Промяна на цвят на лентата за задачи

10 мнения в тази тема

Публикувано

Цветът на Taskbar-а е много светъл и не се вижда коя икона съм отворил и след това минимизирал. Като отворя икона от лентата за задачи, цветът около иконата става съвсем малко по-светъл и трудно забелязвам разликата.

Windows 10 Home EN x64 v.2004

Settings - Personalization - Colors - предпоследният надпис най-отдолу "Start, taskbar and action center" е неактивен,и не мога да го чекна.

Използвам стандартните 5 теми, които периодично се сменят сами.

Какво трябва да направя, за да мога да променя цвета на лентата за задачи?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Mirgogo 

е дал връзка за изтегляне на промоционална безплатна версия на
Ashampoo Taskbar Customizer,която добавя цвят и непрозрачност към  лентата на задачите

https://cdn1.ashampoo.net/public/ashglob/5906/ashampoo_taskbar_customizer_30849.exe

Ключ за офлайн активиране

ATC1A2-77964D-2B7417

Редактирано от tyutyunchev
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мерси за светкавичното подсказване
Би трябвало да има начин за промяна на цвета на лентата за задачи без да се ползва външно приложение/програма. Тома ме затруднява.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

От тук не помагат ли настройките:

2Capture.JPG

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

За съжаление настройките в "Colors" не помагат..

Досега ползвах Windows 10 Enterprice LTSC и в лентата за задачи си личеше дали имам отворен и минимизиран прозорец.без да правя допълнителни настройки. От един месец съм с Windows 10 Home и вече се замислям да се върна на Windows 10 Enterprice LTSC

Най-вляво в лентата за задачи имам бутони старт, папка, Mozilla и Notepad. Ако отворя и минимизирам една папка, Mozilla и Notepad, в лентата за задачи не си личи, че точно тези приложения вече са отворени. В процеса на работа като отворя повече неща и понякога забравям какво съм отворил и чрез десктоп икона отново отварям същото нещо и си казвам "ами то било отворено досега". При Windows 10 Enterprice LTSC лентата за задачи е малко по-тъмна и си личеше.
При тъмната тема положението е малко по-добро.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако е избрано за цвят "Светла" не се окрояват в лента. Има опция за "Custom" и тогава си нагласи цветовете.

При 10-ката се набляга на подчертаването от долу.

2.JPG

3.JPG

по долу в менюто има настройка за прозрачност пробвай да я вкл/изкл.

Редактирано от androns
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дай едни скриншот да видим какво се случва при теб :) 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

В лентата за задачи имам преки пътища към библиотеката, Мозилата и текстовия редактор Notepad. Цветът на лентата за задачи беше светъл и беше по-зле. Сега пак нещо се вижда под отворените икони.
В момента съм отворил една папка и мозилата. След това съм ги минимизирал. След това направих принт скрийн на Десктопа. Въобще не си личи какво имам отворено. Ако ми се наложи отново да отворя Мозилата, кликам един път върху иконата за бързо стартиране в лентата за задачи и ми се показва вече отворена и използвана Мозила, т.е. забравил съм, че преди време съм я отворил. За първи път ползвам Windows 10 Home и се чуда защо е толкова смотано? При Windows 10 Enterprice LTSC беше по-добре.

44.jpg

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@lyubo_iliev Аз си ги правя по класическия стил, както беше до Win Vista. Този новия начин, който идва от Win 7 насам ме дразни адски много и не знам какво ми е отворено и какво (трябва да се дзвера с погледа)

3s9z2t7.jpg

Редактирано от Ground Zero SPL
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Мерси, това е решение!

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване