Сблъсък За или против ваксинирането срещу Covid-19

Ваксинация срещу Covid-19   25 гласа

1. 1. Ще се ваксинирате ли?

Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

11 мнения в тази тема

Публикувано (Редактирано)

Covid-19-3.jpg

Провокиран от другата тема, която върви във форума ви каня да поспорим в тази. Интересно ми е да чуя вашето аргументирано и обосновано мнение за това дали трябва да се ваксинираме срещу чумата на този век - Covid-19. Какви са според вас ползите и вредите? Вие бихте ли се ваксинирали? Смятате ли, че ваксинацията трябва да е задължителна? Вярвате ли във ваксина, която не е тествана достатъчно и защо? Аз също ще напиша своето мнение малко по-късно в темата. Можете да глаусвате и в анкетата, ако не ви се пише мнение :)

Вие сте! 

Редактирано от Иванов
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Зравейте, лично аз бих се ваксинирал само ако имам избор на ваксина, но засега такъв няма. Чакам да видя франсетата каква ще направят, очертава се да е готова и напълно тествана към октомври месец. Но тъй като пътувам най-вероятно ще ме принудят да си сложа каквато имат, което не е честно спрямо мен. Работя във Франция (ако има значение) и имам наблюдение, че са малко по-коректни и внимателни с това което си вкарват в тялото.

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Твърдо НЕ !!! Там където има много пари/говоря за фармацевтичните гиганти/, моралът и етиката отсъстват...

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не. Аз съм от тези хора - щом ми няма нищо, няма да го взимам профилактично. Ако съм го изкарал то е било безсимптомно, ако тепърва ще го изкарвам и не се чувствам зле, пак няма да се ваксинирам. Ако го изкарам и се чувствам зле (тук не говорим за състоянието при обикновена настинка, а тогава когато не можеш да отлепиш от леглото една седмица), вероятно бих се ваксинирал, но отново е под въпрос.

Редактирано от Пламен Тодоринов
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Всички лекарства имат листовка със страничните ефекти.
За ваксините НЯМА.
АЙДЕ У КУРЕЦ тогава.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Моето мнение е кратко и ясно. Никога не съм се ваксинирал с противогрипните ваксини в минали години, просто защото не вярвам в ефикасността им. Относно тази за Covid-19, тя е направена набързо, с цел да се задоволи огромен пазар и да се успокоят хората, че има някакво "решение" , което ще им осигури защита. Дали това е така - всеки сам си решава, според това в какво и в кого вярва. Няма как да се ваксинирам с нещо, което е изработено набързо, само за 5-6 месеца, без да е тествано достатъчно. За сравнение, всички известни ваксини в миналото преминават задължителни тестове в продължение на поне 5 години, преди да започнат да се прилагат масово. Това е за да се създаде списък с възможните странични ефекти и рискови групи, които не трябва да я ползват. Тук нямаме нищо такова, а една огромна бизнес операция за милиарди долари. Относно мнението на Пламен по-горе - ваксината няма да те оправи, ако вече си много зле, тя не е лекарство, а е уж за да не те хване вируса изобщо. Лично за мен е по-удачно да вложим средства и усилия в подсилване на имунната си система, отколкото да разчитаме на съмнителна ваксина.

9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ваксинираме се сега. След един месец отиваме за "повторна ваксинация", демек да видят с колко крака сме. 

Приличам ли си на бяла мишка? Да, приличам. 

Искам ли да съм опитна мишка? 

Редактирано от Йордан
8

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Как не ви е срам, аз вече си задавам въпроса, защо ще се ваксинирам и  си отговарям:
1.Няма да ползвам намордник.
2.Ще скъся социалната и малко сексуалната дистанция.
3.Ще имам чужд белтък и питомен имунитет. Хората и това нямат.
4.Ще подпомогна с липсата си пенсионния фонд.
5.Ковчегът ми ще бъде отворен и постлан босилек за дезинфекция.
6.Ще предам имунитета на червеите и те няма да боледуват от Ковид.
7.Ще получа документ от СЗО и ще мога да пътувам навсякъде по оня свят.
Вече се чувствам природозащитник и спасител на света. Чакам с нетърпение да ме боцнат, защото освен посочените по горе предимства, ще ме е дават по телевизията/реалити формат/, като пример за подражание. Накрая да перефразирам един лозунг от недалечното минало “  На всеки човек ваксина, на Партията две.“ Хубавото тепърва предстои.……

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Защо ли Израел е лидер при ваксинрането срещу Ковид 19 в световен мащаб? ( 20% от населението вече е ваксинирано)

https://www.theguardian.com/world/2021/jan/10/netanyahu-touts-pfizer-deal-after-20-of-israelis-get-covid-jab

Защо пък не дават ваксини на палестинците, напук на всички изброени странични ефекти?

Защо ли плащат повече за ваксината на Pfeizer от това което плаща САЩ и EC?

https://www.timesofisrael.com/israel-will-reportedly-pay-more-than-us-eu-for-pfizer-coronavirus-vaccine/

Вероято са се решили на коликтвино самоубийство и .....евреите хвърлят пари на вятъра

Редактирано от Bai_tanas
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И това какво доказва? Освен, че се действа панически и има огромен страх. Какво, като са евреи? Мислиш ли, че те могат да знаят възможните странични последствия и ефекти от ваксината в дългосрочен план. След месец, година, 3 години?

Между другото, така както не е тествана достатъчно и никой не знае какво си боцка, мисля че всички знаете, че ефекта на тази ваксина (доколкото изобщо го има) ще трае около 3 месеца. Ще се боцкате 4 пъти в годината с това ли? Наистина ли? И докога? Май доста хора не осъзнават, че това не е като ваксините за шарка, които се слагат веднъж в живота или като някои други, които са активни минимум 10 години. Помислете малко :)

п.п. Държавата няма да може да осигури в близките 6 месеца достатъчно ваксини и да осъществи ваксинация на населението в България  поне  на 30 % дори да има достатъчно ваксини и да има съгласни да си ги сложат. Помислете и за това, преди да се качвате на черешата ;) . Когато е приключила ваксинацията на първите 10 процента от населението, първите ваксинирани вече ще имат нужда от реимунизация :ag:. Съжалявам, но това няма да ви го кажат по телевизора :)

Редактирано от Иванов
9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване