Досадни предложения

17 мнения в тази тема

Публикувано

От няколко време , при отваряне разни сайтове , на екрана се изтипосва някакво си "Нет Инфо" , което , със заплашителен тон ме кандардисва да му кажа какво ли не. Доста пъти търпеливо го попълних ( че не приемам нищо от предложенията) , не съм трил нищо от браузера, а то пак се появява. Как да се отърва от тази досада?

https://i.imgur.com/Nk0uFl2.jpgNk0uFl2.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Какво означава "разни сайтове". Доколкото виждам от снимката, това са явно само сайтове, собственост на медийната компания Нет инфо. Това е агресивна реклама, която или изисква просто да приемеш бисквитките им (което ти може би не си направил) или просто насочва реклама към браузъра ти. За който ти трябва да се погрижиш да не позволява реклами. Има добавки за целта, а вече браузърите Opera и Brave имат вградена защита срещу реклами, която работи прекрасно. Дай линк към подобен сайт да го проверим.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Като видя и другаде, ще ги покажа. Браузерът ми е Edge. И каквато ще да е компанията, щом попълня анкетата им с отказ, би трябвало да се разкарат.

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/borisov-na-vsichki-stana-iasno-koi-sa-scenaristite-i-kakyv-e-scenariiat-2238772

https://i.imgur.com/DUkFsD0.pngDUkFsD0.png

https://i.imgur.com/Qx712O4.jpgQx712O4.jpg

Редактирано от B3M2W0
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

То и като се отпишеш не би трябвало да получаваш повече рекламни писма от дадената компания, но...  
Реалността е друга! Даваш на бутона отписване, а те учтиво ти казват, че не си записан! Добре! Тогава по каква причина получавам тези боклуци, щом съм се отказал ? Това не се ли регистрира, или...  хич не им пука ?! Плащат  си и товарят имейлите на хората!
Най-накрая се наложи да пиша на фирмата, защото ми бяха докопали всички имейли.
(Тези в АБВ, че и този в Гугъл! )
Смисълът на това, което казвам е, че не всички са коректни!

Редактирано от Mike_Toreno
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз не виждам анкета тук. Натисна ли бутона "Приемам всички" ?

п.п. Определено не е добра идея да ползваш браузър Edge.

Редактирано от Иванов
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Според мен изобщо не става дума за реклама-искат да се сдобият с  правото да се ровичкат в компютъра ми (ни) и да правят дявол знае какво, нещо, което няма да стане.

Натисна ли бутона "Приемам всички" ?

Натисни бутона "Настройки" и ще видиш за какво става дума. А за Edge ще се направя ,че не съм го прочел.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

През браузър няма как да се ровичкат в компютъра ти. Доколкото знам ползваш Windows 10. Ако не си инсталирал някаква свястна и скъпа антивирусна+защитна стена, а разчиташ на вграденият в WIndows 10 Defender, то може да си на 100 % сигурен, че отдавна си си дал задника и са ти преровили компютъра от Microsoft. Не се тревожи :). Нет Инфо са ти най-малкия проблем, просто те поне предупреждават :naughty:

Редактирано от Иванов
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

През браузър няма как да се ровичкат в компютъра ти. Доколкото знам ползваш Windows 10. Ако не си инсталирал някаква свястна и скъпа антивирусна+защитна стена, а разчиташ на вграденият в WIndows 10 Defender, то може да си на 100 % сигурен, че отдавна си си дал задника и са ти преровили компютъра от Microsoft. Не се тревожи :)

Слушам.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Може да е някакъв бъг в скриптовете на страницата.
Те и OLX ме питат всеки път, нищо, че съм направил своят избор.
Това е стандартна политика.  Всички сайтове питат същото.
Казваш какво да се прави с бисквитките и данните, които имат.
Дали да използваш строго необходими бисквитки, или ще разрешиш анализи и персонализирана реклама.
А иначе, дори и да не я разрешиш, бъди сигурен - реклами ще виждаш.
Просто, защото им се дават пари за това нещо.
Технологии се използват всякакви - адрес, местоположение, отбелязвания - всичко...
А сайтовете масово инвестират в системи за засичане на блокиращи програми, за пробиването им... 
Приложенията и те събират данни!
Тези станаха по-зле и от ЦРУ! 
:ag:

Редактирано от Mike_Toreno
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нормалните сайтове, когато браузерът е настроен да не изтрива бисквитките, не ти досаждат. Но това Нет Инфо е нещо различно-ако не приемеш , пак идва. И това не зависи от компа и ОС-на друг комп с Уиндоус8.1 е същото.

https://i.imgur.com/m6qLeSt.jpgm6qLeSt.jpg

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Те, че Нет Инфо са за бухалка е ясно...
В момента тяхната поща е с възможно най-агресивната реклама от всички, които някога съм ползвал.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Инсталирай приставката get ublock origin edge и добра антивирусна,това ти е проблема.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Моите съвети, относно поведение в интернет и ползване на браузър и добавки съм обобщил в тази статия: https://poleznobg.com/как-да-блокираме-целевата-таргетиран/

Всеки сам си решава какъв браузър да ползва и на каква защита да вярва. Но опита е най-добрия съветник :)

6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ползвам Edge с добавки и на посоченият линк не ми излизат реклами.;) снимка

Редактирано от hpandonov
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

През Хром като влизам в АБВ-то ми излиза същото. Но изобщо не съм се интересувал откъде идва. Давам му разреши и продължавам напред:ag:

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

През Хром като влизам в АБВ-то ми излиза същото. Но изобщо не съм се интересувал откъде идва. Давам му разреши и продължавам напред:ag:

Това е лесно решение, но като чета какви неща се позволяват на НетИнфо, се отказвам моментално.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване