Преминаване от Windows 7 към 10

39 мнения в тази тема

Отговорено

10-тката попринцип се оправя сама и си сваля и инсталира всичките драйвери автоматично от нета. Рядко се налага ръчна намеса за някой допълнителен драйвер

10-тката попринцип се оправя сама и си сваля и инсталира всичките драйвери автоматично от нета. Рядко се налага ръчна намеса за някой допълнителен драйвер

Вярно е, но реално не е точно така, че намира някой драйвери сам намира но не и всичките. И после винаги някой ти седи с въпросителна и трябва да го търсиш ръчно.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Добро утро, мерси за ценните насоки, в дял D на този лаптоп няма инсталирани програми, така че няма кой знае какво да спира, а относно драйверите съм записал предварително на една флашка само този който е за интернета жичния и безжичния драйвер, защото той е най-важен и после като тръгне интернета ще дръпна и останалите драйвери. 

Оправи си диска за инсталация за който говорихме снощи,дай снимка.

Бодеш му флашката с уин 10 и инсталатора се оправя със всички драйвъри-чипсети,жична и безжична връзка,видео.Твоята работа е само да чакаш след започването на инсталацията.

Вярно е, но реално не е точно така, че намира някой драйвери сам намира но не и всичките. И после винаги някой ти седи с въпросителна и трябва да го търсиш ръчно.

Смяташ,че драйвърите от 7ца са съвместими с 10ка?При положение,че всячески се опитват да убият 7цата.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

@moreg  тц, спокойно, това не ти е Windows 7 :)  Инсталирам достатъчно компютри на клиенти и това, за което говориш за Win 10 може да се случи примерно на един от 20-30 компютъра.  :) Това съвсем не означава първоначално човек да си има инсталационни драйвери. Нямам спомен да инсталирал Win 10 на този модел лаптоп, за да ти кажа дали всички драйвери ще се инсталират автоматично с Win 10. Просто казвам, че на почти всички компютри стават автоматично нещата от интернет.  Успех с инсталацията.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това твърдение наистина е по принцип-но при лаптопите нещата са доста по-различни. Десятката ще ти курдиса най-новия драйвер за тъчпада, но той няма да работи с него, защото иска друга версия. Така стои въпроса и за други устройства. RealTek има 66 вида драйвери с по доста версии и само една ще работи .Предлагам му просто решение, за да не пищи после по форумите за драйвери.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да докладвам, че всичко мина гладко. .Нормална инсталация без проблеми. Всичко в дял D се запази. Драйвери не съм качвал ръчно, абсолютно всички се качиха автоматично по време на инсталацията и всичко в Device menager беше без въпросителни. Накрая обаче и тук се получи същото като в тази тема. https://windows7bulgaria.com/topic/10285-windows-10-pro-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%BC/

И махах отметките за хибернация и тази другата Turn on fast startup (recomended)  за да може да се изгаси. Иначе отново при shut down не се гаси ами се рестартира.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Десетката е мъгла на изрод!

Събужда се по всяко време,когато си реши-2 или 3 през нощта,в 9 сутринта,в 7 вечерта.Когато реши,буди компа,прави си нещо и след 2 мин.се гаси също толкова загадъчно както и когато се буди.

Едит:А ся след тая матура за зрелостници която я избутахме с родилни мъки,отвори по една студена бира :ag:

Редактирано от Чопаков
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Десетката е мъгла на изрод!

Събужда се по всяко време,когато си реши-2 или 3 през нощта,в 9 сутринта,в 7 вечерта.Когато реши,буди компа,прави си нещо и след 2 мин.се гаси също толкова загадъчно както и когато се буди.

Едит:А ся след тая матура за зрелостници която я избутахме с родилни мъки,отвори по една студена бира :ag:

Гледай сега аз знам, че 10 тката е зле към момента, но хората искат компютъра да е защитен и да получава ъпдейти, защото е работен и с него се изкарват пари. Има електронен подпис, който работи само през Internet explorer и там всеки месец се отчитат пари до НАП, НОЙ, здравна каса и други държавни служби.....а пък тия служби от своя страна пускат през определено време сертификати, които работят само с компютри с последни ъпдейти. Затова ме извикаха да кача Windows 10, защото на хората им се спира работата. Да не мислиш, че някой иска постоянно да си сменя операционната система? мен ако питаш Windows Xp e по-добре и от 7 цата ама ето уви и него го орязаха и с него много програми изобщо не искат да зацепят....... отделно с него дори и някой сайтове не искат да се отворят. За работен компютър, който изкарва пари явно има нужда от Windows 10 заради сигурността и сертификатите на разните му служби.

Редактирано от moreg
0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Има електронен подпис, който работи само през Internet explorer и там всеки месец се отчитат пари до НАП, НОЙ, здравна каса и други държавни служби.....а пък тия служби от своя страна пускат през определено време сертификати, които работят само с компютри с последни ъпдейти.

Това е поправимо във Windows 7. Сайтовете работят и с Mozilla Firefox.

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Абсолютно всички банки и сертификати си работят с Windows 7 към момента и те уверявам, че ще си работят още много дълго време. Проверено лично! И това няма нищо общо с инсталирани ъпдейти или преминаване към Windows 10. Ако някой се е опитвал да те убеди в това, значи самия ти не си достатъчно наясно с материята. Което си е само твой проблем. Фирмите ги спамят по мейл и с представители на Microsoft, колко са застрашени и трябва на секундата да минат на Windows 10. Ами зависи колко е разумен шефа :)

9

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Все пак...  Когато една операционна система е убита - това променя всичко.
Малко по малко всички ще започнат да я изхвърлят от подръжката. Антивирусни, програми, игри...
Знам какво се случи с ХР... 
Рано, или късно - всички ще бъдем с 10-ки!
Положението е неспасяемо! Хората са наляли едни пари вътре и няма да се спрат.
То точно това е проблема! Дали една ОС не може да бъде обновена ?!  Тотално невъзможно ли е ? Късно ?!
НЕ!!! Просто те са направили ново нещо и трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да го пробутат!
Първо врътките с производителите на хардуер, после и спирането на подръжката...
Всичко това е една добре смазана машина, за да могат да си пробутат новия продукт! Трябва да го натикат на хората! Защото знаят, че хората доброволно... няма да го направят!

Редактирано от Mike_Toreno
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз се замислих за друго. Взимаме фирмения компютър пляскаме десетката активираме с активатор и се радваме на виртуалната сигурност. 

Обаче, при една проверка за лиценз от полицията (фирмите ги проверяват) може да стане мнооого забавно. Мисля, че е престъпление и управителя може да хапне бахура 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Аз се замислих за друго. Взимаме фирмения компютър пляскаме десетката активираме с активатор и се радваме на виртуалната сигурност. 

Обаче, при една проверка за лиценз от полицията (фирмите ги проверяват) може да стане мнооого забавно. Мисля, че е престъпление и управителя може да хапне бахура 

Изходът е много лесен-купувате си продуктов ключ от EBAY за 5-6 $ , работят със сигурност, и сте редовни.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Знам какво се случи с ХР... 

Да де.. и с Windows 1.0. много жалко :( 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Това предложих на пича.Щом има 7,да надгради към 10 за да получи лиценз.

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване