Капризи на Microsoft Edge

13 мнения в тази тема

Публикувано

При отварянето на новинарския сайт ПИК.БГ от няколко дни ми прави впечатление, че всичко се бави, мишката замръзва, даже не може да се затвори като хората-натискам червения Х, а той се чуди сума време. Като отворих диспечера на задачите, се хванах за главата-натоварване на процесора 100%! И така е с Уиндоус 10 про, LTSC и на лаптопа. Писах на сайта , щяли да предадат на фирмата за поддръжка, до сега това продължава. Общото между всичките компютри е Microsoft Edge. Току що отворих през интернет експлорър-няма такова нещо, работи нормално. Какво ли става, дали Edge се е развалил, дали от тези безкрайни кръпки се получава това? Иначе този браузер ми беше много удобен, с добър преводач. Ще е жалко да трябва да го махам заради това, имал съм и Опера, но не ми хареса.

sStFUYb.jpghttps://i.imgur.com/2UnAnks.png2UnAnks.png

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Тоя сайт не е за отваряне. Не знаеш ли че в него няма една истинска новина?

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Процесорното натоварване е заради някоя реклама или заради скрит в кода на сайта миньор. Съветвали сме те десетки пъти да използваш браузър с вграден рекламен блокер или поне да си сложиш разширение от сорта на Adblock. Друго решение на проблема ти няма. Пък ако искаш си стой на Edge :)

Редактирано от Иванов
6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Процесорното натоварване е заради някоя реклама или заради скрит в кода на сайта миньор. Съветвали сме те десетки пъти да използваш браузър с вграден рекламен блокер или поне да си сложиш разширение от сорта на Adblock. Друго решение на проблема ти няма. Пък ако искаш си стой на Edge :)

Взе ми думата от устата. Аз също карам на Edge Chromium и реших да тествам сайта. С включен Adblock plus - няма никакъв проблем. Изключих го и почна да увисва за няма и 20 секунди. Като превключа на другите отворени сайтове и запецва.... :) 

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

При отварянето на новинарския сайт ПИК.БГ от няколко дни ми прави впечатление, че всичко се бави, мишката замръзва, даже не може да се затвори като хората-натискам червения Х, а той се чуди сума време. Като отворих диспечера на задачите, се хванах за главата-натоварване на процесора 100%! И така е с Уиндоус 10 про, LTSC и на лаптопа. Писах на сайта , щяли да предадат на фирмата за поддръжка, до сега това продължава. Общото между всичките компютри е Microsoft Edge. Току що отворих през интернет експлорър-няма такова нещо, работи нормално. Какво ли става, дали Edge се е развалил, дали от тези безкрайни кръпки се получава това? Иначе този браузер ми беше много удобен, с добър преводач. Ще е жалко да трябва да го махам заради това, имал съм и Опера, но не ми хареса.

uBlock Origin - Microsoft Edge Addons

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сайтът на Opera работи ли, както трябва?

Използвай Edge по предназначение! 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

При мен с Опера не забелязвам проблем. Както и при Edge.

Задължително с адблокери!!!

Редактирано от androns
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Потвърждавам с Опера няма проблем.Edge и други подобни не ползвам.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Потвърждавам с Опера няма проблем.Edge и други подобни не ползвам.

А, аз потвърждавам, че ей сега тествах сайта на последна версия на "Opera" и бъгясва и при нея със изключен Adblock plus. С включено блокиране на реклами си работи нормално навсякъде. 

Да не би тая опция да ти е включена ? Изключи всякакво блокиране на рекламите.... Горе на сайта има 1-2 големи банера, които пречат. Вече като дадеш надолу в страницата и се скрият и се пооправя.

hohTWX8.jpg

Без блокирани реклами (Както се вижда и на двете снимки е отворен само един сайт):

ahsX2Ij.jpg

Със блокирани реклами:

BcvnrTe.jpg

Редактирано от Ground Zero SPL
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да, Opera си има прекрасно работещ рекламен блокер, в чиито настройки си има опция да се включат български списъци и си работи прекрасно:

W7799HJ.png

Също изключително ефикасен е вграденият рекламен блокер на браузъра Brave:

DCfpLUD.png

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

На мен всички браузъри базирани на Chromium ми изглеждат еднакви на бързина. Ако правя разлика, то е конкретно в дизайна и настройките. 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Много благодаря на всички отзовали се. След добавянето на предложения UBlocker всичко се нормализира. Вие сте истински приятели!

Бях чувал и чел за тази добавка, но не съм я използвал до сега. Човек се учи, до като е жив.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

iaWe9uF.png

С включен  рекламен блокер на браузъра Опера 

И с изключен  рекламен блокер на браузъра Опера 

7ZhoXU5.png

Редактирано от dido01980
7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване