Ръчният часовник, който имам/искам. Защо точно този?

25 мнения в тази тема

Публикувано

Привет, хрумна ми, че повечето хора носят ръчни часовници, а огромна част от нас ги харесват.

Много отдавна, личният часовник (първо джобен, после ръчен) се е превърнал освен в уред отмерващ времето в лъскаво бижу и/или моден аксесоар.

Има доста случаи, когато за да се подчинят на модния диктат, хората са склонни да направят компромис с практичността, а понякога и с красотата.

Лично аз съм фен на металните, с метална верижка. Предпочитам и часовникът и верижката да са масивни.

Часовникът да има голям и лесно четим циферблат да показва датата стрелките да светят, респективно екранът да има опция за осветяване без натискане на бутон. 

Голям, тежък, стоманен часовник. 

Някога Casio бяха еталон за качество на достъпна цена. Сега не знам.

След един тон ядове със сейко хронограф който струваше над 500 лева нов, реших да се завърна в лоното на Casio.

Завърнах се отдавна и се разочаровах.

Чадовникът ми е дайвър 200м  на Casio с 3 стрелки и дата (сега не мога да пусна снимка), стоманен, с широка верижка.

Обаче понякога спира за 5 минути и сам си тръгва. Чистиха го и пак 

Имах китайски смарт - тъпотия. 

Силиконовите и кожени каишки не стават. Адски ме запотяват и дразнят. 

Вие сте. 

4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Следващият часовник, който съм решил да сложа към колекцията си (3 часовника наричат ли се колекция:ag:) е този - https://www.vip-watches.net/mazhki-chasovnik-j-springs-bfd055

product_9148.thumb.jpg.165ef687080075932

Обожавам синьото, а пък имам и доста сини и кафяви дрехи, където ще се съчетава идеално (много е важно за мен да има съчетание на облеклото и аксесоарите).  

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За мен,ръчният часовник е на особена почит.Това е единственото нещо,което е МОЕ и само МОЕ.Телефони се крадат,пипат(я жената,я детето),телевизори се споделят и всичко друго е общо,но часовника е МОЙ.Ползвам го само и единствено аз.Не го свалям от ръката си и е с мен 24/7/365.Не си падам по модерните смартове,нито модерните технологии.Часовника е часовник,за да показва дата и час,това са му функциите на часовника,и е добре да бъдат подплатени с технологии за осигуряване на тези функции-сателитно сверяване или радиосигнал от атомните часовници(от тях се сверяват мрежи,телевизии),аз го получавам директно на ръката си.За батерия не мисля,соларна клетка ми гарантира поне 10 години безпроблемна работа(покрива се от гаранцията).Повече от това НЕ ТРЯБВА да има в един часовник.

Дака,явно вкусовете ни съвпадат изцяло.Обичам масивни,метални часовници.аналогови циферблати,функционални.Но не и елегантни.По-скоро спортно-ежедневни.Такъв е и сегашният ми - Casio G-Shock GW-3000 серия GRAVITY DEFIER.От нашумелият тренд на Касио - MASTER OF G.

GRAVITY DEFIER е пилотска серия.И циферблата му е в типичният дизайн-с големи,ясно четящи се символи.Освен стандартните за марката защити срещу удар,вода,прах,GRAVITY DEFIER са устойчиви на вибрационни и центробежни сили.За моя модел специално четох,че издържа на центробежни сили до 12G.

Продаван главно в Европа,модела е изпълнен в 3 варианта:сив/бял,със оранжева силиконова каишка(отвратителна);черен(оксидиран) със черна силиконова каишка и черен(оксидиран) със черна(оксидирана) стоманена верижка.

Защо го избрах ли?Защото видях колекционерско/лимитирано издание само за Азия,в частност за Япония и се влюбих в него.Не се предлага в Европа.НО:купих си сив,стоманен,със оранжева каишка и си поръчах от вносител метална сива верижка и всички необходими елементи за закрапването и.Общо около 3 месеца се проточи цялата интервенция.След купища видеота и упътвания в нета,се свързах със вносителя за поръчка.Няма грижи,приеха поръчката.Доставка от Япония.След месец чакане дойде гола верижка.След разправии по телефони и чатове ми пращат(отново месец изчакване) колчета,винтчета,втулки и пластмасови протектори,поставящи се между верижката и часовника.Но САМО за едната страна за захващане,за единия край на верижката.Избръмчах!Пак разправии и препращане към линкове за упътвания и нагледни снимки за необходимите неща за процедурата разбраха,че са нужни същия брой микроскопични джаджи за другия край на часовника и последва поредното чакане(2 седмици).Ведно с бученето по телефоните,за извинение и за да ме укротят ме компенсираха с 10% отстъпка при следваща покупка от тях.

Та това са премеждията с мойта джаджа,през които преминахме.Получи се отлична модификация на часовника който исках.

Ето какво търсех като краен резултат: https://www.youtube.com/watch?v=Y7eEcl0iBP0 Модел,предлаган ексклузивно само в Япония.

Ето това си взех от casioshop.bg : https://www.casio-europe.com/euro/products/watches/g-shock/gw-3000m-4aer/

Черната каишка бе временно решение на мястото на оранжевата,влудяващо оранжева е :ae:20170523_082245.thumb.jpg.08c685b07b351520170610_120135.thumb.jpg.accf6bc27029b820190530_170226.thumb.jpg.51fd61a8e9ec1420190811_234931.thumb.jpg.be5b29c878238e

20170606_154013.jpg

Едит:Дака,пожелавам ти MT-G!Кърти ми главата,ама с тежестта на една скромна кола... :ae:

Редактирано от Чопаков
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Ето моя дедко, на 11 години. Струваше 104 лева през 2008 г.

7OAb002.jpg

Сега искам по-голям, но се замислям за нещо яко с дигитален екран. Не смарт. Това е тъпотия.

Искам голяяяяям. 

А MT-G, з@@би, колата ми струва по-малко, а вътре има часовник.

Малиии, колко е ожмулен горкият.

Старост-нерадост.

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Сега искам по-голям, но се замислям за нещо яко с дигитален екран. Не смарт. Това е тъпотия.

Искам голяяяям.

Модела е един и е абсолютен фаворит сред фен-групите.

Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN от серията MASTER OF G Proffesional.

Метален с дигитали няма.Само пластмаса.Има вариант с карбон(Military green).Мисля да оборудвам сина с един такъв за Нова Година.

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Стига с тия гешоци, не мога да го платя и не смятам че е оправдано. 

Искам голям часовник, който да показва час и дата и да не спира 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

589 лева е и го купуваш с тенденцията да го ползваш 20год.(примерно).

Погледни тоя ProTrek FROGMAN.Титанов корпус,титанова верижка,дигиталка-475лв.

https://casioshop.bg/PRG-240T-7ER

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Нееее, метален. 

На тоя втория, термометърът е с големи цифри, а часът с малки.

Ся шпотърся нещо 

Имах такъв 88 година https://timer.bg/casio-a168wegg-1bef

Нещо такова ме кефи https://timer.bg/casio-era-110d-1avef

Ма пак ми иде скъпо деа

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз съм с този вече четвърта година, не го свалям дори и когато се къпя, следващия вероятно ще е от същата марка, може би  само като цвят ще е различен! 

20191007_204615.jpg

Редактирано от tirano
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сигурно вкуса ми е изчанчен. От толкова снимки и линкове нито един не ми хареса. Но това разбира се е моето разбиране. Само на @tirano успя да ми хване окото, но до там.

Редактирано от Пламен Тодоринов
2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Китайците имат голям избор и са евтини. Все пак говорим за аксесоар. Не мисля че в днешно време, когато смартфона ни е постоянно в джоба ни е необходимо атомно сверен ръчен :D. Иначе аз лично нося смарт гривна, защото нещо не понасям тежки часовници. Пък и съм човек на възраст - да мога да замеря кръвното от време на време :D

Дака - https://www.aliexpress.com/item/32922763256.html?spm=a2g0o.detail.1000014.28.6a73143cLsZQBa&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.128125.0&scm_id=1007.13338.128125.0&scm-url=1007.13338.128125.0&pvid=2f39b5b9-18e1-4c6e-9180-3bb86201c1b2

SKMEI-Military-Sports-Watches-Waterproof

5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз лично харесвам ръчните часовници, защото ги смятам за единствения истински мъжки аксесоар. Имам разбира се и смарт гривна, която я ползвам само за хронометър докато тренирам. 
Харесвам предимно тип спортни/спортно-елегатни часовници. Не харесвам метални каишки. Не харесвам и пренатрупан циферблат (разбира се възможен е и малък компромис, за някои неща). А ВЕ общо взето вкуса ми за часовници е странен. 

Притежам този. 3 основни стрелки. Един малък циферблат показващ датата и един показващ, по кое време на денонощието си (AM/PM). Festina  F16841
 zegarek-meski-festina-multifunction-fest

Редактирано от vla
6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Честно, на това никога няма да мога да видя датата. А си ми трябва. Иначе, като дизайн е много як. 

Ей такова нещо като фестината горе, ма без двете кръгчета и с нормална дата. И метална верижка, разбира се.

Някога имах сейко хронограф с кожена каишка, малко да се изпотя мокреше се и смърдеше на риба, на мокра кожа... Гнус. 

Имах китайски смарт часовник със силиконова каишка, не миришеше, обаче ми запарваше кожата и се обривах под нея. 

Продадох часовника и си държа на стоманата. 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Честно казано никога не съм разбирал хора, които си купуват часовник тип "водомер". Може да е някаква гъзария, която ми е непонятна - не знам. Както и такива без никакви цифри.

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Честно казано никога не съм разбирал хора, които си купуват часовник тип "водомер". Може да е някаква гъзария, която ми е непонятна - не знам. Както и такива без никакви цифри.

Не виждам, а и съм свикнал да ми тежи 

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Отдавна не се бях разписвал тука, обаче тая тема ме подкара.. 

Аз лично съм фен на механиката, въпреки изоставането ежедневно, особено при по-ниския клас механизми, които не са минали профилактика. 

Преди 3-4 години реших, че е време да си взема приличен часовник, порових се из часовникарския форум и стигнах до решението - Seiko SKX 007, с афтърмаркет плътна верига (стандартната меш верига не ми допадна). 
В момента има нужда от профилактика, защото поработва и в даден момент спира, после пак тръгва. 

Иначе е прекрасен часовник и е една от най-добрите ми покупки. 
72595852_462198931064283_560364490483302

Нов в Seiko беше към 720 лв в годината, в която го купих. Нов по форуми без гаранция се намира за под 400 лв.

Редактирано от LamaDemon
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ползвам от 10 години този часовник и съм много доволен: Candino C4236 кварцов механизъм, фосфоресциращи, стрелки, датник, сапфир кристал стъкло, корпус от титан, верижка от титан, водоустойчив часовник до 10 BAR.

5da450f4adb5d__c4236.thumb.jpg.479fc7893

Редактирано от nunevi
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Този? 

C42363-800x800-product_popup.jpg

3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Seiko 5 с графитен циферблат.... Купих го през далечната 1997 година.. Имаше сертификат, че е оригинален от Швейцария ...:rolleyes::rolleyes: Надявам се да е било вярно.....:ag:

eOJU2Yc.jpg

teDC2Ia.jpg

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Дано да не пише, че е произведен в Швейцария... Едва ли японците имат завод там 

0

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Да, но моя е с бял циферблат. Не е противоударен, но не съм имал проблеми. Батерията, ако е качествена издържа около 2 години.

кандино c4236.jpg

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз от половин година съм с този.За сега съм много доволен

efs-s540db-1auef-800x800-product_popup.jpg

Редактирано от bel4ev
3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Като дизайн и размер ми харесва но как разбираш колко е часа с тия 18 стрелки, не знам. 

2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

От всички снимки и линкове до момента, на @bel4ev часовника е най-красив (не включвам моят избор на часовник).

Редактирано от Пламен Тодоринов
1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено

Съгласен съм, но наистина ми е трудно да разбера часа, а нали това е основната функция...Или не е ?

1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване