40 мнения в тази тема

Отговорено

Да, но това е през погледа на старото поколение (с някой изключения). Но младото поколение хора масово започват да навлизат почти направо с Win 8, 10....Така, че Microsoft са си хитри и не ги мисли. Няма да останат гладни :) 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нова ОС, която да замени Уиндоус скоро няма да има. Просто няма кой да я направи. Ще кажете Линукс, ама като пуснете някоя игра на Линукс (за информация вече има много игри за нея, да не кажа всички) и кадрите падат с над 50% спрямо Уина. Преди години искаха да съдят М$ за монополизъм заради Уиндоус, ама какво да ги съдят като няма кой да ги конкурира на пазара с друга ОС. 

П.п. Освен, ако от Huawei не вземат нещата в свои ръце:ag:

Редактирано от Пламен Тодоринов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Бъдещото на Уин е квантов компютър с ИТ, който да върши нещата вместо Вас !!! От там нататък нещата вече сме ги гледали - машините вземат всичко в свои ръце. Обявяват хората за заплаха. Алби бек и идва чичо Арни. Ден за готвене - бране на "гъби" :ag:. Рестарт и всичко наново...

Той живота е отражение на Уиндоус. Става по-шарен, но става ли по-функционален и подобряват ли се нещата, след всеки "ъпдейт" на човечеството !

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Когато М$ решат да приключат с windows тогава ще настъпят промените, а те рано или късно това ще го сторят , ще го сторят защото ще имат изгода да няма Windows :D

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Когато М$ решат да приключат с windows тогава ще настъпят промените, а те рано или късно това ще го сторят , ще го сторят защото ще имат изгода да няма Windows :D

И ще продадат Source кода за много пари на някоя голяма фирма, а е гаранция, че ще има интерес, защото все още не се е появила OC, която наистина да е пряк конкурент на Windows. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Имах предвид драстичните промени. :)
А за външният вид, предполагам, че е субективно.
Зеро харесва 8-цата. Но за съжаление и тя е в кюпа.

Ами обичам си да ми е шарено. Виста също я харесвам като дизайн. Win 7 никога не съм го ползвал с основната му тема. Винаги му слагах тема Vista VS или Latoyce Reborn. От друга страна при Win 8.1 и 10 старт менюто на цял екран с плочките ми свърши чудесна работа. Разкарах почти всички плочки на Microsoft (защото не ми трябват)  и на тяхно място си слагам препратките (иконките) на програми, игри. А, десктопа ми е почти празен т.е. само с 1 ред програми, който ползвам всеки ден или почти всеки ден. В класическото старт меню там всичко ми е дребно и ме дразни най-вече на сегашните големи резолюции и като включа и това, че не съм много добре със зрението и нося 5+ диоптъра.  Така, че няма грозни неща, ами просто различни харесвания... Когато излезе Win 8 точно 2 седмици ми трябваше да свикна с дизайна му така, че все едно съм израснал  с нещо. Никой не ме е карал насила, ами просто си го мога. :) А, така бях свикнал и с онова изскачащо меню на Win 8 отдясно на екрана, че като сложих Win 10 и 1 месец успявах да си изключвам компютъра от третия път. Ама вече отдавна съм се отвикнал от онова изскачащо меню :D 

Скрито съдържание

Като изключим очилата, все едно аз съм го написал. На всички мои компютри се използват снимки на цветя за тема. А мрънкането по десятката е лесно обяснимо-тя изпревари умствените възможности на част от аудиторията и това породи подобни реакции. Не ви харесват старт-меню и плочки (съвсем очевидно направени за ползване с тъчскрийн)-не ги ползвайте. Имало актуализации-та наскоро, инсталираният на лаптопа ми Уиндоус 7, за което писах, въпреки че беше със сервиз пак 1, се скъса да се актуализира. То не беха актуализации, месечни сборни пакети по стотици мегабайти, сигурно над двеста . Един по-широк поглед в нещата около нас веднага ще покаже, че процесите на осъвършенстване в природата винаги се получават при усложняване. Това е положението.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@B3M2W0 Ще поставя тук един от коментар под формата на цитат на един потребител от форума на Хардуер, който виждам, че може да мисли реално над нещата (над дизайна на Win 8 и Win 10). Коментара е от 2014-та, но разсъждението му и в днешни дни не е нищо по-различно.

Всичко е фалшива драма в моите очи. Цял ден работя на XP, вечер съм на 8 и никаква разлика. Тоест има, но в полза на 8-цата. До Control Panel стигам с бърза клавишна комбинация или през алтернативните методи. Старт менюто на 8-цата ми е дори по-удобно, ако изобщо някога съм ползвал подобно нещо. Единственият рев е за подпапките в Старт Менюто. Но нека сме честни - колко от обикновените хора ползват подпапки там ? 1-2% или и толкова няма ?
Истината е, че хората не харесаха 8-цата най-вече, защото е нещо ново и им променя навиците. За простия човечец е точно все тая дали ще си намери програмата през Metro или през стар менюто като имам сериозни подозрения, че в Metro ще му е по-лесно, защото "иконите" са бая по-едри от надписите в старт менюто. Но няма значение какво е . Дали добро или лошо, щом е различно и им променя навиците, значи автоматично се превръща в трагедия. Разберете ги - все пак 20 години са се учили как да си пуснат компютъра, не им създавайте по-голям стрес. Да - леко съм ироничен, но се опасявам, че основателните претенции на хората тук нямат нищо общо с отхвърлянето на 8-цата от обикновените хора. Само ще ви кажа, че сложих на един приятел 8-цата, че бях много на зор откъм време и тя ми изпадна първа, иначе исках да е 7-ца. Обясних му за 3 минути как се процедира в 8-цата, казах му да не ми мрънка, да свикне за 2-3 дни и факт - не е обелил и дума оттогава. Когато човек иска и няма големи нужди, не е толкова фатално с/без старт меню и/или метро.

Редактирано от Ground Zero SPL
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Коментарите явно силно зависят от гледната точка. Аз имам пресни впечатления от сравнението на 7 и 10 и също видях безброй неща, напълно същите, цели прозорци (което значи цели инструменти) са същите, първото впечатление е за разместване на командите. Но само първото. Както и да се гърчат някои, по-детайлното разучаване на възможностите на 10 веднага показва много по-големи такива за адаптиране и персонализиране. Намален е обемът на самия уиндоус от 21гб на 15, променен е вътрешния процес на работата на системата и ядрото, по-висока скорост на всички процеси и още много неща. Не може да става и дума за сравнение. А че се променяло често-та още капитан Немо е имал девиз " Mobilis in Mobili" -подвижно в подвижното- всичко на този свят се движи и променя.  

Редактирано от B3M2W0
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не обръщайте и тази тема на 7 vs 10!!! Прочетете внимателно заглавието ѝ и коментирайте смислено. Ако нямате идея за това как би изглеждала ОС Windows в близкото и не толкова близко бъдеще (като мен, например) - не пишете.

ПП. И не ми харесва да ме квалифицират като човек с "ниски умствени възможности"!

9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Няма какво толкова да го дъвчеме това бъдеще. Където върви парата - там е бъдещо. Всичко останало без официална и потвърдена информация е като риба на сухо!

Редактирано от Ground Zero SPL
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ако какво ще кажете за тази новина дали е достоверен източника на информация. 

Windows7 се бил завръщал вярно лине това???

https://betanews.com/2020/06/12/windows-7-2020-edition/

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Не вярвам... За какво им е, когато имат 10 ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И къде прочете, че 7-та се връща ? Просто един човек си е направил визия как иска да изглежда системата . Ей така се раждат фейковете...

Редактирано от BiVaKa
4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нелегална фирма  от   Япония-SoftwareKeep,продава Windows 11,

sPlpiq3.png

qHy5Am3.png

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

И вътре - Windows 10 :D :D  

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване