Питане за дънна платка

13 мнения в тази тема

Публикувано

Здравейте ,въпроса ми е следния.Как мога да задам обороти на вентилатора на процесора според температурата ? Дъното е следното...Gigabyte ga-z87m-d3h     Рових из биоса но там няма както е при ASRock  там даваш на колко градуси  и колко процента да са оборотите и всичко е Ок.Прости не фучи вентилатора докато не стигне температурата за това.Обръщам се към всеки който знае как да настроя това да откликне.Благодаря ви

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Aко в биоса няма такава опция , не можеш. Някои биоси позволяват да се направи ръчна fan крива , при други ръчно въвеждаш оборотите на перката  при какви градуси да се развъртат.  Нямаш ли поне опция за 3 режима :Silent , standard, performance за този вентилатор? Не знам , ако флашнеш биоса с по-нова версия , дали пък няма да се появи подобна опция.  

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Със GIGABYTE EasyTune.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да има  Silent , standard, performance но разликата е минимална с 100 оборота.

Със GIGABYTE EasyTune.

Свалих я но защо не ще да покаже вентилаторите 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Би трябвало да е по-голяма разликата. С какво охлаждане си ?

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Arctic Alpine 11 PLUS

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Теглиш първо app center от тук - https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z87M-D3H-rev-1x/support#support-dl-utility (третият квадрат/правоъгълник отгоре надолу). И тогава инсталирай GIGABYTE EasyTune.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Благодаря това правя и аз вече 4 ри пъти ама на ейго ........https://i.imgur.com/cuOejor.jpg

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Оборотите на вентилатора според спецификациите са ти от 600 – 2,000 RPM (controlled by PWM) . Сигурен ли си , че си свързал вентилатора с правилния cpu PWM конектор на дъното ?

Редактирано от pepy86
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Оборотите на вентилатора според спецификациите са ти от 600 – 2,000 RPM (controlled by PWM) . Сигурен ли си , че си свързал вентилатора с правилния cpu PWM конектор на дъното ?

Да на  него,е не съм пробвал на друг  и да оборотите са тези.С асрока  си беше много добре ама нещо му стана майсторите казват че е изгорял контролера на паметите и това неможело да се оправи.И сега взех тази ама ейго на много фучи.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Твоя биос същия ли е ?    Погледни на 11:28 /поне до колкото виждам/ там има опцията fan speed percentage , точно под CPU fan speed control. 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да биоса е този и да знам къде да пипам остава да сменя на друг фан конектор и да видя.А точно в ляво има ...браво..

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Готово смених на близкия систем 1 и всичко си дойде на мястото.Благодаря на всички отзовали се.Живи и здрави.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване