Проблем с харддиск

4 мнения в тази тема

Публикувано

Христос Воскресе!

Ползвах един стар диск за разни архиви и вчера както си работеше възпроизведе някакъв шум - нещо като съвкупност от чегъртане и тропане. Пуснах сентинела, видях промяната, извадих го от компа и го сложих в външна юсб 3 кутийка. Както си копираше с около 100Мб/с изведнъж умря и изписа USB dont recognize. Преместих го на юсб2 порт, веднага си тръгна на 40Мб/с и си източих инфото.Тъкмо мислех да го изхвърлям сутринта, но го сложих и пак си работеше без шумове, все едно нищо не е било. Прилагам снимка от сега при запис. Имам два въпроса към запознатите, че аз досега никога не съм имал проблем с хард :

1. Да му пусна ли някаква изолираща лошите сектори програма или да го ползвам за флашка докато издържи?

2. Съществува ли някакъв софт, който може да изключва и включва дисковете, когато си пожелая, че имам няколко за различни цели, да не се въртят залуду?

harddiskfail.PNG

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Христос Воскресе!

И да му пуснеш изолиране на секторите после става ама за операционна не става .Да за втори ,за данни става но някой път ми се е случвало забива и се налага да го отхранвам и после захранвам на ново и върши работа.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Христос Воскресе!

Не би ми минало и през акъла да го ползвам диск от лаптоп на 8 години за ОС дори и да е чисто нов :)  За ОС - Win 10 ( чакам седмиците да ме налазят),  отдавна не е лукс да се полвза SSD. То е ясно, че това сиг е пътник, но скуката поражда любопитво и ей така за статистиката и опита. Между другото от написването на поста досега вече му записах 400гб за тест веднъж, сега тече втория и скоростта на запис си е почти 100Мб/с. на юсб 3. Все едно нищо не е било, а чух скърцане и тропане като за световно

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Допускаш ли някой от нас да познае какво му е станало на твоя диск. Можеш само да го подложиш на тествания с разни програми, но дори и да даде ОК, той вече е компрометиран и не следва да се използва за важни неща.

Редактирано от Mirgogo
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване