Настройки на рутер MSI

7 мнения в тази тема

Публикувано

Преди да имам оптичен интернет бях купил един рутер MSI , работеше добре. Помня, че видях доста зор с настройките му, но така или иначе го подкарах. После дойде нов рутер от бТК и този отиде на тавана. Сега, след бая години ми потрябва, но съм забравил пароли и имена. Резетирах го, вече влизам в настройките му, но не знам какви стойности да попълня в разните полета. Имам книжката, но въвеждането на препоръчаните стойности  не работи. Знам си ай-пи адреса, но него ли да въведа, за другите стойности да не говорим. Бях си записал всичко това, но не го намерих. Надявам се някой да знае повече . Мъчих да намеря нещо в мрежата, но не можах. Какво да правя?

5.png

11.PNG

12.PNG

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

То на бързите настройки даваш само Next до края и всичко е готово, те са като за начинаещи.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Как очакваш ние да ти кажем, какви настройки на рутера да направиш като нито знаем дали си със статично или динамично ИП, нито знаем кой ти е доставчика... а бе общо взето нищо не знаем, за да те посъветваме, какво да направиш!

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Обади се на доставчика, там ще ти кажат dns, mask и сичкото кеч 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Наистина "странен" въпрос... Единствено трябва да укажеш дали си със статичен или динамичен IP адрес (99% е второто) и това е! След това можеш да си нагласяш на какъв стандарт WiFi ще работиш (обикновено няма нужда да се пипа) и на кой канал (от 1 до 13) е най-добрия сигнал. Но дори и да не ги пипаш тези настройки всичко трябва вече да работи. След запазване  и рестарт, естествено.

Нищо лично, но понякога наистина се учудвам от естеството на задаваните въпроси. И то от хора, които се предполага (или поне претендират) да имат някакви знания...

9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз съм с доставчик А1 и там ръчно се въвеждат IP, DNS, MASK за да потече нета. Иначе локална мрежа си изгрява веднага с включването 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Рутерът вече работи. Заблуди ме това, че оптичният интернет и тв са със статичен ип. Като опитах с динамичен, всичко се отпуши и както каза бай Неделев, до края на бързите настройки само направи всичко. Направих си парола на мрежата и на влизане в рутера. Благодаря на всички, дето ми помогнаха. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване