоумница с голям стаж и опит предизвика на майка ми диабет. Влачи се 2 години с кръвна захар м/у 15 и 40. Тъпо, но упорито не искаше да иде при друг лекар. Накрая се случи, че я прегледаха и се оказа, че лекарствата, които са били предписани за диабет, реално са го предизвиквали. Сега ѝ бият една инжекция седмично и захарта ѝ е м/у 3 и 7.

Как да не потърсиш и второ мнение? 

По темата:

Тези които не се ваксинират трябва да бъдат застрелвани. Другите ваксината шги оправи 

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мисля си, че е важно да има различни мнения по дадена тема, сблъсък, но аргументите все пак трябва да са обосновани, резултат от някакви познания, или приети от  хора професионалисти в своята област. Информацията крепи света, но според знаещите трябва да се приема поне от два независими източника. Когато политиците ти поднасят противоречива информация и статистика, която не отговаря на действителността, редно е да се замислиш защо го правят и кой има полза от това. Ако нямаш доверие на тези, които те управляват, то собствения ти  опит, знания и  това което си прочел определя поведението ти в обществото. Същото се отнася, когато сте при лекар, автомонтьор, или когато пазарувате. Вие решавате при кого ще отидете и какво ще си купите. Убедени сте, че го правите за добро на вас и семейството ви и ако сгрешите вие си носите отговорност.Лошото е, когато се вземат грешни решения от политици без необходимия опит и знания,  нанасяйки огромни щети на държавата в сферата на здравеопазването, образованието, културата, спорта, малкия бизнес и каквото се сетите. Разликата е, че те не носят отговорност, но вината е в нас, че това се случва.  

Редактирано от nunevi
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако се доверяваш сляпо на даден професионалист или специалист, без да си направил поне опит да провериш дали той наистина е такъв, това не те прави нищо повече от наивен глупак. Аз дори в авто сервиза не позволявам да вземат решенията вместо мен

Аз пък смятах за наивен глупак, един фатмак в казармата, с тескере за УАЗ-ка, които си вярваше, че можел да командва и атомна подводница.

Фактът, че дори и в автосервиз взмемаш самостоятелни решения, те прави с експертно мнение, на една нога с професионалисти в области, като мозъчната хирургия, молекулярната биология, термо-ядреният синтез? Явно няма тайни на този свят, за човек, който сам може да избере амортисьори и накладки за 20 годишният си автомобил.

Това, че не си се срещал експерти, с достатъчно систематизирани познания, комбинирани със социална отговорност и морал, го отдай на социална средата, в която ги срещаш "експертите" си.

Навсякъде по света, много, ама много по-умни хора от нас, плащат много, ама много пари на експерти, за да им дават съвети, в области, в които те са разбрали, че не са адекватни със знанията си. Те и затова са и по умни от нас тези хора..., щото за тях мислят поне още няколко пълни глави

Експерта не взема решението, той предлага един задълбочен и доста по всеобхватен анализ, далеч и отвъд нам позанатото ни, в непознати нам сфери Решението го взема, онзи, които е потърсил експерта.

Има един архетипен образ български, който никога не искал акъл, на него пари му трябвали! Той акъл си имал....... "няма да го учиш ти Бай ти Ганя! Бай ти Ганя знае...."

Редактирано от Bai_tanas
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Добре а какво става с тези, които са прекарали грипа и имат някакъв имунитет, те защо да се ваксинират?? Аз грипа го изкарах още в началото, още когато нямаше епидемия, нищо не се знаеше за грипа, нямаше ограничения и т.н. Наистина повече от седмица бях изключително зле (ма кой-знае що така и не отидох на болница :cry:) до сега и не нося маска (само където е задължителна) макар, че съм с ниски левкоцити не ме повтори (дано и така да си остане). 

Редактирано от Неделев
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Навсякъде по света, много, ама много по-умни хора от нас, плащат много, ама много пари на експерти, за да им дават съвети, в области, в които те са разбрали, че не са адекватни със знанията си. Те и затова са и по умни от нас..., щото за тях мислят няколко глави

Експерта не взема решението, той предлага един задълбочен и доста по всеобхватен анализ, далеч и отвъд нам позанатото ни, в непознати нам сфери Решението го взема, онзи, които е потърсил експерта.

Точно така е. Обаче ние не сме част от цивилизования свят. И по тази причина сме свикнали да се оправяме сами и да нямаме вяра никому. В противен случай или горим с пари или крайният резултат е доста лош или трагичен ;). А да - да ви припомня ли, че шансовете ни да оцелеем в болница са само ако имаме връзки, познати лекари или много пари за рушвет. Или и това не е вярно?

Редактирано от Иванов
6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сега,една година след появата на Ковид,много от така наречените от някои" конспирации" излязоха истина.
Факт е,че никъде в света в никоя лаборатория все още няма вирусен изолат на Ковид. Има само милиони фалшиви „тестове“, с които не може да се покаже кой е носител на „вируса“.Абсурдно е,няма изолиран вирус ,но пък имаме тест за него.
Та затова се замислям,ако вирусът не е бил изолиран,какво тогава има във ваксината.Всеки да си мисли и прави изводи.
За мен COVID-19 е 1% медицина и 99% политика и се държи единствено и само на медийна дезинформация и пропаганда, с благословията на марионетни правителства и фалшиви тестове.

Редактирано от DISHKATA
5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ами то ако не е телевизията и радиото всеки ден да говорят и да насаждат страх у хората това щеше да си е най-обикновен грип, в сравнение от минали години от него са починали много по-малко хора. И само телевизията го прави толкова опасен (май само в главите на хората). Преди време някъде четох, че от него до сега печалбите възлизат до над осемстотин милиарда долара. И това за ПАНДЕМИЯТА както невярно го наричат всички е още един удар върху по-неуките хора най-вече възрастните те са най-податливи на внушенията. А всеки знае, че повторена една лъжа 100 пъти най-накрая минава за истина. И друго не знам дали е съвпадение това, че баш преди изборите пак се засили "Пандемията"

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

"И друго не знам дали е съвпадение това, че баш преди изборите пак се засили "Пандемията" - сигурно в цял свят идат избори... :kick:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

... И само телевизията го прави толкова опасен (май само в главите на хората). ..."

Кажи го това на хората, които са го преболедували - нали не мислиш че всички тежки случаи хората си ги измислят. Няколко хора, включително и аз сме го изкарали, и се видя че това абсолютно не е "обикновен грип". Но простия българин държи на всяка цена че има конспирация, че лекарите лъжат, че искат да му вземат парите, и че ако пие ракия всичко ще е наред. 

За това решението е едно - задължителна ваксинация, за всички, които нямат алергии или други медицински причини и който не се ваксинира - да губи правото на лекарска и спешна медицинска помощ.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Казвам само, че световните медии го раздухаха до такава степен, че промиха мозъците на хората. Някои видяха, че това е един изключително печеливш бизнес и се възползваха от страха на хората. И използването на думата пандемия допринася много за това. Пандемия е чумата през средните векове, за около 3 години затрила  70% от населението на Земята! Ако сега по 4-5 на ден започнат да казват по телевизията следното:

Болестта се проявява внезапно с висока температура, главоболие, световъртеж, помрачено съзнание. Характерни са болки в лимфните възли в областта на краката.

Сигурен съм, че след месец много хора ще посетят болниците с такива симптоми.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Кажи го това на хората, които са го преболедували - нали не мислиш че всички тежки случаи хората си ги измислят. Няколко хора, включително и аз сме го изкарали, и се видя че това абсолютно не е "обикновен грип". Но простия българин държи на всяка цена че има конспирация, че лекарите лъжат, че искат да му вземат парите, и че ако пие ракия всичко ще е наред. 

За това решението е едно - задължителна ваксинация, за всички, които нямат алергии или други медицински причини и който не се ваксинира - да губи правото на лекарска и спешна медицинска помощ.

Има само една болест на света, нали?

Най - странното е, че дори не се опитваш да се замислиш. 

Да не говорим колко хора ще увреди/убие ваксината. И доколко има ефект. 

Все пак, не е ли по - добре да се застрелват неваксинираните, така и пенсия няма да им се плаща някой ден 

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Казвам само, че световните медии го раздухаха до такава степен, че промиха мозъците на хората...

Бачо, "те" ни промиха мозъците и в учебниците по история, как през Първата Световна Война, за 4 години загинали 17 милиона души (цивилни и военни).

Спорред официалната статистиика, в последната една година в световен мащаб са умрели 2,5 милиона, в следствие на Ковид-19.

И с 90% да са ги надписали, пак са 250 000 хиляди мъртви - тамън колкото във войните в бивша Югославия

За какво да говорят според теб? За нивото на река Дунав в сантиметри?

В Германия също има избори, ама през септември - гледай как отсега са я засилили швабите "пандемията" .

7yhLp5W.png

Редактирано от Bai_tanas
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване